Korku Vadisi Sherlock Holmes

8,3/10  (34 Oy) · 
117 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.154 gösterim
Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı, dünya edebiyatının bugün de neredeyse aramızda "yaşayan" en canlı karakterlerinden biridir. Bir roman kahramanı olmasına rağmen onun 1800'lerde kullandığı yöntemler modern Adli Tıp'a ilham kaynağı olmuştur...

Holmes'un vakaları çözmekte kullandığı; şüphelinin giysilerinin mikroskopla incelenmesi, araç tekerlerinin izlerinin kalıplarının alınması, şüpheliye psikolojik baskı uygulanması yöntemini ilk kez o kullanmıştır.

Şimdi sık sık duyduğumuz "Suç ayrıntıda gizlidir" sözünü Holmes vakaları çözerken hayata geçirmiştir.

Doyle'un, Sherlock Holmes öyküleri ve romanlarının dünyadaki toplam satışı 60 milyonu ve sinema uyarlamaları ise 120'yi geçmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  193
 • ISBN:
  9789944886772
 • Orijinal Adı:
  Ali Alkan İnal
 • Çeviri:
  İpek Babacan
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özgür Türk 
15 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sherlock Holmes serisine bu kitapla beraber başlamış oldum. Ve kitap bana göre çok güzeldi, sürükleyiciydi. Yazar okurun canını sıkmadan sade bir dille yazmış. Belki de çevirmenin başarısıydı. Genel olarak çok beğendim.

Melek 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

Klasik Sherloch hikayeleri. Cok akici anlatilmamis(yada cevrilmemis). Hikaye birbiriyle baglantili iki bölümden olusuyor. Ilk bölüm katili bulma ikinci bölümde hikayenin kahramaninin gecmisini anlatiyor.

Serdar Poirot 
02 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son derece güzel bir Sherlock Holmes romanı. Holmes, Moriarty ile ilgili çalışırken kendisine şifreli bir mesaj gelir ve Douglas adındaki bir adamın tehlikede olduğu söylenir. Şifreyi çözdüklerinde Douglas'ın öldürüldüğünü öğrenirler ve olay yerine giderler. Ancak cinayette bir gariplik vardır ve sonradan Douglas ortaya çıkar. Konu yıllar öncesinde Amerika'da bulunan Korku Vadisi adındaki yer ve oradaki bir çete ile ilgilidir. Çeteyi çökerten Douglas İngiltere'ye kaçmıştır ancak Moriarty peşindedir. Son derece sürükleyici bir polisiye roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Yalçın Yaşar 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İlk okuduğum Sherlock Holmes romanıydı. Yazarın kurguladığı cinayetler ve olaylar dizisi kendine hayran bıraktırıyor. Okunması gerektiğini ısrarla tavsiye ediyorum.

Esat Dilber 
07 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir kitap okumayanlara tavsiye ederim. Sherlock Holmes'in öbür kitapları da çok güzel onları da okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

Yalçın Yaşar 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bu yalnızca bir hayal ürünü, kabul ediyorum, ama gerçekler ne kadar da sık hayal gücünden doğar.

Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 69)Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 69)
irem 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu ihanete karşılık gerçekleşen ölümü ile diğerlerine ibret olacaktı

Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 191 - fridayayınları)Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 191 - fridayayınları)
Melek 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Hiçbir zincir en zayıf halkasından daha güçlü sayılamaz.

Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 5)Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 5)

Kitapla ilgili 1 Haber

İthaki: “Okurdan özür dileriz”
İthaki: “Okurdan özür dileriz” İthaki Yayınevi'nin Dünya Klasikleri dizisinde yer verilen “farklı” üsluptaki yazar biyografileri sosyal medyada yoğun tartışmalara yol açtı. Yayınevi, Radikal Kitap’a yaptığı açıklamayla “maksadını aşan eril dilden” ötürü okurlardan özür diledi.