Korkak ve Canavar Perg Efsaneleri 1. Kitap

9,1/10  (15 Oy) · 
26 okunma  · 
11 beğeni  · 
763 gösterim
Eserleri 8 dile çevrilen ve özellikle Çin'de büyük bir ilgi toplayan Barış Müstecaplıoğlu'nun Perg Efsaneleri serisinin ilk romanı Korkak ve Canavar, Türkiye'de fantastik kurgu edebiyatının da ilk romanı. Günümüzde bir klasik olan bu eser, hayal gücü ile insani duyguları buluşturma başarısıyla birçok okulun edebiyat derslerinde okutuluyor.

Bize yeni bir diyarı keşfetmenin tadını yaşatırken, aslında insanın kendini keşfetmesini anlatan Korkak ve Canavar'da, sıradışı kahramanlarımız Leofold ve Guorin'in sürprizlerle dolu yolculuklarına eşlik ediyoruz.

Perg Efsaneleri, bizden farklı olanı, farklı görüneni ve farklı yaşayanı sevebilmek üzerine yazılmış en güzel öykülerden biri...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786053753025
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Almira 
28 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Allah'ım Harry potter dan sonra güzel bir seri okumak istiyordum ve bulamıyordum fakat korkak ve canavar la karşılaşınca dedim tamam buldum okurken mutlu olacağım bir seri Perk efsaneleri serisinin ilk kitabı ve bir Türk yazar harika bir epik fantastik hikaye yazmış barış müstecaplioglu bu kitabı bitirince serinin geri kalanını hemen satın aldim ve yazarın başka yazmış olduğu kitaplarını da aldım kesinlikle bu kitabı okuyun kararsız kalmayın ve başka zamana ertelemeyin kitap nasıl aktı anlamadım her sayfa olay ve inanılmaz karakterler iki sayfa sonra karakterlere baglaniyorsunuz onlarla yatıp onlarla kalkiyorsunuz en son bu olay yuzlukler efendisi serisi ve Harry potter da olmuştu bende ikinci kitap için meraktan ölücem fakat ikinciye hemen baslamiycam yoksa bir haftada seri biter ve yeni buldum bukadar cobuk bitmemeli !!!!

Kemal kuşçu 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yaşasın bizim de fantastik tarzda yazan bir yazarımız varmış.Çok sevindim ve keyifle okudum.Korkak ve Canavar, Perg diyarının birbirini tamamlayan ve serinin ilk kitabı olması anlamında iyi bir başlangıç yapan iki kahramanı.Kitabın kurgu anlamında bir eksiği yok hatta fazlası bile var.Hayal etmek ve bunu yazıya dökmek, kaldı ki sizin yarattığınız bir dünyayı zor olsa gerek.keyifle okumanız dileğiyle.

kardelen tetiköz 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türk bir yazardan çıkmış fantastik bir seri.Sanki düş gücünün sadece Avrupalı ve Amerikalı yazarlarda olduğunun sanıldığı şöyle bir dönemde herkese ağzının payını vermiş bir yazar.Karakterler derin,hepsinin ayrı bir hikayesi var.Hikaye sürükleyici.E daha ne olsun.

selman metli 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Barış Müstecaplıoğlu Fantazya konusunda ne kadar usta olduğunu daha ilk sayfalarda belli ediyor. Serinin devamı ise çıtayı her kitapta yükseltiyor ve insanda müthiş bir evreni tanıma şansı sunuyor. Bu hayal gücü karşısında şapka çıkarıyorum...

çiğdem 
17 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 7/10 puan

Düşünce ve hikaye güzel ama yazarın anlatımı bana çok basit geldi. Sadece yazarın dilinden dolayı devam edemedim kitaba. Tabii ki bu kitabın kötü olduğunu göstermez sadece kişisel bir tercih. Kurgudan dolayı 7 puan veriyorum.

Kitaptan 5 Alıntı

Kimse sadece iyi değildir. Kimse sadece kötü değildir. Bir savaşı bitirmek kahramanlıksa, buna kendinle barışarak başla.

Korkak ve Canavar, Barış MüstecaplıoğluKorkak ve Canavar, Barış Müstecaplıoğlu

"Bir kahramanı değerli yapan, tek eliyle on kişiyi yere yıkması değildir. bunu sıradan bir ayı da yapabilir. Onu özel kılan şey, bu gücü kazanmak için çektiği acılar ve harcadığı yıllardır."
"Ve tabii en önemlisi, bu gücü isteme sebebidir."

Korkak ve Canavar, Barış MüstecaplıoğluKorkak ve Canavar, Barış Müstecaplıoğlu

"Fakat gücün iki boyutu vardır,"... "İsteklerinden vazgeçebilmek ve istemediklerine katlanabilmek. Sen arzularını geride bırakabildin. Peki acaba daha fazlasını da yapabilir misin?"

Korkak ve Canavar, Barış MüstecaplıoğluKorkak ve Canavar, Barış Müstecaplıoğlu

"Basit bir insan gibi düşünüyorsun. Bunun için seni suçlamayacağım.Güç deyince aklına sadece şiddet geliyor. Ama güç, istediğin şeye ulaşmanı sağlayan bir yetenektir. Ve diyarlardaki en büyük güç masumiyettir."

Korkak ve Canavar, Barış MüstecaplıoğluKorkak ve Canavar, Barış Müstecaplıoğlu