Konrad Ya da Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk

8,6/10  (10 Oy) · 
25 okunma  · 
8 beğeni  · 
833 gösterim
Her yetişkinin gönlünde yatan "mükemmel çocuk"la dalga geçen, unutulmaz bir roman!

Bir gün Bayan Bartolotti'ye postayla gelen paketten bir konserve kutusu, onun içinden de bir çocuk çıkar. Son derece akıllı, çok terbiyeli, iyi eğitim almış, yedi yaşındaki bu ideal erkek çocuğun adı Konrad'dır. Tek başına yaşayan ve hiç de tertipli biri sayılmayan Bayan Bartolotti, adresine yanlışlıkla geldiği sonradan anlaşılan bu aşırı düzgün çocuğu pek sever. Ancak, günün birinde gök mavisi giysili adamlar yanlışlıkla gönderilen paketi geri almaya gelirler...

Tüm dünyada çocuk edebiyatı dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Christine Nöstlinger'den, keskin olduğu kadar incelikli bir sosyal eleştiri! Her yetişkinin gönlünden geçen uslu, sevimli, temiz, düzenli, söz dinleyen, kısacası mükemmel "konserve" çocuk kavramıyla dalga geçen yazarın bu romanını, çocuklar kadar yetişkinler de büyük bir beğeniyle okuyor. Nöstlinger, romanın fantastik kurgusunu renkli karakterle zenginleştirirken, mizah öğelerini de ustalıkla kullanıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789758142859
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Bengisu AKDOĞAN 
20 Şub 17:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı olaylar olağandışı gerçekten. Açıkçası ben daha farklı bir son bekliyordum. Ama yinede kötü bir kitap değildi. Sevdiğim kitaplar arasında.