Kızıl Nehir

8,1/10  (20 Oy) · 
63 okunma  · 
10 beğeni  · 
842 gösterim
“Kızıl Nehir bir gerilim romanının aynı zamanda ne kadar dokunaklı olabileceğini kanıtlıyor.”
Publishers Weekly

“Duyguların derinliklerine inen olağanüstü bir roman.”
Booklist

“Hart karakter tahlillerinde usta bir ressamın inceliğine sahip.”
Boston Globe

Hayatını şekillendiren her şey nehrin kenarında oldu…
Şimdi nehrin kıyılarında yalan, ihtiras, utanç ve cinayetin izleri var…

Adam Chase sekiz yaşındayken hiçbir çocuğun kaldıramayacağı bir olay yaşadı. Yıllarca kurtulamadığı bu travma onu daha tutkulu ve mücadeleci hale getirirken yanlış anlamaları da peşinden sürükledi. İşlemediği bir cinayetten zan altında kaldığında evini, yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı. Ortadan kaybolduğu beş yıl boyunca New Yorkun karanlık yüzü ile tanıştı. Şimdi çiftliğe geri döndü ve nedenini kimse bilmiyor, ne ailesi ne de polis, hatta arkasında bıraktığı düşmanları bile.

Ama onun nedenleri vardı. Artık Adam yalnızca masumiyetini kanıtlamak için değil aynı zamanda hayatını geri kazanmak için de tozlu raflardaki gerçekleri gün ışığına çıkarmak zorunda.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2009
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054188277
 • Çeviri:
  Rabia Taş
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nuray Durmuş 
23 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitaplığımda uzun süredir okumayı bekleyen bir kitaptı Kızıl Nehir. Yeni kitapları aldıkça bu kitap geride kaldı ve keşke daha önce fırsatım olsaydı da ertelemeseydim dediğim mükemmel bir kitaptı.
Kitap ayakları yere sağlam basan harika bir kurguya sahip. İnsanı hiç yormayan akıcı bir dille yazılmış gerilim ve gizem dolu harika bir polisiye. Kesinlikle okuyun, ben severek okudum. .

Furkan 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Gerilim ve cinayet aslında kitaplarda tarzım olmasa da içinden çıkılamaz gizemi inkar edemem. Bir anda patlayan olaylar zinciri ve olayın zavallı karakterimizin başına yıkılması, ardından devam eden gizemler ve tek tek açılan kapılarla dökülen sırlar hayrete sokmaya devam ediyor. "Katil kim" sorusunun cevabı ise son sayfalarda kendini belli ediyor.

Fatma Yüksel BİNİCİ 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

John Hart'ın okuduğum ikinci kitabı çok etkileyici ve sürükleyici bir kitap sonunu tahmin bile edemeyeceksiniz. Son sayfaya kadar heyecan dorukta. Macera sevenlere tavsiye edebilirim. Ayrıca dili çok akıcı ve sade. Zevkle alın okuyun derim.

Anıl Atik 
02 Ağu 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar oldu bu kitabı okuyalı, konu itibariyle sizi sarıp içine çekmeyebilr fakat anlatımı güçlü ve okuyucuya zevk veren bir eser. 68/100