Kıyıya Vuran Deniz Kabukları

·
Okunma
·
Beğeni
·
3103
Gösterim
Adı:
Kıyıya Vuran Deniz Kabukları
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
584
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054884087
Kitabın türü:
Çeviri:
F. Bilge Atay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Orkinos Yayınları
Kalbiniz affetse bile ruhunuz ihaneti unutup yeniden sevmeyi öğrenebilir mi?

Dorset sahilini dalgalarıyla döven fırtınalı bir deniz… Kayaların tepesinde gün ışığında beyaz duvarlarıyla adeta inci gibi parlayan bir çiftlik evi…Clifftops.

Burası Dora'nın bir zamanlar evim dediği yerdir. Şimdi ise Dora sevdiği adamla Londra'da yaşamaktadır ve içinde yeni bir hayat büyümektedir. Ancak on bir sene önce yaşadığı o korkunç olaydan bu yana kendini bir türlü toparlayamıyordur. Dahası kendini bir anne adayı olarak yeterli görmemektedir.

Daha fazla bu şekilde yaşayamayacağını anlayan Dora, geçmişiyle yüzleşmek için çocukluğunun geçtiği o eve döner. İstediği cevapları annesinden öğrenecektir. Fakat döndüğünde hiçbir şeyin eski masumluğunu korumadığını görecektir. Çünkü her ailede sırlar vardır ve bazıları sonsuza kadar saklanmalıdır…

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları, ihanet ve yalanlarla parçalanan bir ailenin umuda tutunuşunu anlatan muhteşem bir roman.

'Sırlar, yalanlar, ihanet ve sadakatsizlik hikayesi. Aynı zamanda ailenin kalbinde çarpan bir kayıp hakkında; bir zaman yumuşayacak ancak hiçbir zaman tam olarak iyileşmeyecek. Yürek sızlatacak kadar iyi.'
-Herald Sun-

'Kendinden emin yazılmış ve kusursuzca kurgulanmış. Bir şeyler yanlış gittiğinde, bu aile dramasının duygusal katmanlarını kazımaya başlar… Duygulandırıcı ve esrarengiz bir şekilde merak uyandırıcı."
-Sydney Morning Herald -

'Bu karmaşık aile draması, çok sürükleyici bir roman halini almış.'
-The Australian Women's Weekly-

'Acıklı ve ustaca işlenmiş, bu muhteşem ilk roman size sayfaları o kadar hızlı çevirtecek ki parmaklarınız ağrıyacak.'
-Sunday Life-

'Yazım o kadar canlı ki Tide ailesinin dünyasında tamamen kayboluyoruz. Bu kitap çok başarılı olacak.'
-Good Housekeeping-

'Hannah Richell'in etkileyici ilk kitabındaki tideslar, bir ailedir. Ne olduğunun açıklamaları tidesların taşıdığı suç yükü, gerçeğe çok yakın karakterlerle, birinci sınıf bir melodram şeklinde güçlü bir ifadeyle anlatılmış. Bir kere okumaya başladığınızda, bir daha kitabı bırakamayacaksınız.'
-A.N. Wilson, Readers Digest-

'Bu kendinden emin ilk roman, oldukça etkileyici bir anlatıma sahip. Karakterler o kadar gerçekçi ki, yüreğiniz onların acısı için sızlayacak ve kendinize şu soruyu soracaksınız: -Affedip unutabilir misiniz?"
-Candis-

'Kitapta yer alanların hayatlarını şekillendirmeye devam eden sarsıntılı bir olayın teması, Hannah Richell'ın geniş kapsamlı aile destanının merkezini oluşturuyor.'
-Daily Mail-

'Etkileyici bir hüzün ve bağışlama hikayesi.'
-Fanny Blake Woman&ome-

'Sizi sabahın erken saatlerine kadar sayfaları çevirmeye zorlayacak etkileyici bir sadakatsizlik, ihanet ve trajedi öyküsü.'
-Grazia-

'Geçmişle günümüz arasında gidip gelen sorunlu genç bir kadının sürükleyici hikayesi.'
-Star Magazine-

'Birbirlerini tamamlayan bağları keşfetmeden önce neredeyse parçalanacak bir ailenin hikayesi. Kitap size merak uyandıran karakterler, gerginlik ve acıma duyguları sunuyor.'
-We Love This Book-

'Kendinden emin yazılmış ve kusursuzca kurgulanmış. Bir şeyler yanlış gittiğinde, bu aile dramasının duygusal katmanlarını kazımaya başlar. Jodı Picoult'un formüllü yazısı olmadığını düşünün. Duygulandırıcı ve esrarengiz bir şekilde merak uyandırıcı.'
-Sydney Morning Herald-

'Çok zekice kurgulanan ve adeta okumaya zorlayan bir Rosamund Pilcher vari aile destanı.'
-The Bookseller-

'Kadim denizin gelgitine (med cezirine) karşı yola çıkın. Bu karmaşık aile draması, oldukça sürükleyici bir ilk romandır.'
-Australian Women's Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
584 syf.
·7/10
Sarah Jio'nun tarzına benzer bir kitap. Çok sürükleyici. Fakat eğer anneyseniz sizi derinden etkileyebilir. Kitabı okurken geceleri hep aklımdaydı, uzun süre etkisinden kurtulamadım ve oğlumu gözümün önünden ayırmadım.
584 syf.
·Puan vermedi
Bir ailenin dağılışı ve geçmişin izlerini sürekli üzerinde taşıyan bir genç kızın dram dolu hayatını anlatan bir kitap. Hoş, akıcı ve duygusal bir hikaye.
584 syf.
·5/10
Okumak için okudum.Almadan önce birkaç kişi çok beğendiğini söyledi. Belki lise Çağlarına hitap edebilir. Kesinlikle akıcı değildi gençlik romanı daha çok bir aileyi anlatıyor.
584 syf.
·35 günde·9/10
Kıyıya vuran deniz kabukları, insanı derinden etkiliyor. Yıllar sonra ortaya çıkan çarpıcı gerçekler, yaşanan her şeye rağmen aile bağlarının önemi güzel vurgulanmış. Okurken kendimi kaptırıp elimden bırakamadığım gerçek hayatı yansıtan güzel hikaye:))
584 syf.
·Puan vermedi
Reklamının çok yapıldığı bir kitaptı. Okumayı denedim İki günde bitti ama can sıkıntısından kitaba sarılmıştım o yüzden. Aile içi durumları okumayı çok sevsem de bu kitap da yer yer sıkıldım. Ufacık bir hatanın sonuçlarını tüm aile çekiyor. Dora'nın annesini ne yalan söyleyeyim ben affedemedim . Bencil bir anne ... Savrulan bir aile.
584 syf.
·4 günde·10/10
Harika bir kitaptı...Okurken olayları sanki birebir yaşamışım gibi izlenim uyandırması da çok etkileyiciydi.Soluksuz okuyacağınız bir roman
584 syf.
·Beğendi·9/10
Bir adım ilerisini gorememenin ne büyük trajedilere sebep olabileceğini, bencilce ve düşünmeden alınan kararların istenmeyen sonuçlar dogurabilecegini, her zaman sağduyulu olmak gerektiği, önceliklerimizin önemi üzerine yazılmış çok güzel bir aile hikayesi. Akıcı ve ders verici! Tavsiye ederim.
584 syf.
·44 günde·Beğendi·10/10
bir ailenin yıkılışını anlatıyor ihanetlerle dolu bir kitap ve bir o kadar da duygusal, heyecanlı, sürükleyici tavsiye ederim...
584 syf.
·9/10
Şu benim meşhur kitap karakterleriyle konuşma faslım bu kitapta biraz fazlaydı. Çünkü çok sinir oldum her birine. Ya ben fazla hassasım çocuklara karşı aydınlanamıyorum galiba yabancılar gibi.
Hikaye dram aslında.
Konusuna pek değinmeden nasıl anlatıcam bilmiyorum.
Bir ailenin önce parçalanması sonra toparlanması gibi tek cümleyle özetleyebiliriz.
Bana göre en günahsızdan başlayarak anlatıcam karakterleri.
Dora; yıllarca kendini suçlu hissedip, aile sırlarından habersiz ailenin en duyarlı bireyiydi bence. Ama o karnındakini sırf kendine güvenmediği için aldırma gibi bi düşünceyi düşündüğü sıralarda delirtti beni.
584 syf.
·7/10
Helen ve Richard daha birkaç aydır birbirlerini tanıyan bir çifttir. Ve birgün Helen hamile olduğunu öğrenir. Richard bu konularda eski kafa bir insan olarak, Helen ile hemen evlenmek ister. Ve Helen, Clifftops ile böyle tanışır.

Bu ev kitaptaki tüm karakterlerin miladı. Kimisine iyi bir hayat sunarken, kimisi için boğucu bir hapishaneye dönüşmüştür.

Cassie ve Dora, kızlarıdır. Richard'ın ailesi araba kazası ile hayatını kaybedince Londra'dan buraya taşınma kararı alırlar ailece. Ve olay örgüsü böylece başlar.

Ailenin başına orada 16 sene önce meydana gelen bir trajedi yüzünden paramparça olurlar.

Ben genel olarak ilk defa bu tarz bir kitap okudum. Benim için ilginç bir serüven oldu.

Yazar kitapta Helen, Cassie ve Dora'nın bakış açıları ile olayları bize aktarmış. Bu şekilde anlatımı keyifliydi. Kalemi kesinlikle akıcı ki zaten olaylar sizi öyle içine alıyor ki hikayeyi çok merak ediyorsunuz. Tabi yazarın kalemi sayesinde okumakta çok kolaylaşıyor böylece.

Kitabın başlangıcı, Dora'nın hamile olmasını öğrenmesi ve bu durumu geçmişi ile iç içe geçirip, ya iyi bir anne olamazsam düşüncesi etrafında kendi içsele macerasını anlatıyor.

Dora'yı ve Richard'ı çok sevdim. Kitapta özellikle Dora'nın bölümlerini okurken çok keyif aldım.

Ancak aile dramaları ve geçmişteki o kötü hataları okumak pekte benlik değilmiş, bunu kitabı bitirdikten sonra bir kez daha anladım.

Cassie ve Helen'in yaptıkları bencilce tercihler yüzünden ailenin dağılması beni çok üzdü. Hele kitap boyunca Dora'yı ezmelerine katlanamadım.

Ve bu yüzden sanırım kitabın başlarında geçmişi ile yüzleşmekten korkan hamile bir kadın olan Dora'nın kitabın sonlarına kadar gösterdiği gelişimi ilgi ile okudum. Ve hayran kaldım kendisine. Bu harika kadının gelişimine sizleri de davet ediyorum kesinlikle. Okumanızı tavsiye ederim ;)
584 syf.
·18 günde·8/10
Bir ailenin başından kötü bir olay geçiyor ve bu kötü olayı ailecek atlatamıyorlar, bütün aile birbirini suçluyor ve bu olay ailenin dağılmasına sebep oluyor. Sonradan dönüp geçmişe baktıklarında aslında hata ettiklerini fark ediyorlar ve hayatlarını düzene koyup mutlu ve barışık yaşıyorlar.
Kitabın bize öğretmek istediği geçmişe takılma, geçmişten dersini al, geçmişi geleceğe taşıma...
584 syf.
·8 günde·8/10
Yaşanan bir kaybın, aile üzerindeki etkileri neticesinde gelişen olaylar ve aile bireylerinin birbirleriyle ve kendi iç dünyalarıyla olan ilişkilerinin anlatıldığı bir kitap. Kitabı genel olarak beğendim fakat yer yer bunaltıcı ve sıkıcı bulduğumu da belirtmeden geçemeyeceğim. Yaşanan kayba ve onca yaşanan sarsıntıya rağmen ailenin şekil değiştirerek de olsa birbiriyle olan iletişimlerini düzeltmek için harekete geçmesi etkileyiciydi. Kitaptan çıkarmamız gereken sonucun umut oldukça her şeyin bir şekilde devam etmek için bir yolunu buluyor olmasıydı diye düşünüyorum. Hepimize keyifli okumalar dilerim.
Sanki bir yarayla yaşamak gibi. İyileşmeye başladığını düşünüyorsun, biraz daha iyiye gittiğini hissediyorsun, kabuk bağlıyor gibi, ama sonra bir şey oluyor, bir şey duyuyorsun, ya da bir şey görüyorsun..
Korkarım ki hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Bunu söylemek bana acı veriyor ama hayatın seni tekrar üzmeyeceğine dair söz veremem. Ama bana cevap ver Dora, ne yapalım, incinmekten korktuğumuz için denemeyi bırakalım mı? Evet, hayat her zaman beklediğimiz gibi devam etmiyor. Evet, bizi incitebiliyor. Bizi adeta yıkıyor, ama iyileşebileceğimizi de biliyorum artık. Güçlenebiliriz. En beklenmedik yerlerden mutluluğu bulabiliriz.. en beklenmedik insanlarla.
Sanki bir yarayla yaşamak gibi. İyileşmeye başladığını düşünüyorsun, biraz daha iyiye gittiğini hissediyorsun, kabuk bağlıyor gibi, ama sonra bir şey oluyor, bir şey duyuyorsun ya da bir şey görüyorsun... Herhangi bir şey... ve tıpkı ilk defasındaki kadar çok canın yanıyor, yeniden sil baştan. Bu korkunç.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kıyıya Vuran Deniz Kabukları
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
584
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054884087
Kitabın türü:
Çeviri:
F. Bilge Atay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Orkinos Yayınları
Kalbiniz affetse bile ruhunuz ihaneti unutup yeniden sevmeyi öğrenebilir mi?

Dorset sahilini dalgalarıyla döven fırtınalı bir deniz… Kayaların tepesinde gün ışığında beyaz duvarlarıyla adeta inci gibi parlayan bir çiftlik evi…Clifftops.

Burası Dora'nın bir zamanlar evim dediği yerdir. Şimdi ise Dora sevdiği adamla Londra'da yaşamaktadır ve içinde yeni bir hayat büyümektedir. Ancak on bir sene önce yaşadığı o korkunç olaydan bu yana kendini bir türlü toparlayamıyordur. Dahası kendini bir anne adayı olarak yeterli görmemektedir.

Daha fazla bu şekilde yaşayamayacağını anlayan Dora, geçmişiyle yüzleşmek için çocukluğunun geçtiği o eve döner. İstediği cevapları annesinden öğrenecektir. Fakat döndüğünde hiçbir şeyin eski masumluğunu korumadığını görecektir. Çünkü her ailede sırlar vardır ve bazıları sonsuza kadar saklanmalıdır…

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları, ihanet ve yalanlarla parçalanan bir ailenin umuda tutunuşunu anlatan muhteşem bir roman.

'Sırlar, yalanlar, ihanet ve sadakatsizlik hikayesi. Aynı zamanda ailenin kalbinde çarpan bir kayıp hakkında; bir zaman yumuşayacak ancak hiçbir zaman tam olarak iyileşmeyecek. Yürek sızlatacak kadar iyi.'
-Herald Sun-

'Kendinden emin yazılmış ve kusursuzca kurgulanmış. Bir şeyler yanlış gittiğinde, bu aile dramasının duygusal katmanlarını kazımaya başlar… Duygulandırıcı ve esrarengiz bir şekilde merak uyandırıcı."
-Sydney Morning Herald -

'Bu karmaşık aile draması, çok sürükleyici bir roman halini almış.'
-The Australian Women's Weekly-

'Acıklı ve ustaca işlenmiş, bu muhteşem ilk roman size sayfaları o kadar hızlı çevirtecek ki parmaklarınız ağrıyacak.'
-Sunday Life-

'Yazım o kadar canlı ki Tide ailesinin dünyasında tamamen kayboluyoruz. Bu kitap çok başarılı olacak.'
-Good Housekeeping-

'Hannah Richell'in etkileyici ilk kitabındaki tideslar, bir ailedir. Ne olduğunun açıklamaları tidesların taşıdığı suç yükü, gerçeğe çok yakın karakterlerle, birinci sınıf bir melodram şeklinde güçlü bir ifadeyle anlatılmış. Bir kere okumaya başladığınızda, bir daha kitabı bırakamayacaksınız.'
-A.N. Wilson, Readers Digest-

'Bu kendinden emin ilk roman, oldukça etkileyici bir anlatıma sahip. Karakterler o kadar gerçekçi ki, yüreğiniz onların acısı için sızlayacak ve kendinize şu soruyu soracaksınız: -Affedip unutabilir misiniz?"
-Candis-

'Kitapta yer alanların hayatlarını şekillendirmeye devam eden sarsıntılı bir olayın teması, Hannah Richell'ın geniş kapsamlı aile destanının merkezini oluşturuyor.'
-Daily Mail-

'Etkileyici bir hüzün ve bağışlama hikayesi.'
-Fanny Blake Woman&ome-

'Sizi sabahın erken saatlerine kadar sayfaları çevirmeye zorlayacak etkileyici bir sadakatsizlik, ihanet ve trajedi öyküsü.'
-Grazia-

'Geçmişle günümüz arasında gidip gelen sorunlu genç bir kadının sürükleyici hikayesi.'
-Star Magazine-

'Birbirlerini tamamlayan bağları keşfetmeden önce neredeyse parçalanacak bir ailenin hikayesi. Kitap size merak uyandıran karakterler, gerginlik ve acıma duyguları sunuyor.'
-We Love This Book-

'Kendinden emin yazılmış ve kusursuzca kurgulanmış. Bir şeyler yanlış gittiğinde, bu aile dramasının duygusal katmanlarını kazımaya başlar. Jodı Picoult'un formüllü yazısı olmadığını düşünün. Duygulandırıcı ve esrarengiz bir şekilde merak uyandırıcı.'
-Sydney Morning Herald-

'Çok zekice kurgulanan ve adeta okumaya zorlayan bir Rosamund Pilcher vari aile destanı.'
-The Bookseller-

'Kadim denizin gelgitine (med cezirine) karşı yola çıkın. Bu karmaşık aile draması, oldukça sürükleyici bir ilk romandır.'
-Australian Women's Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 193 okur

  • Melike
  • Gül Gürhan
  • MvldSvml
  • Ayhan Arın
  • Esra Özen
  • Merve KALKAN
  • Buket Çardak
  • SEDA
  • seda
  • ☆kaylaaaツ

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.7
14-17 Yaş
%8.9
18-24 Yaş
%6.7
25-34 Yaş
%31.1
35-44 Yaş
%28.9
45-54 Yaş
%17.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.1 (16)
9
%16.9 (10)
8
%22 (13)
7
%15.3 (9)
6
%8.5 (5)
5
%3.4 (2)
4
%3.4 (2)
3
%0
2
%1.7 (1)
1
%1.7 (1)