Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi

7,6/10  (17 Oy) · 
84 okunma  · 
8 beğeni  · 
2.035 gösterim
Okurken sadece Hürriyet'te değil, AKP döneminde medyanın büyük bölümünde yaşanan akıl almaz değişikliği, gazeteciliğin nasıl iktidar çizgisine çekildiğini, bazı büyük işadamı patronların ve onlardan emir alanların hükümetten nasıl korktuğunu göreceksiniz.Böyle bir kitap Türkiye'de ilk kez yazıldı.İktidar korkusu, baskı, sansür!.. Bir yanda boynunu eğenler, öbür yanda başını dik tutanlar! Bu kitap hem Türkiye'de bir ilk, hem de bir medya belgeseli.Okurken sadece Hürriyet'te değil, AKP döneminde medyanın büyük bölümünde yaşanan akıl almaz değişikliği, gazeteciliğin nasıl iktidar çizgisine çekildiğini, bazı büyük işadamı patronların ve onlardan emir alanların hükümetten nasıl korktuğunu göreceksiniz. Anlatılan olayların tümü gerçek ve belgeli.Emin Çölaşan'ın öteki kitapları gibi bunu da bir solukta okuyacak ve bazı acı medya gerçeklerinin içyüzünü, perde arkasını öğreneceksiniz...Ve şaşıracaksınız
Serdar Poirot 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Yazar gazeteciliğe başlamasından itibaren yaşananları ve AKP iktidarından sonra 2007 yılında Hürriyet gazetesinden kovulana kadar patronları olan Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök ile olan ilişkilerini anlattığı bir kitap. Bu iki ismin değişmesi, yazılarının sürekli tırpanlanması, Bekir Coşkun ile beraber ikisine sürekli yazıları ile ilgili olarak baskı uygulanması ve en sonunda AKP ikinci kes iktidara geldikten 3 hafta sonra gazetesinden kovulması. Gazetecilik ile ilgili pek çok şeyi detaylıca açıklayan bu kitap mutlaka okunması gerekenlerden.

derinsu 
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı okuduktan sonra keşke gazeteci olsaydım diye düşündüm.Ne çok şey biliyorlar ne çok toplantılara gidiyorlardı .mesleğin zor yanlarını da anlatıyor. Anlatım akıcı , bilgi verici ...

ahmet Karakuzulu 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir ülkede güçlü demokrasinin önemli unsurlarından biri de "bağımsız gazetecilik" yapılabilmesidir. Emin Çölaşan'ın bu kitabı; kitabın da kapağında yazdığı gibi tam bir medya belgeselidir. Gazete sahiplerinin, ekonomik kaygılarla görmezden geldikleri yolsuzluk, adaletsizlik, dolandırıcılık vb daha bir çok olumsuzluk içeren eylem, onların bizlerin yaşamından çaldıkları ömürdür. Nitekim; gazete sahiplerinin göz yumması sonucu yaşadıklarımız ortadadır. Geleceğinden kaygı duyan her okurun mutlaka okumasını öneririm.

Kitaptan 1 Alıntı

Mustafa Kemal'in memeleketi ulaşmak istediğimiz yer burasıydı.Emin Çölaşan artık yok..ne yapmalıyım bırakmalımıyım kürekleriBen bu güne kadar herşeyimi okurlarımla paylaştım şimdi soruyorum size Ne yapmalıyım?

Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi, Emin Çölaşan (Sayfa 174)Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi, Emin Çölaşan (Sayfa 174)