Konuşan Bebek

·
Okunma
·
Beğeni
·
1398
Gösterim
Adı:
Konuşan Bebek
Baskı tarihi:
2007
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gönül Yayıncılık
88 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Merhaba sevgili 1K okurları,
Küçük Kara Balık'ın yazarından çocuk kitabı görünümlü olup her kesime hitap eden yine çok güzel ve akıcı bir kitap.
Kitapta birçok konuya değiniyor sevgili yazarımız; aile,hayvan sevgisi, kendini beğenmişlik, yardımseverlik...
Yani çocuklara güzel davranışlar kazandırmak için uygun bir kitap.
Kitapta beni rahatsız eden tek bir şey oldu. O da üvey anne kavramının kötü gösterilmesi.
Onun dışında okuyun,okutun. Ben de etkisi ve değeri Küçük Kara Balık kadar olmasa da sevdim bu kitabını da.
Sevgiyle kalın...
88 syf.
·Beğendi·5/10
Bugün'e ( 23 Nisan ) has bir kitap olsun istedim.Yazar bu kitabında üvey anne ( analık ) ile bir çocuğun ekseni etrafında yaşananları ve bu çocuğun kendi dünyasını anlatıyor.
Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
96 syf.
·Beğendi·10/10
Ulduz'um ve Konuşan Bebeğim benim. :)
Çocukluğumda okuduğum, bir gün ani bir sinyal almış gibi Ulduzzz️ diye aklıma geldiğinde kitap raflarında arandığım güzelim çocukluk kitabım.
Minik, masum, sevgi dolu küçük bir kızın buruk hikayesi... Okurken çok çoook sevmiştim. Arkadaş, kardeş, yol arkadaşı gibi hissetmiştim Ulduz'u.
Bugün elime aldığımda halen aynı etki altında okumanın tatlı mutluluğunu yaşadım.️

Küçük Kara Balık hikayesinin de yazarı olan Samed Behrengi'nin hikayenin devamı niteliğinde yazmayı planladığı Kargalar, Bebekler ve İnsanlar hikayesi ise maalesef tamamlanamamıştır.
Nedeni; köylerde öğretmenlik yapan Behrengi'nin kitapları ülkesinde yasaklanmış olup, 29 yaşında iken Aras nehrinde cesedinin bulunmuş olmasıdır.
Kim bilir bu kadar erken yaşta yaşama gözlerini yummasa, yumdurulmasa(!) çocuklar için, çocuk ruhlu büyükler için, masalların gerçekliğine inanan insanlar için daha nice iz bırakan eserler ortaya çıkabilirmiş..
Çocukken Samed Behrengi okuyan herkeste bulunan ortak özelliklerden sadece biri olarak;
Çocukluğumun değerlilerindendir...
96 syf.
·6576 günde·Beğendi·10/10
En beğendiğim kitap bu.Bunun 2. bölümünü okumadım.Ancak okuyacağım en kısa süre içerisinde.Böyle güzel kitapların çoğu bence türkler tarafından yazıldı.Bu kitabın yazarına böyle güzel 1 kitap yazdığı için çok teşekkür ederim...
88 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yetişkinler için güzel ve hüzünlü bir kitap ama çocuklar açısından pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Pedagojik açıdan çocukları olumsuz yönde etkileyebilir.
88 syf.
·10/10
Hayatımda okuduğum ilkokuldaki ilk kitaptı benim için çok özel bir yeri vardır.O çocuk ruhumla benim de bebeğim konuşsun diye
dua ederdimAnnesinin ölümü babasının başka kadınla evlenmesi vs beni çok üzmüştü.Yazarın her cümlesini çocuk ruhumla yaşamıştım okurken.Ardından dört beş kez daha okumuşumdur.
88 syf.
·1 günde
Hatırladığım kadarıyla yaklaşık 3.sınıfa gidiyor olmam lazım. O zaman okul kitaplığından alıp okumuştum. O kadar etkilenmiştim ki uzun zamandır bir daha okumak istiyordum. Sonunda aldım ve okudum. Tabi çocuklara çok uygun mudur bilemiyorum. Biraz hüzünlü bir kitap. Belki de o yüzden bu kadar etkilendim.Bu yaşta tekrar okuduğum da eski zamanlarımı hatırladım. Ama tabi o zaman ki kadar etkilenmedim değil . Samed Behrengi'nin kitaplarını çok seviyorum. Bunu da biz büyükler bir solukta okuyabiliriz.
İyi okumalar
88 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Çok kısa sürede bitebilecek çocuk öyküsü kitabı. Akıcı, okunaklı bir şekilde çevirisi yapılmış.
Ulduz, Yaşar ve Konuşan Bebek kitabın tamamına hakim baş roller. Burada birazda üvey anne kavramı kötüye yorulmuş.
96 syf.
·Beğendi·8/10
4. veya 5. sınıftaki öğrencilerin okuması gereken bir kitap . Ayrıca yazarın tüm eserlerini çocuklarımıza okumalı, çocuklarımızın okumasını sağlamalıyız.
Lütfen şımarık, kendini beğenmiş çocuklar, bizim bu masalımızı okumasınlar. Hele son model arabalara binen burunları bir karış havada olup sokaklardaki, kaldırımlardaki evsiz barksız, kimsesiz çocukları, yoksul ve işçi çocuklarını hor gören, insan yerine bile koymayan şımarık zengin çocukları hiç okumasınlar.
Ama kötü, kendini beğenmiş çocuklar da düşüncelerini, davranışlarını, önyargılarını değiştirip düzeltecek olurlarsa, onlar da Samed Behrengi öğretmenin masallarını okuyabilirler.
-Konuşan Bebek

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Konuşan Bebek
Baskı tarihi:
2007
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gönül Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 168 okur

  • F

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0