Kitap Okumada Yeni Teknikler

8,0/10  (9 Oy) · 
23 okunma  · 
8 beğeni  · 
711 gösterim
Arka Kapak

Günümüzde birçok insan, kitap okuyamadığından şikayet etmektedir. Bazı insanlar da, okumak istedikleri halde bir türlü başlayamadıklarını, başladıkları zaman da sürdüremediklerini ifade etmektedir. Yani, düzenli ve devamlı kitap okuma alışkanlığı bir türlü oluşmamaktadır.

İstenildiği halde, kitap okuyamama problemi, yeteneklerin sınırlılığından değil, bu yetenekleri yeterince kullanamamaktan kaynaklanmaktadır.

Halbuki, bilgi ve kültür sahibi olmak, doğru düşünmek, güzel konuşmak, açık ve tesirli yazmak isteyen herkesin başvurabileceği ilk ve en önemli kaynak, kitaptır.

Halit Eğtuğrul'un kaleme aldığı 'Bayarılı Bir Hayat İçin Kitap Okumada Yeni Teknikler', kitaba olan ilgiyi artıracak, okuyamama problemi olanların derdine derman olacak türden bir eser.
Kısacası, bu kitabı okuduğunuz zaman kitabı keşfetmiş ve kitap dolu bir dünyayı tanımış olacaksınız.
Kitaplarım 
 11 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Bu kitap bana biraz ilköğretim ders kitaplarındaki anlatım şekli gibi geldi. Faydasız bir kitap diyemeyeceğim. Güzel fikirler,taktikler vermiş yazar. 'Bunları Biliyor musunuz?' ve 'Geçmişimiz Böyle Değildi' başlığı altında da faydalı bilgiler vermiş sağ olsun var olsun. Ancak sığ bir anlatımla tekrar etmişti kendini bence. Neticede bitti.