Kıyamet Gemisi The Oregon Files Serisi 5

7,0/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
616 gösterim
NEW YORK TIMESIN ÇOK SATANLAR LİSTESİNDEN COŞKU DOLU YENİ BİR MACERA
Dışarıdan bakıldığında son derece sıradan gözükse de aslında teknolojisi ve savaş gücü kamufle edilmiş bir casusluk gemisi olan Oregon, eski asker ve gizli ajanlardan oluşan personeliyle, sunduğu pahalı hizmeti karşılayabilecek olan tüm devlet kurumları için çalışmaya hazırdı ve şimdi de en çetin görevi için demir alıyordu.
Mürettebat Basra Körfezinde İrana karşı gerçekleştirilen gizli bir görevi başarıyla gerçekleştirdikten sonra dönüş yolundayken, denizin ortasında başıboş bir şekilde sürüklenen bir yolcu gemisine rastlar. Ekip, güvertesinde yüzlerce ceset bulunan gemiye çıkarak, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken, gemi art arda patlamalarla sulara gömülür. Felaketten sağ kurtulan tek kişiyle birlikte gemiyi son anda terk eden ekip, kendilerini o ana dek gördükleri en çetrefilli ve korku dolu gizemin içinde bulur.
Karşılarında insan ırkını tehdit eden canavarca ve ölümcül bir planı olan responsivistler tarikatı vardır. Onlarla amansız bir savaşa girişseler de, belki de artık çok geç kalınmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789752113312
 • Orijinal Adı:
  Plague Ship
 • Çeviri:
  Taner Yenidoğan
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
20 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yine bir Juan Cabrillo romanı. Diğerlerine göre macera dozu ve tehlikesi daha fazla olan bu roman da bir solukta okunacaklardan. Gerçi esas oğlanların kurtulmaları hep mucizelere bağlı kalıyor ancak en sonunda her kitabında olduğu gibi yine iyiler kazanıyor.
Oregon serisini ve Juan Cabrillo karakterinisevenlerin mutlaka okuması gereken romanlardan biri.