Körlemesine Buluşmalar

6,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
54 gösterim
Bir iddia uğruna ne kadar ileriye gidebilirsin!
KÖRLEMESİNE BULUŞMALAR
İnanılmaz ama gerçek, duygusal, kimi acıklı, kimi de eğlenceli olaylarla dolu bir maceranın günlüğü.
Dün annemi ve kız kardeşimi öldürmeliydim. Ama onları bıçakla delik deşik etmek yerine koca bir limonlu pastanın yarısını yedim ve ağladım.

Lucia Gonzalezin günlüğü bu cümleyle başlıyor. Otuz yaşını devirmiş, birkaç kilo fazlası olani yalnız yaşayan bir kadındır Lucia. Günümüz Buenos Airesinde sıradan bir hayat sürmektedir. İrina adında, ailenin
mükemmel çocuğu olan bir kız kardeşi ve kimsenin imrenemeyeceği bir de annesi vardır.Bir aile yemeğinde İrina evleneceğini açıklar. Sevinçle açıklanan bu karar Lucia için tam bir kâbusa dönüşür. Zira o annesiyle kız kardeşinin kendi üzerine girdiği iddiayı istemeden kulak misafiri olmuştur.İddia, inanılmaz ama gerçek, denilen türdendir: Göreceksin bak, düğüne tek başına, şişman haliyle ve siyah bir elbiseyle gelecek. Şayet, olur da yanında bir sevgilisiyle gelirse, bütün düğü masraflarını ben ödeyeceğim.Ama bir arkadaşı, iş arkadaşlarından birisi ya da sırf ona kıyak olsun diye eşlik edecek birisiyle gelirse kabul etmem, ona göre...Gerçek bir sevgili olacak!
Lucia öfkeden kudurarak, kendi kendine bu iddiaya meydan okuma sözü verir.Her ne pahasına olursa olsun NORMAL bir sevgili bulacaktır. Ancak bunun için yedi buçuk ayı vardır
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  335
 • ISBN:
  9786053561033
 • Orijinal Adı:
  Ciega a citas
 • Çeviri:
  Canan Kaya
 • Yayınevi:
  Novela Yayınları
 • Kitabın Türü:
Funda Temel 
 27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 42 günde · Puan vermedi

8 yaşındaki yiğenimin harçlıkları ile almış olması yetmez mi sırf okumuş olmak için okumaya? :)
Yani... İşte... Hanım kızımız-Luci- bir blog yazıyormuş, başından geçenler tutunca da kitaplaştırmışlar. Bununla birlikte bir çok dile çevrilmiş ve kendi çapında iyi bir satış yapmış.
Hanım kızımızın ablası evlenecek ve annesi ile ablası iddiaya giriyor. Eğer Luci düğüne siyah olmayan bir elbise ve gerçek bir sevgili ile gelirse tüm düğün masraflarını annesi ödeyecek. Bu gizli konuşmayı duyan Luci'nin 8 ay boyunca olmadık insanlarla çıkmaya başlaması ve kuyruğu dik tutma çabaları anlatılıyor.
Çerez kitap sevenler dilini eğlenceli bulacaktır. Konu çok basit görünse de Luci aslında gururlu ve arkadaş olarak yanımızda isteyeceğimiz biri aslında.
Vaktiniz varsa, elinize düşerse okuyabilirsiniz.

Sangrariel 
15 Oca 18:46 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Eğer kafa dağıtmak için, "çerezlik" olarak tanımlanan türde bir kitap arıyorsanız, bu kitap kesinlikle doğru adres. Akıcı dili sayesinde kolay okunuyor, üzerine kafa yormanızı da gerektirmiyor. Üstelik fiyatı da çok uygun.

Yerli Zorro(Nur) 
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 4/10 puan

Kitap kapağına vurulmuş almıştım ama içeriği pek tatmin etmedi. Yani ana karakterimiz iyiydi güzeldi de azcık daha tatmin edici davranışları olsa daha güzel olurdu. Yani sen kendine söz veriyorsun zayıflayacağım, bir erkek arkadaş bulacağım diye ama bunları gerçekleştirmek için hiç emek harcamıyorsun. Ben hırslı bir insanım ve 200 günde en yapamayacak insan bile 10 kilo verir ki böyle olduğu zaman deliriyorum. Yani demem o ki hırslı birisiyseniz ve kafanıza koyduğunuzu yapan birisiyseniz okumayın, sadece sinir olduğunuzla kalırsınız.

Kitaptan 1 Alıntı

Sangrariel 
14 Oca 14:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ara sıra benim de başıma iyi şeyler gelse iyi olur
"Hemen şimdi başıma güzel ve kolay bir şeyin gelmesine ihtiyacım var. Birilerinin bana umutsuzca aşık olmasına ihtiyacım var. Piyangonun bana çıkmasına ihtiyacım var. Uzak bir akrabadan bir köşkün miras kalmasına ihtiyacım var. Terfi almaya ihtiyacım var. Saçlarımın mucizevi olarak dümdüz olmasına ihtiyacım var. Olayların bir kez olsun sadece bir kereliğine bana pahalıya patlamamasına ihtiyacım var. Ama başıma harikanın kendisinden de harika bir şey gelmesine ihtiyacım yok. Bu tür şeylerin benim de başıma geleceğine inanabilmem için başıma güzel bir şeyin gelmesine ihtiyacım var."

Körlemesine Buluşmalar, Carolina Aguirre (Sayfa 114 - Novela)Körlemesine Buluşmalar, Carolina Aguirre (Sayfa 114 - Novela)