Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını

3,4/10  (8 Oy) · 
33 okunma  · 
1 beğeni  · 
508 gösterim
1,5 milyona Perihan Mağden kitabı... Türkiye'de kitap okuma alışkanlığına farklı bir boyut getiren ucuz kitap kampanyalarına Everest Yayınları'ndan farklı bir yaklaşım.

Everest Yayınları yazarlarından Perihan Mağden'in Radikal Gazetesi'ndeki köşe yazılarından derlediği 'Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını' adlı kitabının özelliği bugüne kadar satılan en ucuz kitap olması... 1,5 milyon TL (1,5 YTL)'dan satılacak olan kitabın ilk baskısı 100 bin adet yapılıyor. Kitap için seçilen 35 yazıya bir de Mağden'in özellikle bu kitap için yazdığı bir yazı eklendi. 'Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını' şimdiye kadar basılan ucuz kitapların aksine kağıt, baskı ve kitap üretim kalitesinden ödün verilmeden basılan ilk ucuz kitap...
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2004
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789752891869
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
05 Şub 03:44 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

Aslında bir kitaba "ölü kitap" yakıştırması yapmayı sevmem ama bu kitap hakikaten ölü bir kitap.
Yazıldığı ve referans aldığı zaman diliminin üstünden çoook sular geçti.
Pop star furyası ve günümüz evlendirme programlarının atalarına bol bol atıf var. Bu çağdan bakınca, pek ardıma dönüp bakmak istemediğim yıllar.
Yazarı okurken kendimi bayağı bir cahil hissettim. Batıya dönük yüzü ve içinde yaşadığı kültürü ezikleme çabası tahammülümün olmadığı bir sey.
Botoks temalı yazısı hemen hemen 14 yıllık. Bu uygulama hakkında bu denli sert bir yazı yazmak için 10 yıl sonra ki halini de düşünmek gerekiyor. Gençken ve kaz ayağın yok iken böylesine bir yazı yazıp, yaptıranlara giydirmek kolay. Hadi bu yaziyi yazdın 13 yıl sonra neden kendin yaptırdın?
"Eyy okur" şunu şunu yap bunları oku temalı kitaplardan ve okuyucunun zekasını hafife alan yazılardan fena halde rahatsızlık duyuyorum. Sen elmayi seviyorsun diye okuyucun da elma sevmek zorunda değil.

İsmini ağzıma almak istemediğim rahmetli medyacımsı için yazdıklarını desteklemekle birlikte, ben de ayının tarafındayım o yazıyı sevdim. Verdiğim 2 puanıda köpeğinin ve aralarındaki bağın hatrına verdim.

EMRE YAMAN 
09 Oca 18:48 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Youtube kanalları var Nedir?/Tolk gibi.Kitap yazıldığı zaman itibariyle konu olarak farklı ama işleyiş tarzı bu kanallara benziyor.

Eğlenceli bir kitap.Canınız sıkkın olduğu zaman okuyabileceğiniz,kafa dağıtabileceğiniz denemeler var.Tabi çok çok güzel değil ancak sizi o anki sıkıntınızdan kurtarabilecek türden.

Kitaptan 1 Alıntı

silaes 
05 Şub 02:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Benim kendime kanaviçe tarzı bir uğraş bulmam lazım. Ama haddinden fazla yeteneksiz bir çift elim var.

Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını, Perihan Mağden (Sayfa 105 - Everest)Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını, Perihan Mağden (Sayfa 105 - Everest)