Kıyamet Vakti

5,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
698 gösterim
"Deccal çok zor konuşuyordu:
"Senin o çok beğendiğin insanlar Tanrı'yı bizim kadar sevmediler. Onu inkâr ettiler. Ama O insancıklarından vazgeçmedi. Bizim sevgimiz yetmedi."
Mesih:
"İnsanların büyük bir kısmı ne yazık ki senin dediğin gibi. Ama sevmeyi başarabilmiş, sınavı geçebilmiş insanlar da var. Sense ona savaş açtın. Bu savaşı sen de kazanabilirdin. Fakat değişen hiçbir şey olmayacaktı o zamanda. Yine kaybeden sen olacaktın.

Kıyamet Vakti yaklaşırken; dünya son ve en büyük savaşına gebe...
İnsanlar son sınavlarını vermek zorundalar. Kendilerine verilen yarı ölümsüzlük hakkında kural açık; yaşamak için öldürme...

Deccal bütün devletlerin yönetim kademelerini ve ordularını ele geçirmiş. Yeraltından yönettiği ordusuyla, hain planlarını uygulamaya başlıyor. Bu planlarda en büyük yardımcıları İblis, Ye'cüc ve Me'cüc.

Tüm bu karamsarlığın içinde, dünyaya son savaşı haber vermek üzere Mesih ve Mehdi çalışmaya başlıyor. Allah için, bu savaşı vermeleri gerektiğini insanlara anlatmak zorundalar. Deccal'ın devasa ordusuna ancak inançla karşı konulabileceğini biliyorlar çünkü. Bu savaşta en büyük yardımcıları Dabbetü'l-Arz, Nil, Murat ve dünyanın çeşitli yerlerinde, bozulmadan kalmış dokuz kavim.

Dünya son dönemecine girerken; savaşı kazanan kim olacak. Yalanlar ve isyan mı? Yoksa gerçek inançla dolu kalpler mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  978-605-5577-83-4
 • Yayınevi:
  Mola Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Melisa ÇOŞKUN 
22 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sessizlik... Yaşanan her şeyin ardından kulağa en hoş gelen kelime bu olsa gerek.Nefret,kin,intikam,aşk,bağlılık,sadakat... Ve bunları kim bilir kaç yıldır tanımış olan dünya. Şimdi bütün yaşanmışlıkların ardından sessizlik ona.

.....................................................

Şimdi her şey bitti. Bir son mu yoksa yeni bir başlangıç mı bilinmez. Tek bilinen ; bunca karmaşanın, koşturmacanın ve gürültünün ardından kalan yalnızca ; SESSİZLİK ...

Kıyamet Vakti, Can Güzel (Sayfa 340 - KIYAMET VAKTİ kitabı)Kıyamet Vakti, Can Güzel (Sayfa 340 - KIYAMET VAKTİ kitabı)