Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap

8,8/10  (12 Oy) · 
38 okunma  · 
7 beğeni  · 
694 gösterim
Sevgili Okur,

Elinde tuttuğun kitabın son derece sevimsiz olduğunu üzülerek söylemek zorundayım. Çünkü çok şanssız üç çocukla ilgili mutsuz bir öyküyü anlatıyor. Cana yakın ve akıllı çocuklar olmalarına karşın, Baudelaire kardeşler mutsuzluk ve üzüntü dolu bir yaşam sürüyorlar. Bu kitabın daha ilk sayfasında kumsalda oynadıkları ve korkunç haberi aldıkları andan başlayarak, bütün öykü boyunca felaketler onları kovalıyor. Neredeyse talihsizliği çeken birer mıknatıs oldukları söylenebilir.

Üç afacan sadece bu kısacık kitapta açgözlü ve iğrenç bir haydutla, bitli elbiselerle, feci bir yangınla, servetlerini çalmaya yönelik bir entrikayla ve kahvaltı niyetine verilen yulaf lapasıyla karşılaşıyorlar.

Bu sevimsiz öyküleri yazıya dökmek benim için üzücü bir görev. Ama bu kitabı hemen elinden bırakmaktan ve daha mutlu bir kitap okumaktan seni alıkoyan hiçbir şey yok.

En derin saygılarımla,
-Lemony Snicket-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9789753235822
 • Çeviri:
  Nurettin Elhüseyni
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
07 Şub 22:54 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Öncelikle bir çocuk kitabı olduğunu ve "son derece sevimsiz" olarak nitelendirilen mutsuz sonlu bir kitap olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu kitabı sevmek istiyorsanız mutlu son aramamalısınız. Hikayemizde öksüzler olarak bileceğimiz üç kardeşin başlarına gelen talihsizlikle olan savaşlarını görüyoruz. Şahsen ben keyif aldım ve ilerde serinin devamını da muhtemelen satın alır okurum. Eğer çocuğunuz okuduğu kitaplarda dünyanın toz pembe olduğunu düşünüyorsa bu kitabı okumasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar için geliştirici olabileceğini düşünüyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Merve Akpınar 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Baudelaire öksüzleri yemek kitabından putaneska tarifini bir karalama kağıdına geçirdiler. Adalet Strauss da gerekli malzemeleri almak üzere çarşıya giderken onlara eşlik etme inceliğini gösterdi. Kont Olaf çok fazla para bırakmamıştı, ama çocuklar gerek duydukları her şeyi satın almayı becerdiler.

Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 41)Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 41)
esseve rin 
12 Şub 20:49 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazen sadece, bir şeyden nefret ettiğinizi söylemek ve size katılan birini yanınızda görmek, içinde bulunduğunuz berbat bir durum karşısında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 32)Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 32)
esseve rin 
12 Şub 20:51 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Mutlu bir sonla biten öykülere meraklı biriyseniz, başka bir kitap okumanız daha iyi olur.

Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony SnicketKötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket