Kızıma Mektuplar

6,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
467 gösterim
"Bu kitabı kızlarınıza mutlaka okutun."
-Oprah Winfrey-

Ben bir çocuk doğurdum, bir oğlan ama binlerce kızım var. İçinizde Siyah, Beyaz, Yahudi, Müslüman, Asyalı, İspanyol, Kızılderili ve Aleutlar var. Kiminiz şişman, kiminiz zayıf ve güzel ya da çirkin, eşcinsel ya da değil, eğitimli ya da okumamışsınız ve ben hepinize sesleniyorum.
-Maya Angelou-

Zamanımızın en sevilen yazarlarından biri olan Maya Angelou'dan ruhunuza işleyecek ve sizi aydınlatacak olağanüstü bir çalışma.

Maya Angelou'nun kızı yoktu, ama gittiği her yerde binlerce kız gördü. Onlara bu hayatın ne kadar anlamlı olduğunu ve iyi yaşamının yolarını göstermek için Kızıma Mektuplar'ı kalem aldı. Başından geçen acı tatlı olayları, nerede ve hangi ortamlarda nasıl yetiştiğini, ilk aşk tecrübesini, dünyaya bakış açısını şiirsel bir dille ifade ediyor.

Bir yandan çok sevdiği dostlarını zamanla kaybederken neler hissettiğini şiirlerle dile getiren Angelou, öte yandan niçin dindar biri olduğunu ve dinin hayatındaki önemini lezzetli bir üslupla anlatıyor.

Maya Angelou'nun diğer eserleri gibi, Kızıma Mektuplar da hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Sürekli okumak isteyeceğiniz, herkese anlatacağınız ve içten yazılmış bu muazzam çalışma hayatınızı değiştirecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789759962074
 • Çeviri:
  Zeynep Ertan
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
25 Ara 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Güzel bir çalışma.Denemeler derlemesi.Seyahat notları , farklı kültürlere bakış açıları akıcı bir dille işlenmiş.Aynı zamanda samimi.Size bir şeyler katar.Hiçbir şey katmasa kültürünüz artar.Elinizde varsa okuyun derim.

Kitaptan 3 Alıntı

"İnsanlar sizden uzaklaşırsa, size gerçekten sıkıntı veren şeye yoğunlaşıp bir çare aramaya daha çok vaktiniz olacaktır."

Kızıma Mektuplar, Maya AngelouKızıma Mektuplar, Maya Angelou

"İnsanlara gerçekleri söylediğinizde, insanların sizden uzaklaşmaya başlayacaklarını bilmeniz gerekir; çünkü onların da kendilerine acı veren dizleri ve ağrıyan başları vardır ve sizinkileri bilmek istemeyeceklerdir."

Kızıma Mektuplar, Maya AngelouKızıma Mektuplar, Maya Angelou