Kralların Çarpışması - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap

9,1/10  (131 Oy) · 
425 okunma  · 
101 beğeni  · 
1.475 gösterim
Buz ve Ateşin Şarkısı II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
-The Denver Post-

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
-Katharine Kerr-

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
-Robert Jordan-

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
-Anne McCaffrey-

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
-Marion Zimmer Bradley-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789944824644
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin ilk kitabı Taht Oyunlarında tanıştığımız karakterlerden bir iki tanesinin değiştiği ama aynı heyecan ve akıcılıkla devam eden bir macera. Karakter sayısının fazla olması dışında etkileyici bir epik roman. Bölümlere ayrılmış ve her bir bölümde o konunun baş karakteri etrafında gelişen olaylardan bahsedilmiş . Bu sayfa sayısının fazla olmasına rağmen okumayı kolay kılıyor. Seveceğiniz ya da sizi kızdıracak olan karakterlerle karşılaşmanız da olası. Benim favorim Arya.

Taht Oyunları serisinin ikinci kitabı (Buz ve Ateşin Şarkısı II) bitti. 2 kısımlık ve sayfaların doluluğundan ve olaylardan bir 6 tane daha kitap çıkarmış.. Merak ve hayret ederek okudum. Tavsiye edebilirim. Hala favori kahramanlarım Jon KAR ve Arya STARK. Ama yeni bir favorim oldu: Brandon STARK. Serinin ilk kitabından sonra sıkabilir diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Devam kitabı olduğu halde ilk kitabı okumadan da bunları okuyabilirsiniz. Çünkü ayrıntıya girmeden ilk kitapla bağlantıyı kurmuş ve olaylara yabancı bırakmamış..

mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tüm dünyanın Buz ve Ateşin Şarkısı'nı okuyup Game of Thrones adı altındaki dizi uyarlamasını izlediği bu zamanlarda ben de kendimi bu dünyaya fazlası ile kaptırdım. Taht Oyunları'nın devamında artık Yedi Krallık'ta gerilim iyice artmaktadır ve okuyucuyu etkisi altına almaktadır .Kısım I olarak bu kitap kral olan ve kendini kral ilan eden kişilerin artık savaşa başlamasına çok az kala bitmektedir. Romanın aslında iki baskı olarak basılması güzel bir durum hem kitaplığınızda daha çok George R.R. Martin kitabı oluyor hem de benim gibi sürekli yanınızda okuduğunuz kitabı taşıyanlardansınız serviste, otobüste, takside veya bir cafe gibi bir yerde oturup birşeyler içerken okuma merakınız var ise size taşıma kolaylığı da sunuyor.

Sena Öztürk 
 22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 21 günde · 9/10 puan

Bana kalırsa kitabın asıl zevki konuda değil, okurken kahkaha attıran yer yer duygulandıran zaman zaman düşündüren karakterlerde çıkıyor.Konusundan bahsetmem gerekirse,kitap 5 kralın ve kraliçenin Demir Taht için vazgeçtikleri şeyler ve verdikleri mücadeleden bahsediyor.İlk başta da bahsettiğim gibi kitabı asıl tatlı kılan karakterler.Davos'tan Arya'ya kadar her karakterin olay döngüsünde bir katkısı,getirisi olması beni kitaba çeken şeylerin başında geliyor.Betimlemeler yerli ve doğru şekilde kullanıldığından karakterlerin ve olay döngüsünün zevki daha güzel çıkıyor.Bu kitap veya bu seriyi okumanın size kesinlikle bir şeyler getireceğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

Ebru Verity 
09 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dizinin her sezonunu birden fazla izlememe rağmen, kitapla arasındaki küçük farklılıklar heyecanla okumama yardımcı oldu. Yüzüklerin Efendisi ve Taht savaşları... Mükemmel bir kurgu.

Melek 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Bütün seriyi tamamladiktan sonra yorum yazmak istedim. Diziyi izleyip kitabi okudugum icin uzgunum. Keske kitaplarini öncesinde okusaydim. Diziyle genel anlamda tabikide bi bag var, ama cogunlukla kisilerin ic seslerinden anlatildigi icin konuya diziye kiyasla daha cok hakim olabiliyorsunuz. Ayrica diziyle alakali olamayan bir cok olay ve kisiler var. Diziyi izledim kitabi okumaya ne gerek var diye kesinlikle dusunmeyin. Baslayin ve zaten bitirirsiniz. Ben cok begendim. Fazla vaktim olmadigi icin hepsini okumam biraz zaman aldi ama kitabin kalinligina bakmayin. Cok akici ve surukleyici. Kesinlikle okumanizi tavsiye ediyorum.

NigRa 
 16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

Kralın ölmesiyle 7 Krallık'ta kendini kral ilan eden ya da parçalanan krallıktan pay ve çıkar uman pek çok karakterin gözünden okuyoruz kitabı.

Krallar çarpışırken tüm diyar açlık,sefalet ve korku içinde.

Her karakter kızıl kuyruklu yıldızı kendi işine geldiği şekilde ve kendi inancına göre yorumlayarak devrin döndüğüne ve kendi zamanının geldigine inanıyor.Bunun da George Martin'in espri anlayışı olduğunu düşünüyorum. Karakterlerin işlenmesi o kadar başarılı ki her birinin eksi ve artılarını değerlendirerek ilerliyorsunuz.
Bu kısım her hanedanın savaşa hazırlanma ve savaşın şekillenmesi ile ilgili betimlemelerle zemin hazırlıyor.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 9/10 puan

İlk kitabından bir tık daha sönük olsa da yeni mekanlar, karakterler ve baş döndürücü savaşlar seriye dahil oluyor. Yazarın foreshadowing ve kelime oyunları, kitabı daha dikkate alınabilir hale getiriyor. Karakterlerin yavaş yavaş değişimi, gelişimi ve akabinde maceraları ilk kitap sonrası tahmin edilebilir olmayacak hale dönüşüyor. Bu da benim gözümde seriyi daha çekici kılıyor açıkçası.

Beste Arıkan 
29 Ara 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

buz ve ateşten sonra merakla okumaya başladım. önce diziyi izlediğim için karakterleri gözümde canlandırarak okudum, gayet keyifliydi. tavsiye edebilirim.

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dizinin popüler olmasıyla bu kitaptan sonra bıraktım fakat güzel bir seriydi. Vakit bulursam devam etmeyi düşünüyorum :)

Kitaptan 22 Alıntı

ela demir 
29 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Korkmak utanılacak bir şey değil. Babam hep bunu söylerdi. Önemli olan korkuyla nasıl baş ettiğimizdir.

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin
ela demir 
30 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir adamın dilini kesmek onun yalancı olduğunu değil, onun ağzından çıkanların seni korkuttuğunu kanıtlar sadece.

Kralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 1, George R. R. Martin
3 /