Kör Baykuş

8,6/10  (440 Oy) · 
971 okunma  · 
360 beğeni  · 
5.058 gösterim
Modern İran edebiyatının kurucularından Sadık Hidayet'in 1936'da Bombay'da yayımladığı başyapıtı, kendi deyişiyle "özenle hesaplanmış, net, bilinçli etkilerle dolu" ve "her sayfası bir partisyon gibi düzenlenmiş" Kör Baykuş (Buf-i Kur) , öteki yapıtları gibi, pek çok dile çevrildi, sadece Fransa'da (Andre Rousseaux: "Bu roman bence ülkemizin edebiyat tarihinde özel bir etki bırakmıştır") değil pek çok ülkede pek çok yazarı etkiledi.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  95
 • ISBN:
  9789750803024
 • Orijinal Adı:
  Buf-i Kur
 • Çeviri:
  Behçet Necatigil
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tndğm n gzl nsnlr, ynlgy, cy, mcdly ve kyb yşmş ln ve dplrdn çkş yln kndlr blmş rmntk v nrşst ln nsnlrdr. b kşlr yşm krş kndn hs tkdr, drnş, dyrllk v nlyşl; şfkt, nzkt, blglk v drn svgdn kynklnn br lg v srmllkl dldrlr. Gzl nsnlr ylc rty çkmzlr, nlr lşrlr
Sadece, okuduğu kitapları yorumlayan ve alıntı paylaşan hesapları takip ediyorum.. =)
Ama sizin adınız ne? Benim dengemi bozmayınız...
Okumak için okuyan değil, yaşamak için okuyan okur..
www.arakatsanat.com/author/selinorhuntas/
İleride ününün yurt içi ve yurt dışına yayılmasının hedeflendiği kulübümüz, samimi insanların bir arada kitap tahlili yaparak felsefi kavramlar üzerine konuştukları, sinemaya giderek akabinde film hakkında saçmaladıkları doğaçlama hayat organizasyonudur.
Kalsın şiir de, söz de yerde; sen araştır, göklere çıkan merdiven nerede...
Oysa ben bir akşamüstü oturup turuncu bir yangının eteklerine, yüreği avuçlarımda atan bir can yoldaşıyla dünyayı ve kendimi tüketmek isterdim.
teoride dersen zehir gibi pratik dersen sallanmakta
Dağılan, çözülen bir kitleydim ben. Sanki hep böyleydim, böylede kalacağım: acayip, biçimsiz bir karışım… Sadegh Hedayat