Kralların Çarpışması - Kısım 2 Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap

8,9/10  (130 Oy) · 
520 okunma  · 
102 beğeni  · 
2.017 gösterim
Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunlarının sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışmasında okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayasının kadim kalesinden, Kışyarının haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Tahtı ve parçalanmış Yedi Krallıkı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağlarının vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
The Denver Post

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
Katharine Kerr

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
Marion Zimmer Bradley
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  487
 • ISBN:
  9789944824651
 • Orijinal Adı:
  A Clash Of Kings
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon
 • Kitabın Türü:
pinar unsal araz 
01 Mar 12:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken çok keyif aldigim seri kitaplardan biri taht oyunları.her kitabında ayrı heyecan ve merak var.yalnız önce kitabı okuyunca dizisi biraz sade kalıyor.

Samet Dönmez 
30 Eki 2016 · Kitabı okudu · 65 günde · 8/10 puan

Buz ve Ateşin Şarkısı serinin ikinci kitabı olan Kralların Çarpışmasının 2. cildi olan kitap. Dizideki senaryoyla paralel ilerliyor kitaptaki olaylar. Çoğu kişi gibi bende kitaplara diziden sonra başladım ama kitaplardaki derinliği görünce kitap ve dizi arasında gidip gelmedim desem yeridir. Kitap aşağı yukarı dizide ikinci sezonun 5. bölümünden sonraki bir kısmı anlatıyor ve çok derinlemesine bir anlatım mevcut.

NigRa 
 24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Diziyi güncel takip etmeme rağmen dizide olmayan onca detay kitabı heyecanla okumama sebep oldu. Neler olacağını biliyorsunuz ama bu yine de okunabilirliği etkilemiyor.
Her karakter özenle,incelikle işlenmiş.Karakterlerle bağ kurmakta hiç zorluk çekmiyorsunuz.
Okurken sık sık burasının böyle olduğunu anlayamamışım izlerken diye düşünürken buldum kendimi. Nasılsa diziyi izliyorum okumaya gerek yok diye düşünmeyin,kitabın dizinin kesilmiş sahnelerini size izlettirdiğini düşünerek okuyun.

mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kral Toprakları'nda ve Kuzey'de hatta Sur'un ötesinde bile artık gerilim fazlası ile büyümüştür. 4 - 5 farklı koldan gelişen ve okuru sürekli heyecanla merak içinde bırakan kesinlikle her roman okurunun okuması gerekli olduğu bir seri diye düşünüyorum ama ben bu yorumumda Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin şu ana kadar okuduğum sayfaları için ufakta olsa gözüme takılan eksilerini yazmak istiyorum. Seri genel olarak, sayfa sayısı olarak bayağı bir fazla, fazla diyorum çünkü bölüm içersinde olmasa da olur kısımları ekleyerek hem romanlarını daha sağlam bir temel üstüne atmış hem de sanki biraz uzatmış gibi ama bu uzatma da kesinlikle okumanıza engel oluşturmuyor. İkinci olarak fantastik roman içinde diğer okuduklarımın aksine fazla hatta bazı yerlerde insanı rahatsız da eden cinsellik unsurları bulunmakta ama bu durumda sizi bu mükemmel seriyi okumanıza yine bir engel oluşturmuyor. Üçüncü olarak sayfalar içersinde biraz fazla rüya görme sahneleri var gibi, sizleri bilmem ama ben nedense ne filmlerde ne de kitaplarda rüya görme ile ilgili sahneleri beğenmem. Son olarak fantastik romanların başka bir güzel bölümleri de savaş sahneleridir ama şu süre zarfında yaklaşık olarak okuduğum 2000 sayfada savaş sahneleri ya da çarpışma sahneleri birden bitip sonraki bölümde okuduğumuz diyalogların içinde sonuçlarını öğreniyoruz ama bu durumda beni bariz bir şekilde heyecanlandırıyor mu sinir mi ediyor bilemiyorum.

Betül Şenol 
15 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kralların Çarpışması Kısım-1, neticeye varamadan sona erdiğinden ve kitaplar kendi dilinde aslında tek cilt olarak basıldığından beraber yorumlamaya karar verdim. Taht Oyunları'nı okumayanlar için spoiler içerebilir, uyarmadı demeyin.
George R. R. Martin ilk kitaptaki epik fantastikliğin burada dibine vurmuş. Savaş sahneleri ilk kitaba göre çok daha fazla ve fantastik öğeler de öyle. Taht Oyunları'nın sonunda Daenerys Targaryen yani namıdiğer khaalesi ejderhaları diriltmişti bilindiği üzere. Bu kitapta (kitaplarda) Daenerys Targaryen'in bölümleri ejderhalar üzerine kurulmuş. Büyüyen ejderhalar, ejderhaları görmek isteyen insanlar, ejderhalara sahip olmak isteyen insanlar gibi... Favori bölümlerim ise Arya Stark ve Tyrion Lannister'in bölümleriydi. İple çektim Arya'nın maceraperestliğinin veya Tyrion'un hazır cevaplılığının olduğu bölümleri. Henüz ikinci kitapta olmama rağmen serinin sonu için hipotez dahi belirledim. Bakalım ilerleyen kitaplarda hipotezimi destekleyecek tezler mi çıkacak ortaya yoksa çürütecek antitezler mi göreceğiz.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

İlk kısımdan farklı olarak temponun arttığı ikinci kitapta vahşet, ölümler ve entrikalar merdivenleri tırmanmaya devam ediyor. Okuyucuların istekleri yavaş yavaş gelişse de sürprizler ve olayların ters köşe yapması da ihtişamı sürdürüyor. İlk iki kitapta Jon'dan nefret edip Catelyn'i sevmem de beni şaşırtmıştı.

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyicilik zirvede. Karakterler sanki bir film edasıyla oldukça detaylı ve bir çok sürprizler var. Daha ne olsun. Kesinlikle serinin en iyilerinden biri daha.

Beste Arıkan 
29 Ara 2015 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 8/10 puan

serinin 3. ve en kısa kitabı :) sürükleyici olduğunu söyleyebilirim. fantastik eser sevenler severek okuyacaklardır.

Kitaptan 17 Alıntı

ela demir 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tyrion her zaman insanların her zaman gerçeklere aç olduğunu iddia ettiğini ama gerçeğin tadını çok ender beğendiğini söyler.

Kralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. Martin
ela demir 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Merhamet kanlı bir tuzaktır. Çok fazlası varsa zayıf olduğunu söylerler, çok azı varsa canavar olursun.

Kralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. Martin
Sena Öztürk 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Fırtınalar gelir gider,dalgalar vurur,büyük balık küçük balığı yutar ve ben kürek çekmeye devam ederim."

Kralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. Martin
Tuncay YILDIRIM 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uyanık olduğun zamanlarda gözlerini sıkı sıkı kapatıyorsun ama uykuya daldığında gözlerin açılıyor ve ruhun diğer yarısını arıyor.

Kralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. MartinKralların Çarpışması - Kısım 2, George R. R. Martin
2 /