Kraliçeyi Kurtarmak

9,4/10  (7 Oy) · 
14 okunma  · 
7 beğeni  · 
300 gösterim
Bir kraliçeyi, kapatıldığı zindandan matematiktle kurtarmak mümkün mü dersiniz?

Aleks, yolda bulduğu tuhaf kalemin en zor matematik problemlerini bile çözüverdiğini fark edince çok sevindi. Derken, kitaplığında ortaya çıkıveren esrarengiz bir kitap, hem onu hem de arkadaşları Sam ile Vanessa'yı neredeyse esir aldı. Kitapta anlatıldığına göre, kötü Kral Rechner'in şatosuna hapsettiği Zümrüt Kraliçe Jayden'ın, üzerine kilitlenen kapıları açabilmek için 400 bilmeceyi çözmesi gerekiyordu. Kraliçeye de ancak çocuklar yardım edebilirdi. Oysa, giderek zorlaşan matematik bilmecelerini çözmek olanaksız gibiydi.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789758142972
 • Orijinal Adı:
  Jayden's Rescue
 • Çeviri:
  Mine Kazmaoğlu
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Berat Uçar 
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayırsever bir hocamızın çocuklar okusun diye bıraktığı kitapları karıştırırken beni meraklandiran bir kitap oldu. Konusu matematik olunca iki kat meraklandırdı. Sürükleyici kurgusu matematiği sevmeyenlere sevdirecek türden. Özellikle ilkokul öğrencilerinin okuması gereken bi kitap :)

Serpil Ağ 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap muhteşem... Kızımın en değerli kitaplarındandır. Hem içeriği bakımından hem de okul harçlıkları ile temin etmesi bakımından kızım için, yazarın kitaplarının ayrı bir yeri vardır. Kitap sayesinde; matematik kızıma daha bir eğlenceli gelmeye başlamıştır. Tamam ! Önceden de matematiğe karşı bir sempatisi vardı. Ama yazarın, matematiği fantastik bir öyküyle keşfettiği kitaplarını okuyunca, matematiğin de bir macera olduğunu kavrayarak derslerine özellikle matematiğe dört elle sarılmıştır. Zaten. yazar da oğlu Aleks'in matematikten nefret edip fantastik romanları tercih ettiğini fark ettiği için bu romanı kaleme almıştır. Kızımla birlikte okurken. kraliçeyi kurtarmak adına yazarın sıralamış olduğu bulmacaları çözmeye çalıştığımızı, daha dün gibi hatırlarım. Sevgili ebeveynler, çocuğunuzun matematikle ilgili ister bir sorunu olsun, ister olmasın mutlaka bu kitabı temin edin! Asla, pişman olmazsınız...