Kıyamet Aşısı

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.604
Gösterim
Adı:
Kıyamet Aşısı
Baskı tarihi:
Ocak 2009
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
2880000104919
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diriliş Yayınları
Bu kitaptaki yazılar, 7. sayfadaki Kıyamet Aşısı adlı yazıdan 71. sayfadaki Oruç ve Diriliş adlı yazıya kadar, Haftalık Büyük Doğu Dergisi`nde, 1967 yılında; Oruç ve Diriliş adlı yazı, İslâm Düşüncesi Dergisi`nin Aralık 1967 sayısında; diğerleri, Ekim 1969`dan Ocak 1971`e kadar Diriliş Dergisi`nde, Zülküfül Makamında Bir Sütun başlığı altında yayınlanmıştır. Cuma`nın Anlamı adlı yazı, Dergide M.B.Y. imzasıyla çıkmıştır.
144 syf.
·13 günde
Sezai Karakoç'un her kitabı diğer kitaplarını merak ettiriyor çünkü o kadar bilgi dolu oluyor ki, acaba daha ne diye bilir hangi konulara değinebilir demekten kendinizi alamıyorsunuz. Evet biraz sindirerek, düşünerek okunması gereken kitaplar olduğu için roman gibi kayıp gitmeyebilir ama okudukça okuması geliyor insanın, kesinlikle herkesin okuması gereken özellikle de gençlerimizin okuması gereken bir kitap.

Ne mutlu kurdun tıpkı insan gibi söndürmek üfürüşünden lâmbasını koruyabilenlere...

Keyifli okumalar...
144 syf.
Ben Sezai Karakoç’un derya deniz bilgisine hayran kaldım.
Gerçekten yazar, çok birikimli ve çok okumuş hissiyatını her yeni kitabını okuyarak daha net anlıyorum.
*
Yazarı hem İslâm’i yaşantısı ve Edebiyatta da bunu nakış nakış işlemesi beni gerçekten büyülüyor.
*
Allah Ömür verdikçe
Tüm kitaplarını okuyacağım..
*
Bu kitap için belli bir şey söylemek doğru olmaz
Çünkü her şeyden bahis açılmış ve düşünce dünyanızı her satırında genişlediğini fark etmemeniz mümkün değil.
*
Sadece kitabın son o muhteşem örnek için olsa dahi alınacak bir kitap..
*
Allah yazarımıza uzun sağlıklı Ömerler versin
*
1k ekibine böyle güzel ve faydalı bir uygulama sundukları için teşekkürü borç bilirim.

Okurken olduğunu pratiğe geçirme aşkı ile
Keyifli okumalar
144 syf.
Kitap Sezai Karakoç'un daha önce dergiler de yayımlanmış olan 34 yazısından oluşuyor. Dilinin oldukça sade ve akıcı olunmasına rağmen gelin görün ki her satırı binbir düşünceye düşürüyor insanı, anlayıp anlamamak arasında tökezleniyoruz. İlk kez 1968 de basılan bu kitap her döneme hitap edebilecek evrensel mesajlar barındırıyor içerisinde. Bir derdi, davası olan her ferdin kitaplığında bulundurması gereken bir kitap. Düşünenleri için bol istifadeli keyifli okumalar dilerim :)
144 syf.
·1 günde
Üstad Sezai Karakoç'tan çok güzel, ruhunuza ışık, yolunuza meşale olacak bir eser daha. Sezai Karakoç'un 34 tane yazısından oluşuyor kitap ve bu yazıların çoğu Necip Fazıl'ın Büyük Doğu Dergisinde yazmış olduğu yazılar. Özellikle son okuduğum İnsanlığın Dirilişi kitabına göre daha sade sizi yormayacak bir kitap. Her zamanki gibi ufkunuzu açan, bilgi veren, nasihat eden bir kitap. Özellikle Bir Taş da Sen At ve Kurt ve Lamba yazısı muhteşemdi.
144 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10 puan
Bundan önce Sezai Karakoç'un kitaplarını okumuştum dilinin ağırlığı, konuların çok ve iç içe olmasından dolayı birçok kısmını anlayamıyordum.Ama grubumuz (ASIM'IN NESLİ OKUMA GRUPLARI) ile birlikte geçen ay hayatını okuyup bu ayda yine Üstad Sezai Karakoç'un bir kitabını (KIYAMET AŞI) okuduk ve gerçekten bir yazarın hayatını okuyup sonra da eserlerini okumanın ne kadar faydalı olduğunu daha iyi anlamış oldum, şu zamandaki yazarlarımızın belki hayatını okumadan eserlerini anlayabiliyoruz; Ama Üstad Necip Fazıl olsun ,Sezai Karakoç olsun Nuri Pakdil olsun ve daha birçok sayamadığımız böyle değerli üstadlar hayatlarını okuyup sonra eserlerini okumak hem istifade yönünden, hem de zaman yönünden daha karlı oluyor.

Üstad Diriliş Erleri yetiştirme duasında ve arzusunda olduğu için her kitabında soluduğumuz havayı Bu kitaptabında da net bir şekilde fark ettim sanki her bölümünde üstat, biz gençleri karşısına alıyor, İslami bir şuur, duruş ve ufuk nasıl olmalı , bize ders veriyormuş gibi hissettim kendimi.

Sezai Karakoç eserlerini seviyorum ama anlayamıyorum diyenlere önce hayatını başkasının dilinden okuyup sonra eserleri okumalarını tavsiye ederim .
(Tavsiye Kitap: Sezai Karakoç , Abdulvehap Ballı)
144 syf.
·3 günde·Beğendi
Özete gerek yok sadece sondaki hikaye bile yeter. Kalemine sağlık. Günümüzün meselerine hala ışık olabilecek tavsiyeler var. Dert sahibi olmak böyle birşey.
144 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sezai Karakoç'un en sıkı düz yazılarının olduğu eseri.
Sabırdan, gaybdan, tövbeden, oruç ve peygamberden bahseder.
Hepsi ışıktır, hepsi meşale...
Bir yol düşünün karanlık, tehlikeli, huzursuz; o yolu sizin namınıza pamuk tarlası haline getirir bu kitap.
Okuyun, okutun ...
"Sezai Karakoç'un diğer eserleri gibi insan denilen varlığı adam edecek bir kitap."
144 syf.
·40 günde·Beğendi·10/10 puan
Sezai Karakoç'u bilenler bilir. Muhteşem eserler çıkarır. Bu da şüphesiz o eserlerden biri. Her satırının altı çizilmeye ve ayrı ayrı düşünülüp üzerinde kafa yormaya değer.
144 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap muhteşem güzel. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Dili çok sade akıcı ve müthiş sarıyor kitabı bir kerede okuyup bitirmek için can atıyorsunuz. Hem günümüze uygun bir şekilde vermek istediği mesajları taaa o zamanlardan vermiş sevgili Sezai Karakoç.
Sezai Karakoç okumaları yaparken alıntı yapmakta çok zorlanırsınız , çünkü onda her cümle birbirinden , biri ötekinden değerlidir. Ve kıyamet Aşısı da bu değerlerin en manidarları arasında yer alır . Kıyamet Aşısı bir nevi diriliş neslinin bilinç aşısıdır.
Allah’ı kaybetmiş bir insan, neyi aramaktadır? Allah’ı aramayan insan, neyi bulacaktır? Kur’an’dan kaçan, hangi Kitaba inanacaktır?
...
Cenneti elinden kaçırmış olan, Cehennemden başka neyi kazanacaktır?
Sezai Karakoç
Sayfa 41 - Diriliş yayınları
“Allah’ı kaybetmiş insan, neyi aramaktadır? Allah’ı aramayan insan, neyi bulacaktır? Kur’an’dan kaçan, hangi kitaba inanacaktır? Peygamberi görmeyen, hangi insanı görecektir? Cennetini elinden kaçırmış olan, Cehennemden başka neyi kazanacaktır?”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kıyamet Aşısı
Baskı tarihi:
Ocak 2009
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
2880000104919
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diriliş Yayınları
Bu kitaptaki yazılar, 7. sayfadaki Kıyamet Aşısı adlı yazıdan 71. sayfadaki Oruç ve Diriliş adlı yazıya kadar, Haftalık Büyük Doğu Dergisi`nde, 1967 yılında; Oruç ve Diriliş adlı yazı, İslâm Düşüncesi Dergisi`nin Aralık 1967 sayısında; diğerleri, Ekim 1969`dan Ocak 1971`e kadar Diriliş Dergisi`nde, Zülküfül Makamında Bir Sütun başlığı altında yayınlanmıştır. Cuma`nın Anlamı adlı yazı, Dergide M.B.Y. imzasıyla çıkmıştır.

Kitabı okuyanlar 539 okur

  • 1107
  • Davut BAYRAKLI
  • Gökhan Alp Özen
  • Batuhan Kürşat
  • olmayaçalışanbiri
  • Bayan Mutefekkir
  • Merve
  • Fatma
  • Muhammet Çılgın
  • Ayşegül ( عائشة گل)

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%12
13-17 Yaş
%4
18-24 Yaş
%32
25-34 Yaş
%28
35-44 Yaş
%24
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%70
Erkek
%30

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%57 (86)
9
%17.2 (26)
8
%15.2 (23)
7
%3.3 (5)
6
%2 (3)
5
%2.6 (4)
4
%0
3
%1.3 (2)
2
%0
1
%1.3 (2)