Kök Tengri'nin Çocukları

9,5/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
621 gösterim
Türkler... Esir düştüler, savaştılar, barıştılar... Uzak Asya'dan Akdeniz'e kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya yayıldılar. Devletler kurdular, devletler yıktılar. Çin'e aman vermediler. Birçok farklı isimle anıldılar, farklı dinlere inandılar. Çok büyük bir medeniyet yarattılar. Başka medeniyetlerin yükselmesine katkıda bulundular. Hepsi de masmavi Gökyüzünün (Gök-Tanrı'nın) altında buluştular.
Türkler kimdir? Nereden gelirler? Hangi dinlere inanırlar? Tarihleri ne zaman başlar? Nasıl teşkilatlandılar? Ve en önemlisi nasıl bu kadar başarılı oldular?
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, bu kitabında yukarıdaki soruların ışığında Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar yayılan Türklerin İslamiyet öncesi tarihlerini bütüncül bir şekilde okuyucuya sunuyor. Karmaşık gibi görünen bir tarihi yalın şekilde anlatan, örneği az rastlanır bir çalışma...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055261658
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü:
Alperhan Sürmen 
15 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İslam öncesi Türk tarihinin milat kitabı sayılabilecek seviyede bir kitap. Alt başlıklara profesyonelce ayrılmış ve hiçbir ayrıntı atlanmadan işlenmiş. Ahmet Taşağıl hocanın ellerine sağlık.