Adı:
Kötülük Tohumları
Alt başlık:
Katiller Çetesi #4
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
368
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Seeds Of Iniquity
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kötülük Tohumları
Seeds of Iniquity
"Kötülük Tohumları'yla Redmerski, okurlarını yeniden tadına doyulmaz, karanlık bir maceraya çağırıyor."
-The New York Times-

"Redmerski, Katiller Çetesi'nin bu yeni kitabında da hedefi on ikiden vuruyor."
-USA Today-

"Kötülük Tohumları'nda karanlık sırlar tek tek ortaya dökülürken, çoktan bağımlılık yapmış bu seriye okurlar bir kez daha hayran kalacak."
-Wall Street Journal-

Victor Faust'un yeni Birlik'i hızla büyümektedir. Fakat çete üyeleri arasındaki ilişki, beklenmedik bir düşmanın, örgütteki kişilerin sevdiği insanları kaçırmasıyla derinden sarsılır. Düşmanın, kaçırdığı kişileri serbest bırakmak için çetenin karanlık sırlarını kendisine itiraf etme koşulu koymasıyla da işler iyice karışır.

Oysa Nora adında, genç ve güzel bir kadın olan bu son derece tehlikeli düşman, çete üyelerinin birbiriyle ilgili bildiklerinden çok daha fazla şeye vakıftır. Gelgelelim örgütün elinde bu kadına dair hiçbir ipucu yoktur. Üstelik çok geçmeden kadının gerçek niyeti tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıp Birlik’i yeni başlangıçlar yapmaya zorlayacak ve hatta yıkıma sürükleyecektir.
368 syf.
·Beğendi·8/10
Katiller çetesi serisinin dördüncü kitabı olan kötülük tohumları'nı sonunda ben de okudum. Serinin üçüncü kitabını sekiz ay önce okumuş ve Kötülük Tohumları elime geçmeyince uzun bir süre bu seriye bir ara vermiştim. Ama yarım bırakılacak bir seri olmadığının farkında olduğumdan kitabı pdf olarak okudum:) Neyse ki çok fazla şey unutmamışım.

Kötülük Tohumları benim için gerçekten oldukça heyecan verici bir kitap oldu. Karakterlerimizin geçmişini ve karanlık sırlarını öğrendiğimiz çok akıcı bir kitaptı. Başta Izabel'inki olmak üzere geçmişlerini okuyunca ve her şey itiraf edilince çok çok şaşırdım. Üstelik, nedendir bilinmez ama Nora karakterine ilk geldiği andan beri bir hayranlık besliyordum.

Kısaca, seri her zamanki hızı ve akıcılığıyla devam ediyor :):)
368 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Her zamanki gibi yine çok sürükleyiciydi.Fredrik ten sonra grup son olayların ışığında dahada birbirinden kopuyor.
İzabel aşırı kıskançlıkları ve herseyde sözünü geçirmeye çalışmasıyla iyice soğuttu beni.Nora favorim oldu kendi bilen kendinden emin durusuyla tetikçilik sıfatı ona daha çok yakışıyor.
 • Kuğu ve Çakal
  8.7/10 (140 Oy)109 beğeni298 okunma42 alıntı2.365 gösterim
 • Kara Kurt
  8.9/10 (91 Oy)70 beğeni194 okunma31 alıntı1.358 gösterim
 • Izabel
  8.4/10 (226 Oy)154 beğeni457 okunma56 alıntı3.089 gösterim
 • Victor
  8.9/10 (71 Oy)58 beğeni142 okunma41 alıntı1.569 gösterim
 • Sarai
  7.7/10 (389 Oy)262 beğeni754 okunma60 alıntı9.143 gösterim
 • Şah
  8.6/10 (120 Oy)89 beğeni234 okunma105 alıntı1.682 gösterim
 • Vezir
  8.3/10 (156 Oy)112 beğeni310 okunma100 alıntı1.945 gösterim
 • Gözlerindeki Canavar
  7.8/10 (110 Oy)57 beğeni255 okunma177 alıntı3.894 gösterim
 • Kargalar Meclisi
  9.0/10 (136 Oy)128 beğeni235 okunma233 alıntı5.721 gösterim
 • Dikenler ve Güller Sarayı
  8.5/10 (132 Oy)104 beğeni212 okunma21 alıntı2.873 gösterim
368 syf.
·121 günde·Beğendi·10/10
Seri harika devam ediyor okurken bundan daha fazlası olamaz diyorsunuz ama bu seride oluyor serinin 4. Kitabı olan bu kitapta Nora karakteriyle tanışıyoruz ve bu kadın çok güçlü ve dayanıklı bir karekter herkesi kendine hayran bıraktı ama bu sefer kötü ve dayanılmaz olan çoğu kişi için izabel oldu ama ben öyle düşünmüyorum.Nora kendinden emin duruşuyla herkesi parmağında oynattı ve kimsenin bilmediği en karanlık sırları açığa çıkardı tabi bu çetemiz için bir yıkım oldu özellikle de niklas için merakla ve heyecanla okuyacağınız bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız hepinize iyi okumalar.
368 syf.
·2 günde·7/10
Aslında bu kitabı kısa sürede bitirebileceğimi düşünmemiştim. Çünkü dün çok fazla bir şey okumamıştım kitaptan. Ama bugün elimden bırakamadım. Ben Nora'ya bayıldım. Bence herkes bayıldı o kendinden emin havasına. Hatta o olmasaydı kitap bu kadar güzel olur muydu bilemiyorum? Izabel'i seviyorum. Yani pek nefret ettiğim bir karakter değil. Bazıları bu kitapta sevmemiş ama ben Izabel'i bu kitapta daha çok tanıdım. Yaşadığı şey o kadar basit değildi. Ben de onun yerinde olsam aynı şeyleri düşünür aynı şeyleri yapardım. Bu kitapta herkesten azar azar bahsedilmişti. Ama beni üzen şey Fredrik karakterini çok az görüşümüz. Tamam biliyorum bundan bir önceki kitap tamamen Fredrik'ten bahsediyor ama bu kitapta da görsek fena olmazdı. Neden bilmiyorum ama Niklas'ı bir sonraki kitapta tamamen okumak istiyorum.
368 syf.
·9/10
Nora.. ne denir ki hatun yikiliyordu yafs :) guclu kadin karakterler en sevdigim.
6 yil katiller cetesini gozlemleyip her birinin sirlarini ogrenmis ve bunu onlara karsi harika bi sekilde kullandi. Walla beklemedigim sirlar ogrendim. Bu kitap sasirtici ve beklenmedikti. Gelsin 5 :)
368 syf.
·3 günde·6/10
Serinin diğer Kitapları daha güzeldi..(favorim 3. Kitap)
Ama bu kitap tatmin etmedi beni.. Olanlar Saçma geldi.. Bana göre ortalama bir kitap..
Iyi okumalar ;)
368 syf.
·4 günde·8/10
Blogumdan alintılama yapıyorum.Spoi ıçerebilir.Victor'un kurduğu yeni bir birlik var.Bu birlikte Victor,Izabel,Fredrik,Niklas,Dorian ve James var.Hepsinin birbirinden gizlediği bir sır var.Beni en çok sarsan Dorian'ın sırrı oldu.Kim olduğu anlaşılmayan Nota ortaya çıkıyor ve hepsine meydan okuyarak hepsinin sırlarını ortaya döküyor.Çunķu Izabel'in anne yerine koyduğu kadın,Jamesin kızları ve Dorianin eski eşi Nora da elindedir.

Keyifli okumalar. :)
368 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Eveett. İyice aksiyonun tavan yaptığı bi kitap oldu bu. Çetedekilerin sevdiği insanları esir alarak şantaj yapan ve herkesin kirli çamaşırlarını itiraf etmesini sağlayan Nora karakterinin güçlülüğü baya hoşuma gitti. Açığa çıkan sırlar çetenin bağlılığını nasıl etkileyecek? Onu da Kara Kurt kitabından okuruz artıkın. Elimden bırakamıyorum...
368 syf.
·8/10
Ölmedim, yaşıyorum. Evet neredeyse bir aydır yokum ve bir ayda tek okuduğum bu kitap. Alkış bana. Açıkçası rs de miydim, emin de değilim. Sadece okumaya biraz vakit bulamadım. Çünkü yaz tatilinin başından beri çizime bir merak salmıştım ve son bu bir aydır da neredeyse tüm günümü buna ayırıyordum. Neyse bu çok sevdiğim(!) Sarai serisinin dördüncü kitabıyla okumaya geri döndüm. Yaz tatilinin bitiminde sonunda kendime bir düzen oturtmuştum ama bozulacak. :'')

Her neyse inanamayacaksınız ama, bu kitabı baya sevdim.

Zehra teyze bana getirdiğinde mide bulantısıyla sırf kadının kitaplarını geciktirmeyeyim diye başladım ve sıfır beklenti. İlk gün yüz sayfaya yakın okudum. Sonra ki gün devamını okudukça zaten elimden bırakamadım gibi oldu.

Bu kitapta aniden ortaya Nora diye ne olduğu belirsiz bir kadın çıkıyordu ve bu kadın kesinlikle sıradan biri değildi çünkü üç tane duba gibi erkek kendisini zor zapt edebilmişti ve bir hayaletten farksızdı. Hakkında hiçbir şey bulunamıyorudu.

Ayrıca Nora'yı daha ilgi çekici kılan Katiller Çetesi'nin onu bağlayıp bir odaya kilitlemesini umursamadığıydı. İstediği tek bir şey vardı: O da Katiller Çetesindeki herkesin en karanlık sırrını ona anlatması.

Tabi diyeceksiniz, salaklar mı bu çete üyeleri? Niye anlatacaklar?

Anlatacaklar çünkü Izabel'in annesi gibi gördüğü ve bu hayatta en sevdiği kişi bu kadın tarafından kaçırılmış, aynı şekilde Dorian'ın hala sevdiği eski eşi ve James'in de iki kızı.

Sonra herkes teker teker sırrını anlatmaya başlayınca ben mest oldum. Yani neden bilmiyorum ama ben böyle karakterlerin geçmişte yaşadıkları iyi-kötü hatıralarını okumayı çook seviyorum. Karakterleri daha iyi tanımama veya sevmeme neden oluyor.
Oraları okurken kitap su gibi aktı adeta.

Özellikle Sarai'nin sırrı. Cidden en çok orayı okurken etkilendim.

Tabi bunlar hep gelişme olan bölümler. Son yine benim beklemediğim şekildeydi. Nora'nın asıl amacının bu olacağını hiç düşünmemiştim. Tabi ki amacını buraya yazmayacağım. sjskdls

Her neyse bu kitapta artık yavaş yavaş sevgimi verebildiğim karakterler de oldu diyebilirim. Bunlar Nora ve Niklas. Nora cidden kibirli ve kendine güvenen birisi. Bir noktada Izabel ile benziyorlar ama tek fark Nora'nın Izabel gibi hiçbir şeyi beğenmeyen, sürekli her şeyi bildiğini sanan biri gibi davranmaması. Daha olgun. Niklas ise bilemiyorum, asla tam göz önünde bulunmayan bir karakter ama onu sevdim. Her ne kakar Nora'ya itiraf yapacağı zaman odada ki o öfkeli tavırlarının, küfürlerinin, aman yarabbi cidden ya, ben böyle yapmacık bir şey okumadım yani.

Neyse buna rağmen sevdim.

Sevebileceğim bir diğer karakter Dorian ama yazarın ona vermek istediği duyguları veremediğini düşünüyorum. Veyahut şöyle diyeyim. Victor ve Sarai o kadar ön plandalar ki, diğer karakterlere sıra gelmiyor ve bu çook sinir bozucu. İnsan sürekli aynı kişilerin ilişkilerini okumaktan sıkılıyor.

Bu kitap bir yönden bu yüzden daha iyiydi.

Nihayet Sarai ve Victor'dan başka karakterleri de görüp, okuyabildik.

Onların o hastalıklı ilişkisine bu kitapta az rastladığım için aşırı mutlu olduğumu söylemeliyim.

Neyse daha fazla uzatmayacağım.

Beşinci kitaba başlayacağım ve seversem bu seri hakkındaki düşüncelerimi biraz daha gözden geçireceğim sanırım.

Bakalım en sonunda fikrim ne olacak?
368 syf.
·2 günde
Çok çok hızlı okunan bir kitaptı yine. Seri kendini okutuyor, ama benim damağımda hala ilk kitabın tadı var. Victor'dan öyle bir şey beklemediğim için, sonunda şaşırmam normaldi. Hele Izabel'in sırları. Yazar burada şaşırtıyor, her şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz ama öyle bie sahne geliyor ki, aslında çok az şey bildiğiniz anlaşılıyor.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Dikkat Spoi!
Selammmmm..Bugün katiller çetesinin dördüncü kitabı olan kötülük tohumları ile karşınızdayım.Seri tüm hızıyla ve tüm heyecanıyla devam ediyor.Bu kitap daha da gizemli ve merak uyandırıcı olduğu için en çabuk bitirilebilecek kitaplardan.Ben gece uykum gelmesine rağmen devamını o kadar merak etmiştim ki kafamda deli sorularla uyuyamadım ve devam ettim.Siz düşünün artık...Konusuna değinmek gerekirse Redmerski yine harikalar yaratmış.Bu kitapta katiller çetesinin tüm üyeleri en karanlık sırlarını ortaya dökmek zorunda kalıyorlar.Aklınızın ucuna dahi gelmeyecek bu sırlar gerçekten okurken gözleri kocaman açmanızı sağlıyor.Daha fazla spoi vermeden en iyisi bitireyim.🤭Çünkü yazdıkça yazasım geliyor.🤭Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.Kitapla kalın,hoşça kalın...
368 syf.
·6 günde·8/10
Serinin seviye atladığı kitap olmuş resmen. Aslında en başından beri her karakter Nora gibi gizemli ve gerçek anlamda güçlü kurgulansaydı daha şahane olabilirdi. Nora kelimenin tam anlamıyla olağanüstü bir kadın. Yazacağım her şey spoiler gibi geleceği için bahsetmek istemiyorum ama diğer kitaplarla kıyaslarsam bu en iyisi olmuş.
"Ben bunun içine doğdum,"dedim ve parmağımı göğsünün tam ortasına bastırdım,"düşmana uyum sağlamak... Benim silahım da işte bu."
"O zaman neden kendini öldürmüyorsun?" diye sordum. "Ölümden korkmuyorsan ve başka bir hayat da süremeyeceksen, bu hayata neden son vermiyorsun ki?"


"Çünkü intihar korkakların çıkış yoludur."
Aşk bir insanı savunmasız bırakır, hatta en yetenekli, en zeki, en güçlü olanımızı bile. Bu iş böyledir. Hiçbirimiz bunu engelleyemeyiz.
J. A. Redmerski
Sayfa 181 - Ephesus Yayınları
"Kötülük Tohumları'yla Redmerski, okurlarını yeniden tadına doyulmaz, karanlık bir maceraya çağırıyor."
-The New York Times-
"Redmerski, Katiller Çetesi'nin bu yeni kitabında da hedefi on ikiden vuruyor."
-USA Today-
"Kötülük Tohumları'nda karanlık sırlar tek tek ortaya dökülürken, çoktan bağımlılık yapmış bu seriye okurlar bir kez daha hayran kalacak."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kötülük Tohumları
Alt başlık:
Katiller Çetesi #4
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
368
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Seeds Of Iniquity
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kötülük Tohumları
Seeds of Iniquity
"Kötülük Tohumları'yla Redmerski, okurlarını yeniden tadına doyulmaz, karanlık bir maceraya çağırıyor."
-The New York Times-

"Redmerski, Katiller Çetesi'nin bu yeni kitabında da hedefi on ikiden vuruyor."
-USA Today-

"Kötülük Tohumları'nda karanlık sırlar tek tek ortaya dökülürken, çoktan bağımlılık yapmış bu seriye okurlar bir kez daha hayran kalacak."
-Wall Street Journal-

Victor Faust'un yeni Birlik'i hızla büyümektedir. Fakat çete üyeleri arasındaki ilişki, beklenmedik bir düşmanın, örgütteki kişilerin sevdiği insanları kaçırmasıyla derinden sarsılır. Düşmanın, kaçırdığı kişileri serbest bırakmak için çetenin karanlık sırlarını kendisine itiraf etme koşulu koymasıyla da işler iyice karışır.

Oysa Nora adında, genç ve güzel bir kadın olan bu son derece tehlikeli düşman, çete üyelerinin birbiriyle ilgili bildiklerinden çok daha fazla şeye vakıftır. Gelgelelim örgütün elinde bu kadına dair hiçbir ipucu yoktur. Üstelik çok geçmeden kadının gerçek niyeti tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıp Birlik’i yeni başlangıçlar yapmaya zorlayacak ve hatta yıkıma sürükleyecektir.

Kitabı okuyanlar 245 okur

 • Burcu yigit
 • Asiye Pınarcı
 • Şeymanur Avcu
 • Kitapaşığı
 • deniz
 • Elif karagülle
 • Ali Babur
 • Nergis Mazoğulları
 • Aslı Yaman
 • Hannan Avsar

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.1
14-17 Yaş
%40.8
18-24 Yaş
%18.4
25-34 Yaş
%24.5
35-44 Yaş
%4.1
45-54 Yaş
%6.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.7
Erkek
%3.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (51)
9
%23.5 (28)
8
%18.5 (22)
7
%9.2 (11)
6
%4.2 (5)
5
%0
4
%0.8 (1)
3
%0
2
%0.8 (1)
1
%0