Kralların Çarpışması - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap

9,1/10  (229 Oy) · 
723 okunma  · 
208 beğeni  · 
2.262 gösterim
Buz ve Ateşin Şarkısı II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
-The Denver Post-

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
-Katharine Kerr-

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
-Robert Jordan-

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
-Anne McCaffrey-

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
-Marion Zimmer Bradley-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789944824644
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin ilk kitabı Taht Oyunlarında tanıştığımız karakterlerden bir iki tanesinin değiştiği ama aynı heyecan ve akıcılıkla devam eden bir macera. Karakter sayısının fazla olması dışında etkileyici bir epik roman. Bölümlere ayrılmış ve her bir bölümde o konunun baş karakteri etrafında gelişen olaylardan bahsedilmiş . Bu sayfa sayısının fazla olmasına rağmen okumayı kolay kılıyor. Seveceğiniz ya da sizi kızdıracak olan karakterlerle karşılaşmanız da olası. Benim favorim Arya.

Necat Serat Hazımoğlu 
23 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Kral Robert ve Lord Eddard Stark'ın ölümü üzerine diyarda savaş çanları çalmaya başlıyor. 5 kralın savaşı sonucunda diyar kana bulanacak. Bu savaşta ise en favori görülen taraflar Batının zenginliği ve kışkırtıcı gücünü arkaya almış Joffrey Baratheon ve Menzilin zenginliğini arkasında bulunduran Renly Baratheon.

Tolga Aksar 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Muazzam serinin bir kısmını daha bitirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Yine George abimizin kaleminden bu kısmın olay örgüsü, kahramanların ince zekası güzel işlenmiş koklanası kitap yapraklarına. Okudukça okumanızı sağlayan akıcılık gerçekten takdire şayan. Taht oyunları kitabından çok daha entrikalı diyebilirim. Küçük bi tavsiye verecek olursam ilk kitabı okuyan arkadaşlarım gönül rahatlığı ile bu kitaba başlayabilir.

Elbette macera kaldığı yerden devam ediyor. Gelsin bakalım Kralların çarpışması Kısım II

Zuhal temaşa 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kralların çarpışması bölüm I ilk kitap olan taht oyunlarina kıyaslanacak olursa biraz geri de kaldı diyebilirim.Aksiyonu bol serimizin devam kitabın da Yedi krallığın karıştığını ve parçalandığını görüyoruz.Kendini kral ilan eden lordların taht için mücadelelerine tanık oluyoruz.Güzel heyecanlı ve merak uyandırıcı.Bu arada ben Starklardanım ve unutmadan kış geliyor :)

Fatima Abbasova 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ikinci kitabı. Yine heyecan dorukta. İlk kitabın devamı olarak Yedi Krallık'taki beş kralın çarpışasını hikaye ediyor. Tahtın gerçek varisi Stannis Baratheon, kardeşi Renly Baratheon, Kuzeyin kralı Robb Stark ve tahtda oturan yeşil çoçuk Joffrey.
Dizide Sansa'ya nasıl qıcık olsam da, bu kitapta karakterin durumu daha anlaşılır durumda.

Taht Oyunları serisinin ikinci kitabı (Buz ve Ateşin Şarkısı II) bitti. 2 kısımlık ve sayfaların doluluğundan ve olaylardan bir 6 tane daha kitap çıkarmış.. Merak ve hayret ederek okudum. Tavsiye edebilirim. Hala favori kahramanlarım Jon KAR ve Arya STARK. Ama yeni bir favorim oldu: Brandon STARK. Serinin ilk kitabından sonra sıkabilir diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Devam kitabı olduğu halde ilk kitabı okumadan da bunları okuyabilirsiniz. Çünkü ayrıntıya girmeden ilk kitapla bağlantıyı kurmuş ve olaylara yabancı bırakmamış..

Ezgi 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

3. kitap bitti. İlk kitabın yorumunda karakterler adına yorum yapmak için çok erken hissetmiştim -ki doğru da hissetmişim-. Bir bölümde sevmediğim karakteri tek bir hareketiyle "aaaa ne kadar da farklı düşünmüşüm karakter hakkında" diyebiliyorum. Yalnız ve yalnızca şu ana kadar en başından beri tek değişmez karakterim, en en en birinci favorim tabiki Tyrion Lannister oldu. Sanıyorum yıllar geçse de Tyrion'ın olduğu bölümleri tekrar tekrar okuyabilirim. .
Kralların çarpışmasında en çok dikkatimi çeken ve beni etkileyen noktalara gelicek olursam; birincisi iç seslerin, konuşma ve yaşanan olaylar içine çok güzel yerleştirilmiş olması, ikincisi de rüyalar. Resmen soluksuz okuduğum bölümler; duygulara daha çok öncelik tanınan ve net olarak aktarılabilenlerdi. Dolu dolu hissettim diyebilirim. .
Diğer karakterler ve hatta krallıklar konusunda hâlâ oldukça kararsız ve sanırım biraz da tarafsızım.
.
Zaten kurgusu on numara olan bir iş. Karakterler bir puzzle parçası gibi oturmuş. Bir tanesinin bile eksikliği büyük resimde çok büyük eksiklikler yaratabilirmiş gibi geliyor bana.
.
Serinin devamında neler hissediceğimi çok çok çok merak ediyorum.

Sena 
 22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 21 günde · 9/10 puan

Kitabın coğrafyasını mı, karakterlerini mi yoksa konusunu mu en çok beğendim karar veremiyorum. Konusundan bahsetmem gerekirse,kitap 5 kralın ve kraliçenin Demir Taht için vazgeçtikleri şeyler ve verdikleri mücadeleden bahsediyor.Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi hakkında söyleyebileceğim tek bir şey varsa o da karakter paletinin çok geniş ve renkli olmasıdır. Tamam coğrafya harika ve olay döngüsü zekice örülmüş ama Davos'tan Arya'ya kadar her karakterin olaylara olan katkısı ve getirisi beni bu seriye bağlayan şeylerin başını çekiyor.Betimlemeler yerli ve doğru şekilde kullanıldığından karakterlerin ve olay döngüsünün size verdiği zevk anlatılamaz. Bu kitap veya bu seriyi okumanın size kesinlikle bir şeyler getireceğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

mithrandir21 | Uğur 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tüm dünyanın Buz ve Ateşin Şarkısı'nı okuyup Game of Thrones adı altındaki dizi uyarlamasını izlediği bu zamanlarda ben de kendimi bu dünyaya fazlası ile kaptırdım. Taht Oyunları'nın devamında artık Yedi Krallık'ta gerilim iyice artmaktadır ve okuyucuyu etkisi altına almaktadır .Kısım I olarak bu kitap kral olan ve kendini kral ilan eden kişilerin artık savaşa başlamasına çok az kala bitmektedir. Romanın aslında iki baskı olarak basılması güzel bir durum hem kitaplığınızda daha çok George R.R. Martin kitabı oluyor hem de benim gibi sürekli yanınızda okuduğunuz kitabı taşıyanlardansınız serviste, otobüste, takside veya bir cafe gibi bir yerde oturup birşeyler içerken okuma merakınız var ise size taşıma kolaylığı da sunuyor.

Senem 
20 Oca 23:17 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gerilim, entrika, kan, intikam ... Ve daha nicesi, müthiş bir hayal gücü ile harmanlanmaya devam ediyor ve tempo hiç düşmüyor. Sayfalar büyük bir merak ve heyecanla çeviriliyor. Kitap dolu dolu olmasına rağmen bir o kadar da akıcı ilerliyor. Yazar, önceki kitabı ile zaten son derece yukarılarda olan çıtasını daha da yükseklere çıkarmayı başarıyor. Bize de sıradaki kitaba en yüksek beklentilerle başlamak kalıyor.

2 /

Kitaptan 69 Alıntı

Fatima Abbasova 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Ejderha, ateşin vücut bulmuş halidir ve ateş, güç demektir.”

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 427)Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 427)
ela demir 
29 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Korkmak utanılacak bir şey değil. Babam hep bunu söylerdi. Önemli olan korkuyla nasıl baş ettiğimizdir.

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin