Kollarımdaki Yabancı The Trap Trilogy Serisi 1

8,3/10  (12 Oy) · 
44 okunma  · 
9 beğeni  · 
802 gösterim
2007 RITA Ödülü - En İyi İlk Roman

Gelinin yerine geçmek ne kadar zor olabilirdi ki...

Violet Brantford hayatı boyunca kendini hep Raeburn Dükü Adrian Winter'ın arzulu kollarında hayal etmiştir. Oysaki Dük, Violet'in şen şakrak, toplum önünde daha gösterişli tıpatıp ikizi Jeannette ile evlilik hazırlığı içindedir. Ancak Jeannette düğün törenine yalnızca dakikalar kala hayatını dükle birleştirme kararından vazgeçer. Dudu dilli Violet çok geçmeden kendini beyazlar içinde bulur; kardeşinin yerini almıştır. Kısa sürede cemiyet içinde parmakla gösterilen bir hanımefendi olan Violet hayal bile edemeyeceği fantezileri yaşarken gerçek kimliğini bir sır gibi saklamaya devam eder.

Adrian ise kendi düşüncesine göre ne yaptığının farkındadır. Her ne kadar Jeannette bencil ve aklı havada olsa da Winter ismini taşıyacak mükemmel bir eş görüntüsü çizmektedir. Fakat dünyalar tatlısı masum eşi onu her defasında şaşırtmakta ve mantık evliliğine dair beklentilerini kökünden değiştirmektedir. Planda yokken Dük'ün içine tarifsiz bir aşk ateşi düşer.

"Tarihi aşk romanı tutkunlarının bayılacağı yepyeni bir soluk."
-Romance Reviews Today-

"Mükemmel bir romantizm için muhteşem bileşenlere sahip. Fazlasıyla tatmin edici. Tam puan!"
-Coffee Time Romance-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  356
 • ISBN:
  9786054188758
 • Orijinal Adı:
  The Husband Trap
 • Çeviri:
  Gizem Yanbolluoğlu
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
29 Oca 18:29 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

2017 fazlasıyla hoş bir kapanış oldu,bu kitap ile birlikte.Tarihi aşk okumayı özlemiştim ki,bu kitaba kitaplığımda rastladım.Aman hemen bir göz atarım düşüncesiyle başlamışken gece yarısına kadar elimden düşüremedim.Şu meşgul zamanlarda bile kendisini böyle hızlı ve neşeli okutan kitaplar az bulunur!

Dükler,düşesler,kız kardeşler ve olmazsa olmazımız aşk.Violet Brantford,kardeşinin yerine geçerek dükün beyazlar içindeki gelini olacağını hiç aklına getirmemiştir.Bunca yıl hep kendini dükle birlikte hayal eden Violet,kız kardeşi Jeannette'in son anda düğünden vazgeçmesi ile bu hayalini gerçekleştirmiştir.

Jennie ile Violet o kadar benziyorlardır ki dük,onları birbirinden ayıramamıştır.Kısa zamanda toplum tarafından saygı gören bir kadın olan Violet,sırrını kimseye açmamıştrı.Öte yandan dük,Jeannette sandığı eşine giderek aşık olmaktadır.Bu olayların sonucu nereye varacak?

Çok romantik,akıcı,kafa dağıtıcı ve çok güzel bir kitap.Violet ve Adrian'ın evliliği ne olacak diye düşünmeden edemedim.Yağmur sesi dinlemenin verdiği tebessümü yüreğinizde hissettirecek,geçmişin tozlu sayfalarında geçen bu romanı herkese tavsiye ederim.Gelinin yerine geçmek ne denli zor olabilirdi ki? :) Herkese bol okumalı ve mutluluk dolu günler.Yeni yıl hepimize bambaşka kitaplar,yepyeni maceralar getirir inşallah.