Kod Adı Pembe Karanfil

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
653 gösterim
Eloise'in hayatında, yolunda giden hiçbir şey yoktur. Süet ayakkabı giyse, bardaktan boşalırcasına yağmur yağar, metro vagonları aniden dursa, yabancıların dizlerine yığılıveren her zaman ilk o olur. Aşk hayatı ise çok daha kötü durumdadır. Romantik erkeklerin geçmişte kaldığına tamamen kanaat getirdikten sonra, yeni bir başlangıç vaktinin geldiğine karar verir.
İngiltere'ye doğru yola çıkan Eloise, hayran olduğu cesur casuslar Scarlet Pimpernel (Amber Çiçeği) ve Purple Gentian (Mor Kantaron Çiçeği) üzerine hazırladığı tezini bitirmeye kararlıdır. Fakat bulduğu şeyler tüm tarihçilerin hayallerini süsleyecek türdendir; tüm zamanların en ele geçmez casusu Pink Carnation (Pembe Karanfil)'ın gizemli tarihi. Eloise, hakkında hiç bir şey bilinmeyen zeki casusun kimliğini çözmeye çalışırken, tarihi birçok gerçeği de gün yüzüne çıkarır. İngiltere, saldırgan Fransa'yı yöneten Napolyon'la nasıl başa çıkabilmiştir? Scarlet Pimpernel ve Purple Gentian kimlerdir? Ve Eloise Kelly şeytanın bacağını kırıp kendi kahramanını bulabilecek midir?

"Neşeli, kıpır kıpır… Ve seksi, kesinlikle cezp etmeye kararlı tarihsel bir aşkın sahneye çıkışı." - Kirkus Reviews
"Çekici ve gizemli… Bir kadın romanı daha önce hiç bu kadar başarılı olmadı. - Complete Woman
"Yaratıcı… Kesinlikle güzel, kıpır kıpır bir roman..." - Booklist

"Son derece güzel kurgulanmış tarihi bir kitap. Willig'in, Eloise'in aşk hayatı ile gösterişli Purple Gentian ve tabii ki sevimli, cesur Amy arasında mekik dokuması çok hoşuma gitti. Pink Carnation'ın maskesinin düşürülme anı ise gerçek bir sürpriz." - Mina Ford/ My Fake Wedding'in yazarı

"Lauren Willig, İngiliz tarihiyle ilgili bilgisini İngiliz casuslarına olan tutkusuyla dengelemiş. Tarihi gerçeklerle dolu ama aynı zamanda neşeli, seksi bir roman ortaya çıkarmış." - Eloisa James/ Kiss Me, Annabel'in yazarı
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789750126642
 • Çeviri:
  Melike Uzun
 • Yayınevi:
  Galata Kitap
 • Kitabın Türü:
Tuncay YILDIRIM 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Napolyon dönemi ve günümüzde olmak üzere iki ayrı zamanda geçen hikayenin dili ve anlatımı iyi, ve oldukça sürükleyici bir roman. Kitap romantik , hatta biraz erotik bir casusluk romanı.