Komünist Nedir?

·
Okunma
·
Beğeni
·
70
Gösterim
Adı:
Komünist Nedir?
Baskı tarihi:
1950
Sayfa sayısı:
35
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zonguldak Komünizmle Mücadele Derneği Yayınları
35 syf.
·1 günde
Vaktiyle broşür şeklinde basılıp dağıtılmakta olan “Komünist Nedir?” günümüzde o broşürü bulmak oldukça zor.. Bizler yani Genç Atsızlar buna benzer kitap, kitapçık veya dergileri vaktiyle bir araya getirip her birimizde birer kaynak olacak şekilde çoğalttık. Bu broşür de onlardan biri. Gelelim asıl meseleye.. Bu broşür 35 sayfalık ama her sayfası Komünisttin dalkavukluğunu, komünizmin çirkefliğini delillerle anlatıyor...
Kremlin, dünya ihtilâli için çalışan milletlerarası komünistlik hareketlerini sevk ve idare eden bir merkezdir. Yer yüzündeki bütün kızıllar ise Kremlinin emrinde birer ajandır. Bu ajanlar içinde yaşadıkları memleketlerde Moskovanın beşinci kolları olarak Moskof emperyalizimi uğrunda çalışmakla vazifelidirler. Ve bu vazifelerini aldıkları emirlere göre yaparlar. " Kremlinin plânlarını on yıldır ezbere biliyorum. Meselâ yer yüzündeki her hangi bir memlekette Rus beşinci kollarının gece gündüz Kremlinin emirlerine göre nasıl çalıştıklarımı bilirim ,, diyen eski Rus komünisti meşhur V. Krevçenko da bunu söylemekten başka bir şey yapmış değildir..
Nejdet Sançar
Sayfa 10 - Komünizmle Mücadele Derneği Yayınları - Zonguldak
Bu broşürde toplanmış vesikalarla delillerden çıkarılacak olan neticeler şunlardır:

a ) Dünya üzerindeki bütün komünistlik hareketleri bir merkezden idare olunur. Bu merkez Moskovadır.

b ) Moskova, bu komünistlik hareketlerinin sevk ve idaresini yer yüzündeki gizli veya serbest faaliyette bulunan komünist partileri vasıtasıyla yapar.

c ) Yer yüzündeki bütün komünist partileri Moskovadan aldıkları emir ve direktifleri aynen yerine getirmekle mükelleftirler. Aksî hareket ihanet savılır.

ç ) Komünist, keliminin mutlak şekli ile bir Moskof kuludur. Bu mutlak kulluk komünistlerde şahsiyet diye bir şey bırakmadığından, bütün kızıllar Moskovadaki diktatörle yaranı gibi düşünmeye, yazmaya ve konuşmaya mecburdurlar. Yani her kızıl beyni, dili ve kalbi Kremlinde bulunan bir robotodur.

d ) Maddî ve manevî bütün gücünü Kremlin için seferber etmiş bir varlık olan komünist Moskovanın hem casusu, hem de beşinci koludur.

e ) Moskovanın beşinci kolu ve casusu olan komünist, her şeyini feda ettiği Rusya için, üzerinde yaşadığı vatanı da satar. Yani komünist buz gibi bir vatan hainidir.

Evet ; her komünist hiç bir şahsiyeti olmayan, Kremline tam bir köle sadakati ile bağlı, Moskovanın beşinci kolu ve casusu ve hepsinin üstünde korkunç bir vatan hainidir. Bunun aksini iddia ya dünyadan habersiz yaşıyan bir gafil, ya hâdiselere mana vermek iktidarından mahrum bir zavallı ve yahutta sinsi bir komünist olmakla mümkündür.
Nejdet Sançar
Sayfa 35 - Komünizmle Mücadele Derneği - Zonguldak

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Komünist Nedir?
Baskı tarihi:
1950
Sayfa sayısı:
35
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zonguldak Komünizmle Mücadele Derneği Yayınları

Kitabı okuyanlar 6 okur

  • Mahir Kaplan
  • Berke özder
  • Umut Ök2
  • Hasan Yaman
  • Umut Ök
  • Tayma Yoldaşı

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (3)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0