Kızıl Ölümün Maskesi Seçme Öyküler

9,3/10  (13 Oy) · 
41 okunma  · 
15 beğeni  · 
854 gösterim
Karanlığın, Çürümenin ve Kızıl Ölüm'ün her şey üstündeki sonsuz egemenliği başladı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786053753391
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Edgar Allan Poe benim en sevdiğim yazarlardan mutlaka polisiye severler hayatında bir kez okumalı onun kitaplarını çok başarılı bir yazar Dupin karakteri sayesinde şuan Sherlock Holmes var efsane yazar çok akılıca kurgular yapıyor bayılıyorum sizlere de keyifli okumalar diliyorum Türkiye ...

Mevlüt Ceylan 
 10 Eyl 15:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Edgar Allan Poe şüphesiz en sevdiğim yazarlardan birisi. Korkuyu, gerilimi en iyi hissettiren yazarlardan birisi. Polisiye kurgunun öncüsü.
Kızıl Ölümün Maskesi adlı bu öykü kitabında Poe'nun kısa kısa hikayeleri yer alıyor. En hissedilir hikayeleri bence şüphesiz Kuyu ve Sarkaç ile Morgue Sokağı Cinayetleri.
Poe'nun yazdığı yazılarda insanı ve onun psikolojisine, hem de yüzyıllar önce yer vermiş olması onu çağımızın en büyük edebi kalemlerinden biri haline getiriyor.

Kitaptan 5 Alıntı

Ferhat doğan 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

On oyundan dokuzunda kazanan deha değil,dikkattir. (Ancak,)dikkatin önemi azaldığında kazananı belirleyen faktör ise zekadır.

Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 42)Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 42)

En kayıtsız insanların bile içinde hassas noktalar vardır. Yaşamla da ölümle de dalga geçen, tamamen kaybolmuş ruhların bile dalga geçemeyeceği şeyler vardır.

Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan PoeKızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe
Ferhat doğan 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sirenlerin hangi şarkıyı söylediği ya da Achilles'in kadınların arasında hangi isimle saklandığı şaşırtıcı olsa da tahminlerin ötesinde olmayan sorulardır.

Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 41 - SİR THOMAS BROWN)Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 41 - SİR THOMAS BROWN)
Turgay Bağan 
06 Tem 12:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"O kadar da aptal değil," dedi G.,"ama ne de olsa bir şair,bu da fikrimce aptaldan az hallice sayılır."

Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 140 - İthaki Yayınları - (Çalınan Mektup))Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 140 - İthaki Yayınları - (Çalınan Mektup))
Turgay Bağan 
07 Tem 15:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Titrememe,kendimi sıraya bastırmama yol açan umuttu;işkence çekeren bile insanı terk etmeyen,engizisyon zindanlarında bile idam mahkumlarının kulağında fısıldayan umut.

Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 184 - İthaki Yayınları - (Kuyu ve Sarkaç))Kızıl Ölümün Maskesi, Edgar Allan Poe (Sayfa 184 - İthaki Yayınları - (Kuyu ve Sarkaç))