Konularına Göre Özlü Deyişler Sözlüğü-Kaynak ve Başvuru Kitapları

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
34 gösterim
Genel kültür veren kitapların ortak amacı, geniş okur kitlesinin düşünsel, kültürel, sanatsal gereksinmelerini birinci elden karşılamaktır. Okur, çok değişik alanlarda hazırlanmış bu kitaplar aracılığıyla doğru ve güvenilir bilgilere ulaşmakta, merakını gidermekte, bilgileri özümleme olanağı bulmaktadır.
Özlü Deyişler Sözlüğü de konuşur ve yazarken başkalarının tanıklığına duyduğumuz gereksinmeyi karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. Sözlük, 400'e yakın konuda, yerli ve yabancı yazarların seçilmiş, Türk ve dünya atasözleri hazinesinden derlenmiş, yaklaşık 2500 özlü deyişi içermektedir. Kitapta, özdeyişler ve atasözleri ,konularına göre abecesel bir düzen içinde sıralanmıştır. Ayrıca aynı kavram alanına giren konular arasında da gönderme düzeni kurulmuştur. Böylelikle okur, bağlantılı konulara daha kolay ulaşabilecektir.
Özlü Deyişler Sözlüğü,yalnızca öğretmen ve öğrencilerin değil, geniş okur kitlesinin de güvenle kullanabileceği bir başvuru kitabıdır. Halkların atasözlerinden, bilim, kültür, sanat ve felsefe dünyasının ustalarından seçilmiş özlü düşünceler, okuyucuların da ilgileri oranında zenginleşecektir.