Kolay Para

4,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
516 gösterim
Stockholm organize suç dünyasının irili ufaklı aktörleri onlar; kolay paranın, kısa yoldan ultra zengin olmanın peşindeler: Jorge, Mrado ve JW. Jorge, tipik ara eleman, kafa başka türlü çalışıyor; ama mafyanın üst yönetimi tarafından harcanınca, intikam yeminleri eşliğinde yeni bir yol çizmek zorunda kalıyor kendine. Mrado daha yukarılarda, gerektiğinde kaslarını gerektiğinde aklını kullananlardan. Olaylar kendisinin de gözden çıkarılabilir olduğunu ortaya koyduğunda, küçük kızını da düşünerek bu dünyadan tamamen kopmanın yollarını aramaya koyuluyor.

Ve JW. Sosyetik takılmaya çalışan çulsuzun teki. Yalan dünyasını gerçeğe çevirmek için yapmayacağı yok, ama kimlerle dans ettiğinin farkında bile değil. Hepsi de büyük vurgun için çalışıyor ama gerçekten aynı taraftalar mı? Yoksa kesişen yolları bu üçlüyü, kolay paradan çok, adım adım asıl hedeflerine mi yaklaştırıyor: büyük patron Radovan'a.

İsveç'in en ünlü savunma avukatlarından biri olan Jens Lapidus'un ülkenin şöhretli suçlularıyla deneyimlerinden yola çıkarak kaleme aldığı Kolay Para, hem Avrupa hem de Amerika'da büyük övgü topladı ve uzun süre çoksatanlar listelerinde kaldı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9786054729173
 • Çeviri:
  Murat Sağlam
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Emre Köse 
 02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 5/10 puan

Kitap tanıtımda yazdığı kadar gerilim dolu değil. Sürükleyici de değil. Yeraltı dünyasını merak edenler okuyabilir beğenirler büyük ihtimalle ama heyecan arayanlar hayal kırıklığına uğrayabilir. Ayrıca Bosna'daki sırp katliamını hoş göstermeye çalışan bir kitap.

ertuğrul akyar 
12 Şub 15:15 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

okuyacak bir kitabınız yoksa okunabilir bazı yerleri saçma ne edebi olarak ne içerik olarak pek bir şey katmaz öyle okumuş olursunuz sadece. kurgu olarak da zayıf bir kitap