Konuş Benimle Angel

7,8/10  (13 Oy) · 
50 okunma  · 
7 beğeni  · 
884 gösterim
Nefesim tükeniyor. Gerçeği ne kadar derinlemesine anlasam da, asla alışamayacağım. Burada kullandığım 'asla' kelimesi, belki de hiç yaşamayacağım bir geleceği temsil ediyor...

"Bana ne kadar zaman veriyorsun?"

"Bana kalsa, dünyadaki tüm zamanları sana verirdim."

"Bu kitap, ölümün soğuk nefesini ensesinde hissetmekten kurtulmak isteyen herkes içindir. Özgürlüğü ve onu elde etmenin yolunu anlatmaktadır bu kitap. Kim buna ilgisiz kalabilir ki?"

-Kenneth Ring
Psikoloji Profesörü
(Arka Kapak)

...

Genç bir kızın, kendi ağzından anlatılan sürükleyici ve etkileyici hikayesi... Sade bir dille kaleme alınmış olan bu roman aslında bir çeşit hikmet kitabı... Her insanı ilgilendiren temel ve büyük meselelerden birini, tıpkı Platon'un diyaloglarında olduğu gibi, tamamen farklı ve çağdaş bir perspektiften ele alan felsefi bir kitap...

Yazar;

İsviçreli yazar Evelyn Elsaesser, Valarino "ölümle burun buruna yaşayan insanların hayatları" üzerine yaptığı çalışmalarını yirmi yıldır sürdürmektedir. Bu konuda kendisi dünya çapında bir otorite olarak bilinmektedir. Daha önceki kitaplarıyla ve çok sayıda konferansıyla , bu alanda Avrupa'nın önde gelen uzmanlarından biri olmuştur. "Konuş Benimle Angel" yazarın üçüncü kitabıdır.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9779756107097
 • Çeviri:
  Kemal Çiftçi, Mary Payne
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
kitapları seven 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Mutsuzluk insanı yalnızlaştırıyor, doğruymuş. Sevinçler paylaşılabilirmiş ama acılar değil."


Bir kaç sene önce okuduğum bir kitap, aslında bir kitap dediğim zaman kendimi suçlu hissediyorum çünkü sadece bir kitap değildi o. Bugüne kadar okuduğum bazi kitapların isimleri bile hatırlamıyorum, ama bu kitap kesinlikle öyle değildir, unutamadim, etkisi hala üzerimde hissediyorum ve ondan kurtulmak da istemiyorum açıkçası. Bir kiz çocuğun çekti açıları, korkuları, endişeleri ne kadar zamanım kaldı, sorusuna verilen cevap, okuyucunun yüreği acıtıyor.

Berna Kahraman 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çocukken okuduğum bir kitap. Yine bir çocuğun başından geçenleri anlatıyor. Her yaştan insan okuyabilir, çok içten ve biraz da hüzün dolu bir kitaptır. "Çocukluğunda okuduğun ve unutamadığın bir kitap var mı?" diye sorsalar, ilk bu kitabı söylerdim herhalde.

Özge Uzun 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eskiden okuduğum ve günlerce etkisinden çıkamadığım bir kitaptı. Hasta küçük bir kızın düşüncelerini okumak küçük bir kız için soğuk duş etkisi yaratıyor sanırım. değişik bir tarzı var.

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocukluğumdan bir kitap daha. Bir kızın hastalığı ve Angel ile konuşması. Sağlığın önemini bana iyice öğreten kitaplardan olmuştur. Küçük bir kızın hastalıkla sınanması.

adile 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çocukken okuduğum ve hala etkisinden çıkamadığım bir kitap. Bence her yaştan insanlar okuyabilir. Çocukken dünyam rengarenkti,olmusuzluklara yer yoktu. Bu kitabı okuduktan sonra hayatta bazı gerçeklerin olduğunu öğrenmiştim,ölüm gibi.

Melek Can 
13 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Farklı bakış açıları kazandım ama biraz daha kitabın üzerinde çalışılmalıydı. Okurken bişeylerin eksik olduğu olduğunu düşündüm hep. Üslubu mu konusu mu anlamadım ...

Hemze Sin 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hastalığın teşhis edilmesine neden olan ilk büyük rahatsızlığı yıllar sonra hala çok canlı bir hatıra aklımda. Gerçekten etkileyiciydi. Hastanın yaşının gençliğinden beklediğimin aksine insana olgunluk kazandıran bir bakış açısı barındırıyor.

Kitaptan 9 Alıntı

Mutsuzluk insanı yalnızlaştırıyor, doğruymuş. Sevinçler paylaşılabilirmiş ama acılar değil.

Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 28)Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 28)

Ve anlıyorum ki, başkalarına yaptığım iyilik veya kötülükleri aslında kendime yapmışım.

Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 133)Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 133)

"Bana ne kadar zaman veriyorsun?" Bu berbat sözlerle sessizliği bozuyorum. "Bana kalsa, dünyadaki tüm zamanları sana verirdim." diyor.

Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 112)Konuş Benimle Angel, Evelyn Elsaesser Valarino (Sayfa 112)