Giriş Yap

Kitapları Kurtaran Kedi

"Yılları aşarak gelen kitapların, o zaman ölçüsünde gücü olur. Bu güçlü öyküleri ne kadar çok okursan, o sayıda güçlü dostlar edinmiş olursun."
Kitapları Kurtaran Kedi
Reklam
Çok sayıda kitap okumak iyidir. Fakat yanlış anlaşılmaması gereken bir durum var. Kitapların büyük gücü vardır. Fakat bu nihayetinde kitapların gücüdür, senin değil. Yalnızca kendini kaptırarak kitap okudun diye görebildiğin dünya da genişleyecek sanma. Ne kadar bilgi depolasan bile, kendi kafanla düşünüp kendi ayaklarınla yürümedikçe her şey sahte, havada ve gelip geçici şeyler olarak kalır. Kitaplar senin yerine yaşayacak değil. Kendi ayakları ile yürümeyi unutan kitap kurdu, eski bilgilerle şişmiş bir ansiklopedi olabilir ancak. Sen sadece bilgili mi olmak istiyorsun? Okumak iyidir. Fakat okuyup bitirdiğinde yürümeye başlama zamanı gelmiştir artık. 📖
Kitapları Kurtaran Kedi
·
2021'in son gününde ilk iletimle birlikte bu sene okuduklarım ve izlediklerim arasından favorilerimi paylaşmak isterim. 🔹Kitaplar:
Kürk Mantolu Madonna
Kitapları Kurtaran Kedi
Feminist Manifesto
Hachiko
Genç Elitler
🔹Filmler: Klaus Capernaum Gravity Little Women Ford v Ferrari Togo The Breadwinner Storm Boy The Invisible Guest 🔹Diziler / Animeler Locke & Key Scarlet Heart: Ryeo Ao Haru Ride Toradora!
Reklam
Kitapları Kurtaran Kedi
"Dünya mantık yürütemeyeceğin, aklının almayacağı şeylerle dolu. Böylesine sıkıntıyla kaplı bir dünyada yaşam sürebilmek için en iyi silah, mantık ya da kas gücü değil, mizahtır."
2
14 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42