Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş

7,9/10  (163 Oy) · 
444 okunma  · 
114 beğeni  · 
2.719 gösterim
“Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek! Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah’ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!”

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak OLMADIĞINI anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak! Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9786050923049
 • Yayınevi:
  DEX Kitap
 • Kitabın Türü:
^ Göğe bakma durağı ^ 
17 May 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Efsun ile Sinanın hikayesi seneler önce, lise yıllarında başlamıştır.Efsunun asansörde "Evlilik teklifini erkekler yapar." tabularını yıkarak,Sinana evlilik teklifi eder daha sonra komik olaylar yakasını bırakmaz.Filmini izleyipte kitabını okuyan bir okuyucu olarak elbette her geçen kareyi gözümde canlandırarak okumak oldukça eğlenceliydi diyebilirim.En çok sevdiğim kare ise Sabahattin Alinin tekrar hayat bulması...Efsun ile edilen sohbetleri hayali de olsa oldukça keyifliydi.