Korkak ve Canavar Perg Efsaneleri 1. Kitap

8,9/10  (16 Oy) · 
27 okunma  · 
11 beğeni  · 
779 gösterim
Eserleri 8 dile çevrilen ve özellikle Çin'de büyük bir ilgi toplayan Barış Müstecaplıoğlu'nun Perg Efsaneleri serisinin ilk romanı Korkak ve Canavar, Türkiye'de fantastik kurgu edebiyatının da ilk romanı. Günümüzde bir klasik olan bu eser, hayal gücü ile insani duyguları buluşturma başarısıyla birçok okulun edebiyat derslerinde okutuluyor.

Bize yeni bir diyarı keşfetmenin tadını yaşatırken, aslında insanın kendini keşfetmesini anlatan Korkak ve Canavar'da, sıradışı kahramanlarımız Leofold ve Guorin'in sürprizlerle dolu yolculuklarına eşlik ediyoruz.

Perg Efsaneleri, bizden farklı olanı, farklı görüneni ve farklı yaşayanı sevebilmek üzerine yazılmış en güzel öykülerden biri...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786053753025
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Almira 
28 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Allah'ım Harry potter dan sonra güzel bir seri okumak istiyordum ve bulamıyordum fakat korkak ve canavar la karşılaşınca dedim tamam buldum okurken mutlu olacağım bir seri Perk efsaneleri serisinin ilk kitabı ve bir Türk yazar harika bir epik fantastik hikaye yazmış barış müstecaplioglu bu kitabı bitirince serinin geri kalanını hemen satın aldim ve yazarın başka yazmış olduğu kitaplarını da aldım kesinlikle bu kitabı okuyun kararsız kalmayın ve başka zamana ertelemeyin kitap nasıl aktı anlamadım her sayfa olay ve inanılmaz karakterler iki sayfa sonra karakterlere baglaniyorsunuz onlarla yatıp onlarla kalkiyorsunuz en son bu olay yuzlukler efendisi serisi ve Harry potter da olmuştu bende ikinci kitap için meraktan ölücem fakat ikinciye hemen baslamiycam yoksa bir haftada seri biter ve yeni buldum bukadar cobuk bitmemeli !!!!