Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş

7,9/10  (150 Oy) · 
406 okunma  · 
103 beğeni  · 
2.607 gösterim
“Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek! Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah’ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!”

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak OLMADIĞINI anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak! Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9786050923049
 • Yayınevi:
  DEX Kitap
 • Kitabın Türü:
Yonca 
17 May 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Efsun ile Sinanın hikayesi seneler önce, lise yıllarında başlamıştır.Efsunun asansörde "Evlilik teklifini erkekler yapar." tabularını yıkarak,Sinana evlilik teklifi eder daha sonra komik olaylar yakasını bırakmaz.Filmini izleyipte kitabını okuyan bir okuyucu olarak elbette her geçen kareyi gözümde canlandırarak okumak oldukça eğlenceliydi diyebilirim.En çok sevdiğim kare ise Sabahattin Alinin tekrar hayat bulması...Efsun ile edilen sohbetleri hayali de olsa oldukça keyifliydi.

Özge Uzun 
10 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir kaç saatte okunup biten okurken de yüzünüzü kocaman bir gülümsemeyle saran bir kitap. Arada sırada da kahkahalarınıza engel olamadığınız. Basit ve eğlenceli. İlk kitabın daha iyi olduğunu düşünmekle beraber bu yazar devamını yazarsa okutturur diye düşünüyorum. Kitabın en sevdiğim yönlerinden biri farklı yazar ve şairlerden alıntılar yapması, yeri gelip bilimsel gerçeklerden bahsederken yeri gelince bir anda mitolojiye dalabilmesi.

Sadık Kocak 
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Efsun ve Sinan. Tabi en sonunda mutlu bir birliktelik. Sadelik de oldukça önemli. Her ne kadar sevginin önemine vurgu yapılsa da ortada PARA olmadan gerisinin sadece boş laf olacağının mesajını yazarımız da vermiş. Şahsen bende öyle düşünüyorum. Sevgi asla karın doyurmaz ve ailenizi rahat ettirmez.
Her neyse kitaba gelecek olursak ben bu kitaptan da önceki kitap kadar memnun kaldım. Yazarın en güzel huyu, yazma dili olarak günlük konuşma dilini kullanabilmesi. Böyle kitapları hem her ortamda rahatça anlayabiliyorum hem de bana daha samimi geliyor.
Tabi kitabın olumsuz noktaları da mevcut. Çabuk bitmesi gibi. Yani kitaba ne ara başladım ne ara bitirdim nasıl hemen bitti anlayana kadar bakıyorum ki kitap bitmiş. Ya kısaca bu kitap çok güzel bundan başka yok mu diyerek triplere giriyorsunuz işte. Ben şuan tam o havadayım dokunmayın.
Cümleten keyifli okumalar diliyorum. Özellikle kafanız çok doluysa bu kitap sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır. Yazarımızın ellerine sağlık, bizlere çok güzel bir kitap pişirmiş. Eh hepimize de afiyet olsun..

Dr. Elmyra 
21 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Genelde seri olan kitaplarda ilk kitabın tadı farklı olur. Bu kitap genellemeyi tamamen ortadan kaldırıyor. İlk kitaptan daha güzel olmuş. Sesli güldürüyor. Kafa dağıtıp eğlenmek için ideal.

ibiaryu 
01 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Üçü de çıksın diye dört gözle bekler olduğum şaheser neşeme neşe katan bu romanı siz sayın okurlara şiddetsiz bir şeklide tavsiye etmek vatandaşlık görevimdir :))

Nejla GÜNEŞ 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İlk kitabı okuma fırsatım olmamıştı. Ama tesadüf olur ya, yakın zamanda filmini seyretme fırsatım oldu. Beğenerek izlediğim bir filmdi. Yine iki gün önce kitabımı yanıma almayı unuttuğum bir gün arkadaşın elinde ikinci kitap olan Diriliş ' gördüm ve tabi ki okumaya başladım. Çok da güzel oldu. Neden çünkü ilk kitabın filmini seyredince ikinci kitabı okurken adeta filmin devamı ve ana karakterler gözlerimin önünde tekrar hayat buldular. Ve dolaysıyla çok zevkli ve eğlenceli bir okuma oldu benim için. Harika stres atmak için birebir güzel bir kitap. Tavsiye edilir..

arzu algayır 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

3. kitap ne zaman gelecek dedirten 2. kitap :)
ilk kitabı okurken de yüzümde aptal bir sırıtma ile dolaştığım doğrudur:) bayan olmak ve beraberinde gelen üzerimize yapışmış evlilik ideolojisi.

Ayşe Gül 
26 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ahh Efsun. İzmirli değilim, yaşım otuza varmadı, evlen artık diye tutturan bir çevrem yok ama nedense senin karakterin bana o kadar yakın ki. Hele ki kitaplara sarılışımız, dışarının sahteliğini görmektense içimize kapanışımız. Ama benim bir Sinan'ım yok maalesef. Bu konuda çok şanslısın." Bunları söylemek isterdim Efsun'a.
İlk kitabın filme uyarlanışını izledim ama bu ikinciyi izlemedim ve okuduğum daha samimi geldi bire göre. Ülkemizdeki yaşanan evlilik durumlarını eğlenceli bir dille anlatan güzel bir kitap. Birinci okunmadan ikinci tavsiye edilmez, o yüzden ben iki kitabı da tavsiye ediyorum. Her ne kadar film izliyormuş gibi olsanız da kitap akıcı, güzel ve samimi.

Zeynep 
 23 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aileler işin içine girince, işlerinin rengindeki değişiklikleri komik bir dille kaleme almış yazar. Bu renk değişiklikleri ve her kafadan ses çıkması, kimseyi kırmama adına kendinden isteklerinden verilen tavizler yüzünden, evlilik öncesi ayrılmalar o kadar fazla ki! Kendini ve benliğini kaybetmemek gereken, evliliğin en zor kısmı, evlenmeye ramak kala zamanıdır :)

SelinGuzel 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Birinci kitabın sonrasında biraz da risk alarak, tekrar düşmeden aynı tempoda devam eden bir komedi serisi gibi görüyorum kitabı. İster kadınları aşağılıyor densin, ister evlilik bir başarı gibi gösteriliyor, bu kitap Türk kızları için alışılageldik şeylerden bahsediyor. Keşke 3.sü de yazılsa...

4 /

Kitaptan 134 Alıntı

Sadettin TANIK 
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Boşuna değilmiş bunca yıl çevremdeki insanlardan kaçıp Sabahattin Ali'ye dört elle sarılmam.

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 92 - DEX PLUS - 35. Baskı - 2015)Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 92 - DEX PLUS - 35. Baskı - 2015)
Aysel 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsan kalabalıklarının arasında kalmak bana zulüm gibi gelirken, yüzlerce kitap arasında mutlu mesut yaşadım hep."

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem BurcuoğluKocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu
Aysel 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kimi zaman olmayacağını bile bile olma ihtimalini duymak istiyoruz..."

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem BurcuoğluKocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu
Yonca 
17 May 2017 · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Sevdiğiniz insanlar anlam katar yaşadıklarınıza.Kimi zaman özgürlüğünüze bile anlam katarlar."

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 145 - DEX Kitap)Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 145 - DEX Kitap)
Aysel 
22 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Karşınıza çok sevilerek büyümemiş biri çıkarsa er ya da geç ayırt edersiniz, merak etmeyin."

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem BurcuoğluKocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu
Yonca 
15 May 2017 · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

-Herkes sahte mi?
-Herkes sahte değil. Bu sebeple hayat küçük illüzyonlar çıkarıyor karşımıza. Sahte olanla olmayan ayrılsın diye.
-Bu kadar mı önemli Sinan'ın soyadı? Kıçıkayık da olsa bu kadar önemseyecekler mi yani?
-Bazı insanların algılarını güç ve para kolayca değiştirir.
-Yıllardır bu tiplere laf söylerim, aynısı benim başıma
mı geldi?
-Siz kendinizi biliyorsunuz Efsun. Sinan da sizi bildiği için içiniz rahat olsun. İnanın Sinan da paraya ve güce önem veren bir kadını eşi olarak seçmezdi.
-Hale bak... Bunlar diyorlar ki şimdi “Oh, Efsun yağlı kapıya gelin gidiyor.” Sanki benim gözüm Sinan'ın parasında. Zengin kocayla evlenmek için kendimi maskara edeceğime bizim sokağın köşesinde bir karton kutu bulup orada yaşarım daha iyi!

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 93 - DEX Kitap)Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 93 - DEX Kitap)
Yonca 
17 May 2017 · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Ruhumdan ezici bir şüphenin kalktığını hissettim.”

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 185 - DEX Kitap)Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu (Sayfa 185 - DEX Kitap)
Aysel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"O gün aynı servise binmiştik, o bana gıcıklık yapmıştı, ben ona âşık olmuştum."

Kocan Kadar Konuş 2, Şebnem BurcuoğluKocan Kadar Konuş 2, Şebnem Burcuoğlu