Korona Müfettişi

·
Okunma
·
Beğeni
·
77
Gösterim
Adı:
Korona Müfettişi
Baskı tarihi:
Aralık 2020
Sayfa sayısı:
125
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257215060
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mühür Kitaplığı Yayınları
Mizah, güldürürken düşündürme sanatıdır. Mizah yazarı Ahmet Zeki Yeşil, bu anlayışla, hem küçüklerin hem de büyüklerin gülümseyerek okuyacağı mizah öyküleri yazdı.

Güldüren, düşündüren ve yaşadığımız hayatı sorgulayan öyküler, edebiyat / sanat dergilerinde yayımlandıktan sonra kitap oldu. Bu kitabı okuduktan sonra, argosuz ve küfürsüz mizahın iyileştirici gücünü hissedeceksiniz.
125 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
‘Küfürsüz mizah’
Ahmet Zeki Yeşil mizah yazılarını toparlayıp kitap oluşturmuş. Kitaba adını da veren yazısı ‘Korona Müfettişi’ ile birlikte 21 mizah tazısından oluşuyor. Yazarımız güldürürken düşündürüyor kesinlikle. Günlük yaşamda karşılaştığımız haberlerden duyduğumuz ama inanamadığımız bazı konuları çok mizahi bir dille eleştirmiş. Her yazı da bir mesaj mevcut bazen çok açık bazen de kinayeli bir şekilde dile getirilmiş. Anlamak isteyen herkes bir mesaj çıkarabilir kendine. Güzel bir zaman geçirmek yer yer gülümsemek ve düşünmek için okuyabilir, ilgililerine tavsiye edebilirsiniz.
Özellikle ‘Korona Müfettişi’ konusu itibariyle çok beğendiğimi söylemeliyim.
Bu vesile ile sizlere de tavsiye eder
Keyifli okumalar dilerim.

Ece Ceren tavsiyesiyle ‘Korona Müfettişi’ okuduk. Yazarımız @ahmetzekiyesil ve eşlik eden arkadaşlarıma çok teşekkürler.
125 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Kitap Yorumu//Korona Müfettişi-Ahmet Zeki Yeşil
.
@ahmetzekiyesil 'in güldüren, düşündüren ve yaşadığımız hayatı sorgulayan öyküleri, edebiyat ve sanat dergilerinde yayımlansıktan sonra @muhuryayinlari etiketiyle kitap olmuş. Bu kitabı okuduktan sonra, argosuz ve küfürsüz mizahın da olabileceğini göreceksiniz. Eser hem sosyal sorunlara bir eleştiri hem de toplumsal düzenimize esprili bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Yazarın dili çok akıcı. Bir çırpıda okuyup bitiriyorsunuz öyküleri.
.
Her öyküde çok sağlam mesajlar var. Tabii o mesajları almak isteyene. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az, olayına dönüyor biraz da aslında olay. Kitabın kitlesi her yaş. 40 yaşında da olsanız, 10 yaşında da olsanız her yaşa hitap eden bir mesaj örgüsü ve anlatım gücüne sahip. Bozuk sosyal sistemimize farklı bir bakışla bakmak isterseniz tavsiye ederim.
125 syf.
·8/10 puan
Pandemiden dolayı birçok işin boşa çıktığı bu dönemde, yeni bir iş fikri bulmaya ne dersiniz? Mesela... Mesela sokakta insanları maske takmadıkları için cezayla korkutmak. Yahut, maske takanlara para ödülü vadetmek. Acaba insanlar hangisiyle daha çok motive olur? Fakat işin sonunda dayak tehlikesi var, benden uyarması. Korona müfettişliği tehlikeli iş.

Ahmet Zeki Yeşil'den ismi gibi zekice mizah öykülerinden oluşan bu kitap, su gibi akıyor ve eğlenceli bir okuma deneyimi sunuyor. İflas eden WC'ye ahalinin yorumları mı dersiniz, yoksa Aysel Git Başımdan şiirinin bambaşka bir hikayeye dönüşmesi? Satır arası güncel ve toplumsal eleştiriler de cabası.

Bu tek düze günlerde yüzünüzde tebessüm oluşturacak bu kitabı tavsiye ediyorum!
125 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap ile tanışmamı sağlayan Ece Ablaya çok teşekkür ederim. O olmasa böyle mükemmel bir mizah kitabından haberim olmayacaktı açıkçası.

Hayatımda okuduğum ilk mizah kitabı Korona Müfettişi oldu.(Daha önce de okuduysam hatırlamıyorum.)

Kitap 21 hikayeden oluşuyor. Hepsi birbirinden farklı ve aşırı iyi diyebilirim. Her biri ayrı ilgi çekici. Her hikaye ayrı bir mesaj veriyor gibime geldi. Bazı yerlerde aşırı güldüm bazı yerlerde ise sinirlendim haliyle gerçekten ülkemiz bu halde diye. Güldürürken aşırı düşündürüyor kitap. Açık olmak gerekirse kitap aşırı derecede haklılık içeriyor. Yazarımız gündemi konu almış ve bununla ilgili düşüncelerini belirtmiş.

Kapağı ilgi çekici gözüküyor. Kitabın ismini ilk okuduğum zaman isim ile içerik ne alaka demiştim ama içindeki Korona Müfettişi hikayesini görünce mantıklı ve gündeme uyan bir isim olmuş dedim. En sevdiğim hikaye ise "Korona Müfettişi" oldu.

Kitabı okumaya başladığımda nasıl bitirdim anlamadım. Çok çabuk bitti. Keşke devamı olsaydı dedim kendi kendime. Anlatımı gayet akıcı ve anlaşılırdı. Büyük küçük her insan bu kitabı okuyabilir. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Herkese kitaplı ve sağlıklı günler.
125 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Korona Müfettişi-Ahmet Zeki Yeşil Kitap Yorumu
Selam! Nasılsınız? Bugün yorumu ile geldiğim Korona Müfettişi kitabı mizah türünde bir eser.
125 sayfadan oluşan kitap 21 kısa bölüm/hikayeden oluşuyor. Günümüz sorunlarına değinirken #korona 'yı unutmak olmazdı. Tamamı mizahtan oluşmuyordu tabii. En sevdiğim bölümleri Danke Schön ve Keyfi Yerinde Krallar Ülkesi oldu.
Keyfi Yerinde Krallar Ülkesi ders verici niteliğe de fazlaca sahipti. Sıkılmadan tek seferde olduğum bir kitap oldu. Teşekkürler..
Açıkça söylemem gerekirse kitap okuduğum bir tarz değildi. Bundan önce Mizah kitabı okumadım ve bu kitap benim ilkim oldu.

Kitap kısa ama anlamlı hikayelerden oluşuyor. Toplumun 'gerçek sorunlarını' ele alıyor. Böyle bazı kısımlar vardı tam nokta atışı yerlerdi. Hani bazı filmler vardır hem güldürüp hem de oturup düşündürtür insana kitap da tam o tatta bir kitaptı. Okurken zaman zaman gülüp zaman zaman cidden uzun uzun düşündüm. Hani birisi ile tartışırken birine laf atarsın ama anlamaz ya hah o hissi bazı yerlerde hissettim. Öyle iğnelemeler, öyle inceden göndermeler vardı ki bazılarını iki kez okuyunca anladım.

Kitabı okumaya başlayınca soluksuz okuyup bitireceksiniz çünkü bende öyle olmuştu. Tek oturuşta bitirebileceğiniz bir kitap. Benden tavsiye okuduktan sonra oturup kitaptaki asıl konuları düşünün.
"Doktor bey, üzerinize afiyet ben asosyal biriyim. İnsanlarla konuşmayı pek sevmem, daha çok kendimle konuşurum. Çünkü kimseden fayda görmedim."
Toplumu, cezalarla eğitmek yeni bir icat. Yani "ver parayu, suç işlemeye devam et" diyorlar. Maske takana ödül versinler, bak o zaman maskesiz insan kalıyor mu?
"Üzülme" dedi babacan bir tavırla, "kendini kimseye acındırma. Vücudundaki tüm organlarını satsan milyonlarca para eder. Yani sen, varlık içinde yokluk çeken şerefli bir yaratıksın."
Kendini kimseye acındırma. Vücudundaki tüm organlarını satsan milyonlarca para eder. Yani sen, varlık içinde yokluk çeken şerefli bir yaratıksın.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Korona Müfettişi
Baskı tarihi:
Aralık 2020
Sayfa sayısı:
125
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257215060
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mühür Kitaplığı Yayınları
Mizah, güldürürken düşündürme sanatıdır. Mizah yazarı Ahmet Zeki Yeşil, bu anlayışla, hem küçüklerin hem de büyüklerin gülümseyerek okuyacağı mizah öyküleri yazdı.

Güldüren, düşündüren ve yaşadığımız hayatı sorgulayan öyküler, edebiyat / sanat dergilerinde yayımlandıktan sonra kitap oldu. Bu kitabı okuduktan sonra, argosuz ve küfürsüz mizahın iyileştirici gücünü hissedeceksiniz.

Kitabı okuyanlar 12 okur

  • MERVE AYHAN
  • Ece Ceren
  • Selma Ünlü
  • Gizem Çetin
  • Dilek’in Kitap Gezegeni
  • Büşra Altun
  • Sedef Dalbudak
  • Yağmur atagün
  • Merve Sude Günaydın
  • İlknur Tanrıkulu

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (1)
9
%0
8
%33.3 (2)
7
%33.3 (2)
6
%0
5
%16.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0