Kraliçenin Soytarısı The Tudor Court Serisi 4

8,3/10  (91 Oy) · 
571 okunma  · 
69 beğeni  · 
2.950 gösterim
Masum bir kadının dinsel sapkınlık suçuyla yakılabileceği
ya da cadılık suçuyla boğazlanarak öldürülebileceği bir
dönemde, bir hainin aşkı uğruna kraliçenin casusluğunu
yapmak en tehlikeli seçimdi.

Kral Edward'm ölümünden sonra tahta geçme sırası Mary'de, 'Kanlı' Mary'de olacak. Boleyn kızı, 'Bakire' Elizabeth ise bu gidişatı bozmak ve kaderini yeniden yazmak için planlar peşinde. VIII. Henry'nin iki kızını tutuşturan gergin bir kıvılcım var. Mary sakince sırasını bekliyor. Ama sular durgun değil ki. İki kadının arasında kocaman, kara bir nehir akıyor: Rekabet. Aralarındaki huzursuzluğun sebep olduğu entrikalar dudak uçuklatıyor. Engizisyon'dan kaçan bir Yahudi kızı olan ve Mary'nin sarayına yerleştirilen Hannah ise olan bitenin en mühim tanığı. O bir saray soytarısı. Bir bilge ve bir komik. Ve hatta, casus.

Gregory, baş karakterlerini çok iyi tanıdığımız bir hikâyeyi alıp sıradışı bir merak, dram ve sürpriz etkisiyle birleştirmiş." -Sunday Express

"Boleyn Kızım sevmiştim ve Kraliçe'nin Soytarısı ondan da güzel. Bu tür bir tarihi romandan aldığım tat, soğuk-bir-kış-gecesinde-şöminenin-önünde-oturmaktan-aldığımtat'la aynı. Yalnızca doğuştan bir hikâye anlatıcısının sunabileceği türde bir tat bu. -Independent

"Kendini Tudor entrikalarına kaptırmak isteyenler için atmosferik bir hikâye." -Daily Telegraph

"İnsanı içine çeken, sayfaları hızla çevirten bir kitap; Boleyn Kızı'mn devamı olan bu roman Gregory'nin yaşayan en iyi tarihi kurgu yazarı olduğunu bir kez daha doğruluyor." -Choice

"Ustaca yazılmış bir tarihi roman. Titizlikle araştırılmış ve iyi anlaşılmış, insanın kafasını meşgul eden, inandırıcı başkarakterleriyle Kraliçenin Soytarısı okuyucuları 'Kanlı' Mary ve 'Bakire' Kraliçe hakkındaki fikirlerini yeniden gözden geçirmeye davet ediyor. Güçlü olay örgüsü, özenli üslubuyla bu roman Boleyn Kızı'mn da önüne geçecek."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2007
 • Sayfa Sayısı:
  695
 • ISBN:
  9789944485838
 • Orijinal Adı:
  The Queen's Fool
 • Çeviri:
  Canan Sakarya
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
03 Tem 22:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tudor serisinin ikinci kitabı. Bu kez sahnede VIII. Henri'nin iki kızı Mary ve Elizabeth var. İki kadının amansız taht mücadelesi. Güzel ve sürükleyici bir tarihi roman.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

SADAKAT...
Kitap bunu anlatıyor ve garip ama bir kadın iki düşmana da sadık olabiliyor !(Bu garip çelişki çok etkileyici) Kitap Boleyn kızının etkisine girenlerin beklentisini karşılamıyor ama bambaşka bi anlatımla yazarın etkisini artırıyor.Ayrıca kesinlikle Bakirenin Aşığını merak etmenizi sağlıyor.Seri kitapları için en önemli kriter de bu değil mi zaten?

morun kızı 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

merkezinde prenses elizabeth'in bulunduğu entrikalar sık sık annesi anne boleyn'i hatırlatıyor. sözde 'din' uğruna yapılan vahşetler ve feminizm pırıltıları insanı kendini tekrar tekrar sorgulamaya iten cinsten. uzun zamandır elimde bulundurduğum bu kitaba başlamakta bu kadar geç kaldığıma pişman oldum açıkcası. iyi okumalar...

Damla GD 
22 May 14:14 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Zamanında boleyn gazıyla aldığım seri devamı kitap.. Bu kitabıda iki kere okumuştum ve ilk kitaptan daha fazla sevmiştim. Aslında iki kere okumamın nedeni heyecandan hızlıca okuyup kitabı tam sindirememiş olmak. Bazen böyle yapıyorum bazende özlediğim için ikinci defa okurum. Bu tarz sevenler için güzel kitap.. Ama benim için eski kıymetleri yok.

Gülşah Doğru 
30 May 01:48 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuduğum her sayfadan sonra gözlerimi kapatır ve her şeyi yaşadığımı hayal ederdim. Tüm duygularıma dokunan kitap, teşekküresim ederim. Harikasın! Bir solukta okudum.

niluferinkitapligi 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Yahudi asıllı Hannah;dönemin engizisyon mahkemelerinde annesinin diri diri yakılışına şahit olan,babasıyla yaşayan bir genç kızdır.Yahudi kimliklerini gizleyerek ülkeden ülkeye kaçışlarının İngiltere ayağında;babasının sahafına gelen bir lord tarafından keşfedilerek,kraliçenin soytarısı görevi ile saraya getirilir.Hannah'ın geleceği görme yeteneği;Ona tahtın iki varisi tarafından da kabul görmeyi getirse de,Kraliçe Mary'nin ve Prenses Elizabeth'in İngiltere üzerine oynadıkları oyunlar arasında kalmak fazlasıyla iş açmıştır başına.Din ve mezhep çekişmeleri,taht oyunları,kadın ile kadının ezeli ve ebedi savaşı ile bezenmiş;yine büyüleyici bir romandı.

ilknur badan 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

çok iyi bir kitaptı,bu tarz kitaplar tarihi merak ettiriyor sevdiriyor düşündürüyor.bu seriyi okuduktan sonra osmanlı zamanında şunu yapmış deyince birisi hemen bunları anlatıyorum bende :)

Kitaptan 3 Alıntı

HÜLYA BİLGİN 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu dünyada fikirler kınından çıkmış kılıçtan daha tehlikelidir, yarısı yasaktır, diğer yarısıysa insana evrenin merkezinde güvenle duran bu dünyayı bile sorgulattırır.

Kraliçenin Soytarısı, Philippa GregoryKraliçenin Soytarısı, Philippa Gregory
morun kızı 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Evlilik kadınların güvenlik umuduyla gerçekte bunu sağlayamayacak adamlara kendini teslim etmelerinden başka nedir ki?

Kraliçenin Soytarısı, Philippa Gregory (Sayfa 49)Kraliçenin Soytarısı, Philippa Gregory (Sayfa 49)
morun kızı 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

..., ailelerine alevleri körüklemeleri, daha çok tutuşturucu yığmaları için yalvarıyorlardı, böylece kavrulan bedenlerinin kokusunu duya duya, acı içinde yavaş yavaş değil, biraz daha çabuk öleceklerdi.

Kraliçenin Soytarısı, Philippa Gregory (Sayfa 367)Kraliçenin Soytarısı, Philippa Gregory (Sayfa 367)