Kökenini Arayan Adam Darwin

7,7/10  (6 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
147 gösterim
Siz onları hiç böyle tanımadınız… O, bir rahip... Cambridge Üniversitesi mezunu. İncil'e yürekten bağlı. Kutsal kitaptaki öğretilerin bilimsel kanıtlarını ortaya koyabilmek için yanıp tutuşarak yola çıkan bu genç rahibin tek amacı vardı: yaratılışın kanıtlarını toplayarak insanlığa hizmet etmek. Bu idealist rahip dört yıllık macerasının sonucunda anılarını ve gezi notlarını yazmakla yetindi. Hasta düştü... Ateşler içinde yandı... Kendisiyle hesaplaştı ve nihayet bir gün konuştuğunda "Evrim Teorisi" dedi. Sonra bütün dünya konuştu. Yeryüzünde belki de hiçbir bilim insanı hakkında bu kadar çok konuşulmadı. Hiçbir bilim insanı bu kadar göklere çıkarılmadı, bu kadar yerden yere vurulmadı... Elinizdeki bu kitapta, bu kadar çok konuşulan bir bilim insanının yaşamöyküsel romanını okurken; dini inançlarına bilimsel kanıtlar toplamak için yola çıkan genç bir rahibin, inançlarıyla çelişen bulgulara ulaşmasına tanık olacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  204
 • ISBN:
  9789756391051
 • Yayınevi:
  Etkin Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatih Beyazkaya 
20 Oca 22:54 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar Evrimi bilmeden abuk subuk yorumlar yapılıyor, bu yetmezmiş gibi müfredattan da kaldırılıyor. Darwin'in Türlerin Kökeni'nin okumadan etmeden yorumda bulunmayın. Türlerin Kökenini okumadan bu eseri okursanız Darwin'in çıkmış olduğu turu en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olacaksınız. Aynı şekilde Darwin'in çocukluğundan başlayan doğaya ilgisini, ailesinin onu farklı alanlara yönlendirmesine rağmen bırakmamış ve hayali olan turunu gerçekleştirip, Türlerin Kökeni adlı muazzam yapıtı ortaya koymuştur. Bu eser gerçekten ön yargılarınızı kıracaktır, herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

Sefer Fındık 
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsan, hayatta hep bir şeyler bekler. Bazen beklenen şeyin mümkün olmayacağını bilmesine karşın bekler inatla. Umutsuzluk içerse de beklemede ayrı bir heyecan ve zevk vardır. Çünkü beklemek geleceğe ait bir eylemdir. Belirsizlik doludur. Onu heyecanlı kılan da budur.

Kökenini Arayan Adam Darwin, Sedat MemiliKökenini Arayan Adam Darwin, Sedat Memili

Acı yok edilemezdi.Ama acının gönlü alınabilir,korkutulabilir yada baska bir seye aktarılabilirdi.

Kökenini Arayan Adam Darwin, Sedat MemiliKökenini Arayan Adam Darwin, Sedat Memili