Kız Kardeşler Arasında

8,5/10  (44 Oy) · 
186 okunma  · 
48 beğeni  · 
1.942 gösterim
Sevgi adına yapılan hatalar...
Yeni bir başlangıç yapabilme umudu...
Ve sadece iki kız kardeşin arasında kalacak anılar...

Meghann Dontess yıllar önce kimsenin cesaret edemeyeceği bir tercih yaparak tüm hayatını sil baştan kurmaya karar verir ve başarılı bir kariyere sahip olabilmek için ağır bedeller ödemek zorunda kalır: Kız kardeşini terk etmek. Başarılı ama yalnız bir kadın olan Meghann'ın yıllar sonra tekrar bir araya geldiği kız kardeşi Claire şimdi bir dönemecin eşiğindedir ve hayatında ilk kez âşık olup kısa süre içinde evlenmeye karar vermiştir.

Meghann kız kardeşini hata yapmaması için evlenmekten vazgeçirmeye çalışırken kader onları tahmin bile edemeyecekleri kötü bir sürprizle karşı karşıya bırakır. Ancak zorlukların üstesinden gelmek için gösterdikleri çaba onları yakınlaştıracak ve birbirlerini anlamaları için bir fırsat sunacaktır...

Kız Kardeşler Arasında acı veren pişmanlıkları, kalbin küçük bir köşesinde saklanan güzel hatıraları ve ne olursa olsun yitirilmeyen tekrar sevebilme umudunu anlatıyor...


"Hannah bize harika bir ders veriyor: Sevgi, birbirimizin hatalarını kabullenmekten geçer."
-People-

"Kız Kardeşler Arasında aşkı, samimiyet ve şefkatle ele alıyor."
-Luanne Rice-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053430988
 • Orijinal Adı:
  Between Sisters
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Krıstın Hannah'ın romanı artık klasikleşti. Romanlarına diyecek olumsuz bir şey bulamıyorum, kelimeler tükenip, kifayetsiz kaldı bu kadar mükemmeliyete... Yazarın kitaplarına her ne yazarsam az ve eksik buluyorum. Mükemmel, fevkalade, müthiş gibi övgü kelimeleri bu kitaplara yetersiz bile kalıyor bence. Yazar Kız Kardeşler Arasında romanında da, kardeşliği, affetmenin büyüklüğünü hüzünlü ve duygusal bir biçimde kaleme almış. Yine etkisinde uzun süre kalacağınız, başucu kitabı niteliğinde bir roman daha yazardan... Yazarın şuana kadar kaleme aldığı romanları gözü kapalı bir şekilde tavsiye ederim okumamış olanlara.

"Sevgi, birbirimizin hatalarını kabullenmekten geçer."
En sevdiğim yazarlardan biridir Kristin Hannah ... Hikayeleri, karakterleri hep sıcacık, samimi gelir bana. Kitaplarında karakterlerini tekrar ediyor görünse de seviyorum bu kadının kitaplarını.
Kristin Hannah demiş ki , kitabın sonunda " Ben yaşlandıkça diğer kadınlara ne kadar ihtiyacım olduğunu anlıyorum. Kadın ilişkilerini yazıp durmamın sebebi de bu sanırım. Annelerimiz, kızkardeşlerimiz ve arkadaşlarımız olmasa ne yapardık? Umarım bu kitabı bitirdiğinizde gider kızkardeşiniz arasınız.."

Ben de bu güzel kitabı bitirince hemen sarıldım telefona ve kızkardeşimi aradım. Onu ne kadar çok sevdiğimi söyledim. İyi ki kızkardeşlerimiz var bu dünyada dedim.
Sen hep yaz Kristin biz de okuyalım! Sen 'altı çizilecek cümlesi yok böyle kitapların, zaman kaybı ' diyen, bu tarz kitap okuyanlara düşmanlık besleyen 'aşırı edebi , itici entelektüel insanlara' inat yaz! Biz okuyalım, okudukça daha çok sevelim kardeşlerimizi, anamızı, dostlarımızı...
Bu kitap da çok güzeldi , sadece birazcık , kardeşleri bağlayan o olay gecikti, ama beklediğime değdi.

Şule ALTAN 
26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Pek sürükleyici olmayan fakat akıcı olan bir kitaptı.Kristin Hannah benim okumaktan zevk aldığım bir yazar.Hayatta neler olabileceğini çok güzel anlatıyor.Bu kitabında iki kız kardeş arasında kopan bağların tekrar kurulması , sevgi , ön yargı ve cesareti işlemiş.Son sayfalardaki harekelenmeler dışında oldukça durağan bir kitaptı.Yazarın kalemi çok akıcı.Merak etmediğim halde ilerlemek istedim.Aile ilişkilerini ele alan kitapları seviyorsanız okuyabilirsiniz.

leyla 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kristin hannah'nın kitapları arasında efsane olanlar var bir de olmayanlar. bu kitap efsaneler içerisine girmiyor bence. eğlenceli ve sürükleyici. ama hiç kristin hannah okumadıysanız ateşböceği yolu ya da gece yolu bence daha güzeldi.

ALEYNA YILMAZ 
19 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitap oldukça etkileyici ama yazarın Ateşböceği Yolu kitabını eğer okuduysanız karekterlerin ne kadar benzediğini görebilirsiniz sadece sonu gerçekten farklı olmuş yinede okuduğuma pişman ettirmedi beni

Kitap ve Kahve Gezegeni 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Konu samimi ve içten olduğu kadar anlatım bana göre fazla uzatılmış gibi geldi, daha kısa ve öz olabilirdi ama ona rağmen vermek istediği duyguları hissettirdi. Bir kız kardeşiniz varsa karakterler bir anda siz oluyorsunuz ve kitabı yaşadığınızı farkediyorsunuz. Konusu;
Meghann ve Claire abla kardeş sorumsuz bir anneyle çocuklukları karavanda geçiyor. Claire'ye annesinin veremediği ilgi ve alakayı Meghann veriyor. Bir gün şartlar değişiyor ve birbirlerinden ayrılıyorlar, Meghann başarılı bir avukat oluyor. Claire bir gün ablasını arıyor ve aşık olduğunu söyleyip evleneceğini haber veriyor ablasına. Meghan kardeşinin üzülmesini engellemek için yola koyuluyor. Ama tahmin etmediği şeyler oluyor bu süreçte kötü süprizlerle birlikte iyi şeylerde oluyor. Aşkın, mucizenin ve sevginin var olduğunu bize kanıtlamak istemiş tekrardan yazar. Bir abla olarak söylüyorum

Esin Tezci 
09 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Krıstın hannah son dönemlerde sıklıkla beğenerek okuduğum bir yazar..Hayatın gerçeklerini sade dille aktarmış.Öfke,kin,anlaşılmamak,susmak,gözyaşı,beklenti,sevgi,önyargılar,aile bağları,yanlış ilişkiler,suçlumalar,güvensizlik,korkular....yazar samimiyetle ele alıyor.Roman içinde sürüklenirken okuyucuya küçük küçük derslerde veriyor.Kitabın arka kapağında yazan şu cümle dikkat çekiyor." Hannah bize harika bir ders veriyor:SEVGİ,BİRBİRİMİZİN HATALARINI KABULLENMEKTEN GEÇER."

sibel murat 
26 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hannah kesinlikle favori yazarlarım arasında. Hikayede iki kardeş arasında geçen sorunların devamında birbirlerine karşı tutumlarında olan değişiklik çok güzel anlatılmış. Duygusal kitapları sevenler mutlaka okumalı diye düşünüyorum.

Kitaptan 8 Alıntı

Ebrar Nur 
22 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama bu bangır bangır bağıran kendini koruma çığlıklarının arasındaki incecik bir sesten başka bir şey değildi. Yaşadıklarından aldığı en önemli ders, aşkın sonsuza dek sürüp gitmediğiydi. Kalbi kırık ve zayıf olmaktansa yalnız ve güçlü olmak daha iyiydi.

Kız Kardeşler Arasında, Kristin HannahKız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
Selin 
 03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Eski acıların denizinde yüzmekle o kadar meşgulsün ki nefes almak için yüzeye çıkmak bile aklına gelmiyor. "

Kız Kardeşler Arasında, Kristin HannahKız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
ALEYNA YILMAZ 
13 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hayatın paramparça olabilir, hatta büyük bir patlama bile yaşayabilirsin, ama sen yine olduğun gibi kalırsın.

Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah (Sayfa 48)Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah (Sayfa 48)
Selin 
03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Başka insanlar adına karar veremezsin, özelliklede seni seven insanlar adına. Ama onlar için fedakarlıkta bulunabilirsin. "

Kız Kardeşler Arasında, Kristin HannahKız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
ayşe 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı evlilikler çirkin sözler ve hakaretlerle, bazıları bol gözyaşı ve özür dolu sözlerle biterdi. Yani hepsinin değişik bir tarzı vardı. Değişmeyen tek şey üzüntüydü.

Kız Kardeşler Arasında, Kristin HannahKız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah