Kralların Çarpışması - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap

9,2/10  (160 Oy) · 
498 okunma  · 
133 beğeni  · 
1.578 gösterim
Buz ve Ateşin Şarkısı II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
-The Denver Post-

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
-Katharine Kerr-

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
-Robert Jordan-

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
-Anne McCaffrey-

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
-Marion Zimmer Bradley-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789944824644
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin ilk kitabı Taht Oyunlarında tanıştığımız karakterlerden bir iki tanesinin değiştiği ama aynı heyecan ve akıcılıkla devam eden bir macera. Karakter sayısının fazla olması dışında etkileyici bir epik roman. Bölümlere ayrılmış ve her bir bölümde o konunun baş karakteri etrafında gelişen olaylardan bahsedilmiş . Bu sayfa sayısının fazla olmasına rağmen okumayı kolay kılıyor. Seveceğiniz ya da sizi kızdıracak olan karakterlerle karşılaşmanız da olası. Benim favorim Arya.

Taht Oyunları serisinin ikinci kitabı (Buz ve Ateşin Şarkısı II) bitti. 2 kısımlık ve sayfaların doluluğundan ve olaylardan bir 6 tane daha kitap çıkarmış.. Merak ve hayret ederek okudum. Tavsiye edebilirim. Hala favori kahramanlarım Jon KAR ve Arya STARK. Ama yeni bir favorim oldu: Brandon STARK. Serinin ilk kitabından sonra sıkabilir diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Devam kitabı olduğu halde ilk kitabı okumadan da bunları okuyabilirsiniz. Çünkü ayrıntıya girmeden ilk kitapla bağlantıyı kurmuş ve olaylara yabancı bırakmamış..

Zuhal temaşa 
08 Ağu 00:22 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kralların çarpışması bölüm I ilk kitap olan taht oyunlarina kıyaslanacak olursa biraz geri de kaldı diyebilirim.Aksiyonu bol serimizin devam kitabın da Yedi krallığın karıştığını ve parçalandığını görüyoruz.Kendini kral ilan eden lordların taht için mücadelelerine tanık oluyoruz.Güzel heyecanlı ve merak uyandırıcı.Bu arada ben Starklardanım ve unutmadan kış geliyor :)

Elife Çöl 
11 Haz 15:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hissettirmeden betimlemeden çıkıp çokça olay yaşanacağına işaret eden bir kitap. Açıkçası sevmediğim karakterler bile serinin sonund a onlar için meraklandığım kahramanlara dönüştü

Ezgi Aylanç 
07 Ağu 00:17 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

3. kitap bitti. İlk kitabın yorumunda karakterler adına yorum yapmak için çok erken hissetmiştim -ki doğru da hissetmişim-. Bir bölümde sevmediğim karakteri tek bir hareketiyle "aaaa ne kadar da farklı düşünmüşüm karakter hakkında" diyebiliyorum. Yalnız ve yalnızca şu ana kadar en başından beri tek değişmez karakterim, en en en birinci favorim tabiki Tyrion Lannister oldu. Sanıyorum yıllar geçse de Tyrion'ın olduğu bölümleri tekrar tekrar okuyabilirim. .
Kralların çarpışmasında en çok dikkatimi çeken ve beni etkileyen noktalara gelicek olursam; birincisi iç seslerin, konuşma ve yaşanan olaylar içine çok güzel yerleştirilmiş olması, ikincisi de rüyalar. Resmen soluksuz okuduğum bölümler; duygulara daha çok öncelik tanınan ve net olarak aktarılabilenlerdi. Dolu dolu hissettim diyebilirim. .
Diğer karakterler ve hatta krallıklar konusunda hâlâ oldukça kararsız ve sanırım biraz da tarafsızım.
.
Zaten kurgusu on numara olan bir iş. Karakterler bir puzzle parçası gibi oturmuş. Bir tanesinin bile eksikliği büyük resimde çok büyük eksiklikler yaratabilirmiş gibi geliyor bana.
.
Serinin devamında neler hissediceğimi çok çok çok merak ediyorum.

Sena Özay 
 22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 21 günde · 9/10 puan

Kitabın coğrafyasını mı, karakterlerini mi yoksa konusunu mu en çok beğendim karar veremiyorum. Konusundan bahsetmem gerekirse,kitap 5 kralın ve kraliçenin Demir Taht için vazgeçtikleri şeyler ve verdikleri mücadeleden bahsediyor.Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi hakkında söyleyebileceğim tek bir şey varsa o da karakter paletinin çok geniş ve renkli olmasıdır. Tamam coğrafya harika ve olay döngüsü zekice örülmüş ama Davos'tan Arya'ya kadar her karakterin olaylara olan katkısı ve getirisi beni bu seriye bağlayan şeylerin başını çekiyor.Betimlemeler yerli ve doğru şekilde kullanıldığından karakterlerin ve olay döngüsünün size verdiği zevk anlatılamaz. Bu kitap veya bu seriyi okumanın size kesinlikle bir şeyler getireceğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tüm dünyanın Buz ve Ateşin Şarkısı'nı okuyup Game of Thrones adı altındaki dizi uyarlamasını izlediği bu zamanlarda ben de kendimi bu dünyaya fazlası ile kaptırdım. Taht Oyunları'nın devamında artık Yedi Krallık'ta gerilim iyice artmaktadır ve okuyucuyu etkisi altına almaktadır .Kısım I olarak bu kitap kral olan ve kendini kral ilan eden kişilerin artık savaşa başlamasına çok az kala bitmektedir. Romanın aslında iki baskı olarak basılması güzel bir durum hem kitaplığınızda daha çok George R.R. Martin kitabı oluyor hem de benim gibi sürekli yanınızda okuduğunuz kitabı taşıyanlardansınız serviste, otobüste, takside veya bir cafe gibi bir yerde oturup birşeyler içerken okuma merakınız var ise size taşıma kolaylığı da sunuyor.

Ebru Verity 
09 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dizinin her sezonunu birden fazla izlememe rağmen, kitapla arasındaki küçük farklılıklar heyecanla okumama yardımcı oldu. Yüzüklerin Efendisi ve Taht savaşları... Mükemmel bir kurgu.

Melek 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Bütün seriyi tamamladiktan sonra yorum yazmak istedim. Diziyi izleyip kitabi okudugum icin uzgunum. Keske kitaplarini öncesinde okusaydim. Diziyle genel anlamda tabikide bi bag var, ama cogunlukla kisilerin ic seslerinden anlatildigi icin konuya diziye kiyasla daha cok hakim olabiliyorsunuz. Ayrica diziyle alakali olamayan bir cok olay ve kisiler var. Diziyi izledim kitabi okumaya ne gerek var diye kesinlikle dusunmeyin. Baslayin ve zaten bitirirsiniz. Ben cok begendim. Fazla vaktim olmadigi icin hepsini okumam biraz zaman aldi ama kitabin kalinligina bakmayin. Cok akici ve surukleyici. Kesinlikle okumanizi tavsiye ediyorum.

NigRa 
 16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

Kralın ölmesiyle 7 Krallık'ta kendini kral ilan eden ya da parçalanan krallıktan pay ve çıkar uman pek çok karakterin gözünden okuyoruz kitabı.

Krallar çarpışırken tüm diyar açlık,sefalet ve korku içinde.

Her karakter kızıl kuyruklu yıldızı kendi işine geldiği şekilde ve kendi inancına göre yorumlayarak devrin döndüğüne ve kendi zamanının geldigine inanıyor.Bunun da George Martin'in espri anlayışı olduğunu düşünüyorum. Karakterlerin işlenmesi o kadar başarılı ki her birinin eksi ve artılarını değerlendirerek ilerliyorsunuz.
Bu kısım her hanedanın savaşa hazırlanma ve savaşın şekillenmesi ile ilgili betimlemelerle zemin hazırlıyor.

2 /

Kitaptan 24 Alıntı

ela demir 
29 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Korkmak utanılacak bir şey değil. Babam hep bunu söylerdi. Önemli olan korkuyla nasıl baş ettiğimizdir.

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin
ela demir 
30 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir adamın dilini kesmek onun yalancı olduğunu değil, onun ağzından çıkanların seni korkuttuğunu kanıtlar sadece.

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin
3 /