Kıyamet Gösterisi

7,3/10  (9 Oy) · 
28 okunma  · 
4 beğeni  · 
642 gösterim
1655 yılında yazılmış ve şimdiye kadarki en doğru kehanet kitabı olan Cadı Agnes Çatlak'ın Dakîk ve Kat'î Kehanetleri'ne göre, cumartesi günü dünyanın sonu. Önümüzdeki Cumartesi. Akşam yemeğinden hemen önce.

İyilik ve Kötülük orduları toplanıyorlar. Her şey Büyük Plan'a uygun ilerliyor gibi. Yalnız ufak bir pürüz var. Birazcık müşkülpesent bir melek ile sefahat düşkünü bir iblis yaklaşan bu coşku dolu anın gelişini hiç de iple çekmiyorlar. Ha unutmadan, birileri Deccal'ı yanlış yere göndermişe benziyor.

"Kıyamet daha önce hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı."
-Clive Barker-

"Thomas Pynchon, Tom Robbins ve Don DeLillo işbirliği yapsaydı, ancak bu kadar olurdu... İnanılmaz."
-Washington Post-

"Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin soyundan geliyor..."
-New York Times-

"Monty Python Uçan Sirk'in kaleme aldığı Vahiy Kitabı gibi adeta."
-Phoenix New Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053751830
 • Orijinal Adı:
  Good Omens
 • Çeviri:
  Niran Elçi
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Avernus 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Neden daha önce okumadığımı sordum kendi kendime, konuya göre kurgusu enfes olmuş, kahkahalar atarak okudum. İki yazar da zaten kendi kulvarlarında dahiler, eğlenceli bir kitap okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Umut Çalışan 
13 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Anlatım tekniği olarak (bu tekniğin bir adı var mı bilmiyorum) tıpatıp Otostpçunun Galaksi Rehberi. Bu tekniği nasıl anlatsam, biraz alaycı, lakayıt, uçuk betimlemeler, tasvirler (aradığı kızla bu otobüste karşılaşma şansı, bir gökdelenin 38. katındaki lacivert hortumlu bir filin şekersiz kahve seviyor olabilme şansına eşitti), aslında olmaması gereken herşeyle dolu. Bu kadar savruk ve dağınık anlatım belli bir yerden sonra gerçekten yoruyor ve zaten kopuk kopuk kurulan kurguyu takip etmekte zorlanmaya başlıyorsunuz - ki bu nedenden ötürü Otostpçunun Galaksi Rehberi'ni daha sonra tamamlamak üzere yarım bırakmıştım.

Öte yandan bence bir sürü klişe barındıran, klişe bir konusu var. İçinde aslında özlerinde hiç olmaması gereken bir piçlik barındıran iki semai varlık, yaşamak ne güzel şey diyen başka bir varlık, her şeyi önceden tahmin edenler vs. vs. Gaiman'ın bir Yıldız Tozu, hele ki bir Mezarlık Kitabı gibi kesinlikle değil.

Eğer fantastik edebiyat tanrıları beni çarpmayacaksa ben okumasanız da olur diyorum.

Didem 
23 May 20:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kıyamet kopmak üzere... Iyiyle kotu seytanla melek birbirine karışmış durumda. Yanlışlık ve aksaklık dizileri sonucu işler arap saçı... Kelimelerle anlatması biraz zor bir kitap. Iki muhtesem beyin bir araya gelmis bir kıyamet gösterisi sunuyor. Kendimize insanligimiza ayna tutulmus. Bağnaz, önyargılı ve eleştiriye kapalı biriyseniz çok da size gore değil. Başlarda karakterlerin çokluğu ve hikayenin karmaşıklığı nedeniyle biraz zorluyor bizi. Ancak bir noktadan sonra yuzunuzde bir gulumsemeyle son derece keyif alabileceğiniz içi dopdolu anlayana inceden dokundurmalar yapan bir kitap. Ayrica bu iki yazarla henuz tanismamis olanlar icin harika bir başlangıç. Onlerinde saygiyla egilmemek mumkun degil.

ÜMİT YILMAZ 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

"Benden sonra Tufan" kitabından sonra okuduğum en eğlenceli kitap.Kıyamete sayılı günler kalmış.Başroldeki bir melek ve şeytan da Deccali bulup kıyameti başlatmasını sağlayacaklar.Fakat onbir yıl önce dünyaya gelen deccal gerçek ailesine değil başka bir aileye veriliyor.Bu karışıklık ta işlerini zorlaştırıyor.Bir yandan da kıyametin gelmesi konusunda pek istekli değiller.Ardı ardına esprilerin geldiği,bol göndermeli,keyifli bir kitap.Ancak şu sıralarda yeni baskısı yok. Eski baskılarını da bulursanız okuyun derim.Ben çok eğlendim.