Köpeğinize Kuantum Fiziğini Nasıl Öğretirsiniz?

7,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
563 gösterim
Kuantum fiziği herhalde en ilginç, en gizemli bilimsel konudur; sevimli bir köpekle yapılan Sokratik bir tartışmanın onun örtüsünü kaldıracağını kim bilebilirdi?

Cory DoctorowOrzelin kuantum fiziğine mizah dolu yaklaşımı nefis; Emmy de bu son derece gizemli mevzunun incelikleri hakkında hepimizin sormak istediklerini soran mükemmel bir köpek.

Jennifer OulletteBu küçük çekici kitap modern bilimin en tuhaf ve en önemli konularından birini öğrenmenin en eğlenceli yolu.

William D. Phillips

1997 Fizik Nobel Ödülü SahibiChad Orzel ve sevgili köpeği Emmy sayesinde nihayet Heisenberg kesinsizlik ilkesini anladım! Emmynin herhalde benden daha çabuk kavradığı kritik önemdeki diğer fikirlerin lafını bile etmiyorum. Köpeğinize Kuantum Fiziğini Nasıl Öğretirsiniz, modern fizik hakkında en ufak bir fikri olmayan insanlar için bile bir lütuf.

Spencer Quinn-
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  171
 • ISBN:
  9786055691400
 • Çeviri:
  Ebru Kılıç
 • Yayınevi:
  Aylak Kitap
 • Kitabın Türü:
Mustafa Erişkin 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Köpek Kuantum fiziğini A dan Z ye öğrendi. Ben ucundan azıcık bir şeyler anca kapabildim. Bir köpek kadar olamadım ona yanarım...

Kitapla ilgili 1 Haber

Kuantum Fiziğini Bir Köpeğe Öğretmek!
Kuantum Fiziğini Bir Köpeğe Öğretmek! Orzel, insanlara kuantumu anlatmadan önce köpeği Emmy ile kuantum hakkında tartışıyor. O, köpeklerin olaylara insanlardan daha önyargısız yaklaştıklarını söylüyor