Kızıl Ölüm Sherlock Holmes

8,6/10  (12 Oy) · 
44 okunma  · 
12 beğeni  · 
532 gösterim
Holmes, kariyerine bir üniversite öğrencisi iken başlamaya karar vermiştir. Gloria Scott macerasında bir dostunun babası tarafından övgüler alan Holmes, öğrencilik yıllarında geliştirdiği akıl yürütme metodlarını profesyonel yaşamında olgunlaştırır. Aralarında Avrupanın kraliyet aileleri ve seçkin kişiliklerinin olduğu geniş bir müşteri yelpazesi vardır. Ancak Holmes yine de müşterilerini seçme lüksünü kendine verir. Yoksul bir müşterinin getirdiği ilginç ve merak uyandırıcı bir davayı, zengin bir şahsın getirdiği sıradan bir probleme tercih eder. Üniversitede boks ve eskrim eğitimi almış, 19. yüzyılda İngilterede sıkça görülen sopa dövüşünde de uzmanlık edinmiştir. Öykülerde Holmesun ettiği kavgalar genelde sonradan anlatılır. Fiziksel şiddet yönü oldukça nadir ve daima haklı olarak ortaya çıkar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786056328404
 • Çeviri:
  Deniz Akkuş
 • Yayınevi:
  Frida Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Sherlock Holmes gerçekten çok zeki ve sempatik bir dedektif. Hikayelerse birbirinden ilginç ve keyifliydi. Sherlock Holmes'un başkalarının göremediklerini görmesi ise insanı zekasına hayran bıraktırıyor. Ayrıca Sherlock Holmes'in en sevdiğim yönü olayları kıvrak zekasıyla çözdükten sonra suçluyu cezalandırma sırasında kendi vicdanına göre davranması, katı ve değişmez kanunları uygulama işgüzarlığı yapmamasıdır. Bu yüzden onu ahlaki değerleri olan bir insan olarak da kendinize yakın hissedeceğinize ve seveceğinize inanıyorum. Çok keyifli ve heyecanlı bir kitap. Mutlaka okumanızı öneririm.

Ali Bulut 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Sherlock Holmes kitaplarını birbirinden ayırt edemem hepsi farklı güzellikte hepsi farklı çekicilikte. Beğenerek okuduğum kitaplardan biriydi

Kitaptan 3 Alıntı

Uğur Ukut 
 12 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İnsan zihninin, boş bir çatı katına ve insanın bu çatı katını kendi seçeceği mobilyalarla döşeyeceğini düşünüyorum. Yalnızca bir aptal önüne gelen her bilgiyi kapar, böylece, ona faydası dokunabilecek bilgiler kalabalıklaşır ya da bir çok şey birbirine girer ve o bilgiye ihtiyacı oldu mu güçlükler yaşar.

Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 26 - Frida yayınları)Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 26 - Frida yayınları)
Şevval Türkmen 
12 Ağu 12:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayır;ağzından kolay laf alınacak biri değil fakat hayalleri onu etkisi altına alınca oldukça konuşkan olabiliyor.

Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 15)Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 15)
Şevval Türkmen 
12 Ağu 12:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yanlış ipi çekebiliriz ama sonunda doğru ipliği mutlaka buluruz.

Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 244)Kızıl Ölüm, Arthur Conan Doyle (Sayfa 244)