Kitap Okumada Yeni Teknikler

7,0/10  (4 Oy) · 
18 okunma  · 
5 beğeni  · 
646 gösterim
Arka Kapak

Günümüzde birçok insan, kitap okuyamadığından şikayet etmektedir. Bazı insanlar da, okumak istedikleri halde bir türlü başlayamadıklarını, başladıkları zaman da sürdüremediklerini ifade etmektedir. Yani, düzenli ve devamlı kitap okuma alışkanlığı bir türlü oluşmamaktadır.

İstenildiği halde, kitap okuyamama problemi, yeteneklerin sınırlılığından değil, bu yetenekleri yeterince kullanamamaktan kaynaklanmaktadır.

Halbuki, bilgi ve kültür sahibi olmak, doğru düşünmek, güzel konuşmak, açık ve tesirli yazmak isteyen herkesin başvurabileceği ilk ve en önemli kaynak, kitaptır.

Halit Eğtuğrul'un kaleme aldığı 'Bayarılı Bir Hayat İçin Kitap Okumada Yeni Teknikler', kitaba olan ilgiyi artıracak, okuyamama problemi olanların derdine derman olacak türden bir eser.
Kısacası, bu kitabı okuduğunuz zaman kitabı keşfetmiş ve kitap dolu bir dünyayı tanımış olacaksınız.
Elifce 
11 May 10:34 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Bu kitap bana biraz ilköğretim ders kitaplarındaki anlatım şekli gibi geldi. Faydasız bir kitap diyemeyeceğim. Güzel fikirler,taktikler vermiş yazar. 'Bunları Biliyor musunuz?' ve 'Geçmişimiz Böyle Değildi' başlığı altında da faydalı bilgiler vermiş sağ olsun var olsun. Ancak sığ bir anlatımla tekrar etmişti kendini bence. Sıkıldığım yerler oldu ama neticede bitti.

Muhammed Ali Çiftçi 
6 saat önce · Kitabı okudu · 3/10 puan

Çoğunluğu ortaokul azınlığı lise öğrencisine hitap eden bir Kitap. Bana kattığı şeyler olsa da çok temel beğendim ama çok değil. Kitap okuma da zorlananlara yardımcı olabilir.

Kitaptan 4 Alıntı

Elifce 
 09 May 11:22 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Biz aslında şunun arzusunda idik: "Hem karakterli,faziletli ve başarılı olsun,hem de fazla dindar olmasın."

Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 10 - Nesil Yayıncılık)Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 10 - Nesil Yayıncılık)
Elifce 
09 May 15:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hani derler ya; "Kitap okumayan her şeyi bildiğini sanırmış.Okuyan da ne kadar az bildiğini anlarmış."

Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 23)Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 23)
Elifce 
10 May 14:59 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Az Okumamızın Sebepleri
İkinci öğrenci de şunları söylemişti: "Devletin okuma politikası yok.Sanki okutmama politikası var.Düşünün.Gazeteler pahalı,kitaplar pahalı,kütüphaneler az. Olsa da kullanışlı ve halka özendirici değil."

Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 118 - Nesil Yayıncılık)Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 118 - Nesil Yayıncılık)
Elifce 
 10 May 14:54 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Az Okumamızın Sebepleri
Öğrencilerden birisi; "Suçlu biz değiliz,çünkü biz okuma eğitimini almadık ve düzenli bir okuma yapan örnek insanlara rastlamadık.Yani az okuyan bir ailenin çocuğu ve yine az okuyan öğretmenlerin öğrencisiyiz."

Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 118 - Nesil Yayıncılık)Kitap Okumada Yeni Teknikler, Halit Ertuğrul (Sayfa 118 - Nesil Yayıncılık)