Kokoloji 1 Kendini Keşfetme Oyunu - Bil Bakalım Sen Kimsin?

7,2/10  (45 Oy) · 
192 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.073 gösterim
“ Bil bakalım sen kimsin ? ”
Japonya’da 4 milyon satıldı, Amerika’da bestseller oldu. İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada, İspanya’nın da aralarında olduğu 15 ülkede yayınlandı.
Dünyanın en eğlenceli keşfini yapmaya hazır mısın?
Ancak bu şimdiye kadar kimsenin keşfetmediği bir şey olacak; kendin. Hepimiz kendimizi bilmeyi ve anlamayı isteriz. Ama bu gizemi çözecek şey nedir? Bunun tam olarak bir cevabı var mıdır? Yüzyıllardır edebiyat, sanat, felsefe, bilim bunun cevabını arıyor.
Kokoloji, psikoloji profesörü Isamu Saito ve Tadahiko Nagao tarafından geliştirilen, temel psikolojik gerçeklere dayanarak hazırlanmış bir tür kendini keşfetme oyunu.
Aşk, seks, iş, aile, dostluk, ev... Kısacası her şeyle ilgili 53 oyun.

Şimdi Türkiye’de de ailelerin, ev partilerinin, yalnızlıkların, potansiyel ilişkilerin, seyahatlerin en eğlenceli, en faydalı oyunu olmaya aday.
Samet Ö. 
 13 Nis 00:14 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kokoloji, insan davranışlarının yorumlanmasını anlatan japonca bir terim. Kitapta size bir olay söyleniyor bu olayda sizin vereceğiniz tepkilere göre kişiliğiniz hakkında isabetli tahminlerde bulunuluyor. Psikolojik araştırmalara dayandığını söylese de ne kadar doğru olduğu tartışılır. Kitabı okumak eğlenceli ve zaman zaman da şaşırtıcı. Sembolik psikolojiyi seven ve boş zamanı olanlara tavsiye ederim. Ayrıca arkadaşlarınızla da okuyabilir-oynayabilirsiniz, daha eğlenceli olacağını düşünüyorum.

тоска 
09 Nis 16:42 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Testleri falan çok sevdiğimden midir. Nedendir bilmiyorum ama kitap çok hoşuma gitti.(epub olarak okumuş olsamda) 2. ve 3. kitapları da bulursam okumayı düşünüyorum. Her testten sonra kendinizi sorguluyorsunuz. Acaba gerçekten böyle mi davranırdım?

Arkadasimin kitapligindan gizlice odunc aldigim:)) bir kitap.iki saat icinde bitirebilecek kadar eglenceli ve guzel. cerez niyetine okuyun:))sonra geri yerine koydum ama:)

Selin Ceylan 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabı okurken insan kitap okuduğunu anlamıyor, sanki bir oyun oynuyor. Eğlenceli ve şaşırtıcı, okuyucuyu analiz eden ve zevkli vakit geçirmemizi sağlayan hoş bir kitap. Eğlenmelik, çerez tadında..

Cemile Albas 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim amacına binaen yazılmış bir kitap. Birkaç roman sonrası insanı daha farklı atmosfere taşıyıp eğlendiren bir havası var. Ve özellikle arkadaşlar arasında oyuna dahi dönüşebilen yapıda. Siz de dinlendirici bir yolla kendinizi keşfetmek istiyorsanız aman be demeden 1 günde bitirip 1000 günde unutamayacağınız bu kitabı kesinlikle okuyunuz :)

DersaadeT 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitapsever arkadaşlarla hoş vakit geçirmeyi sağlayan kitaplar . Hem eğlenceli hemde kişilerin bilinmeyen yönlerini çok rahat gözler önüne serebiliyor.
Can sıkıntısına da birebir ayrıca . Yalnız kaldığınızda alın kitabı elinize rast gele açın sayfaları kendi kendinize çözün soruları gayet keyif aldığınızı hissedeceksiniz :)

Ozgur denizgezen 
03 Nis 03:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten kitabı okudugunuzda samimi ve ilk aklınıza gelen yönü sectiginizde sizin nasıl biri olduğunuzu ortaya koyuyor arkadaş ortamında oyun tarzında tekrar tekrar okumak ve sonucunu tahmin etmeye çalışmadan birbirini tanımak eğlenceli bir aktivite oluyor tavsiye ederim

Cemre 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İçinde çok eğlenceli, doğru tespitler yapan bir çok test bulunduran, özellikle arkadaş ortamında çok kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak kitaptır.

nurseluzer 
29 Ara 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Cok eglenceli bir kitap ☺ hele ki arkadaslarınızla bir aradaysanız bu kitapı mutlaka onlara da okuyarak birlikte eglenceli ve komik zamanlar gecirebilirsiniz . ☺

ihtiyar 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabı alıp sınıfta öğrencilerimle içindeki bazı testleri yapmıştık. Hoşlarına gitti ama ne bileyim eğlenceliydi. Alıp göz atmaya veya okumaya değer mi? Ben almışım zamanında. Şimdi olsam almazdım herhalde.
Bir öğrencim kitabı almıştı şimdi hatırladım, geride getirmedi. Yine de kitabı çok sahiplenmemiş gibi yorum yaptım ama kitabın bende olmamasına da üzüldüm.

2 /

Kitaptan 1 Alıntı