Kral Fidyesi

9,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
285 gösterim
"The Pardon" ve "Under Cover of Darkness" gibi romanlarıyla çok satanlar listelerinde kendine yer edinmiş olan James Grippando, kıvrak zekasını ve kurgu gücünü nefes kesen entrikalarla okuyucuya sunuyor...

Hukuk fakültesinden ayrılmasından iki sene sonra Nick Rey, babasının hayatı uğruna gözünü bile kırpmadan, tehlikeli bir maceraya atıldığında Miami Hukuk Şirketi'nde önemli bir görevde çalışmaktaydı. Babası Matthew Rey, Colombia'nın egzotik liman kenti Cartagena'da çalışırken fidyeci terör örgütlerinden biri tarafından kaçırılır. Teröristlerin istedikleri üç milyon dolarlık kral fidyesi; sigorta şirketinden hukuk bürosuna, terör örgütünden FBI'a kadar her kesimin olaya farklı müdahale etmesine sebep olacaktır.

Tüm olumsuzluklara rağmen tek başına babası uğruna mücadeleye girişen Rey, dikkatini korumak zorundadır. Rey, adeta bir satranç oyuncusu ustalığıyla taşları yerine koymaya çabalarken bir taraftan da yıllardır farkında olamadığı sevgiyi ve içinde bulunduğu iş dünyasını daha iyi tanıyacaktır...

"Tüyler ürpertici bir yapıt... Alışılagelmiş mahkeme sahnelerinin ötesine uzanan heyecan verici bir olay örgüsü... Grisham daha önce bunu düşünemediği için üzülecektir..."
- Miami Herald
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2005
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9799756237488
 • Orijinal Adı:
  King's Ransom
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Truva Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir şüphenin romanı... Olay örgüsündeki kurguları, karakter tasvirlerini yazar çok etkileyici ve ustaca işlemiştir. Bir çırpıda bitirmiştim bir sonraki sayfalarda neler olacak merakıyla... Aynı zamanda romanı bitirene kadar içimde hep bir ürperti ve heyecan mevcuttu. Yazarın olay örgüsünü gerçekmiş gibi hissettirmesi beni bayağı bir etkisi altına alıp, esir etmişti. Adeta kitaptaki baba ve oğulla bütünleştim kimi zaman. Kitabı elinize aldığınız süre ile, bitmesi arasındaki zaman farkını hissetmeyeceksiniz.