Kryon: Yuvaya Yolculuk

7,7/10  (11 Oy) · 
22 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.188 gösterim
Bu büyüleyici mesel, görünüşte sıradan bir adamın, Michael Thomas'ın öyküsünü anlatır. O, Amerikan normallik -ve hoşnutsuzluk- ikonunu temsil etmektedir. Ölümden döndüğü bir olaydan sonra, Michael bilge bir melek tarafından ziyaret edilir ve bu melek ona hayattan gerçekten ne beklediğini sorar. Michael, tek isteğinin Yuva'ya dönmek olduğunu söyler!

Yuva'ya dönebilmesi için, Michael'in önce, meleklerle, bilge öğretmenlerle ve hatta karanlık varlıklarla dolu şaşırtıcı bir yerde, bir dizi serüven ve sınavdan geçmesi gerekmektedir. Bu onun hayal edemeyeceği kadar duygusal, mizah dolu ve huşu verici bir yolculuk olacaktır.

Yuvaya Yolculuk'un öyküsü Kryon tarafından ilham edilmiş ve Lee Carroll tarafından yazılmıştır.

"Bu muhteşem mesel, temel spiritüel gerçeklerle ve bu sorunun yanıtını Yuvaya Yolculuk'ta bulabilirsiniz."
- The Messenger

"Yuvaya Yolculuk, benim en sevdiğim yazarlardan birinin son çalışması ve tüm eserleri arasında en iyi olandır. Lee Carroll bize büyük bir nehir gibi akan, çok iyi yazılmış bir kitap sunmakta. Ve bu nehir bizi gerçek, umut, kader, farkındalık ve yuva gibi yerlere götürmektedir!"
- Richard Fuller, Metaphysical Reviews
(Arka Kapak)
Evren Özyem 
05 Mar 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu büyüleyici mesel, görünüşte sıradan bir adamın, Michael Thomasın öyküsünü anlatır. O, Amerikan normallik -ve hoşnutsuzluk- ikonunu temsil etmektedir. Ölümden döndüğü bir olaydan sonra, Michael bilge bir melek tarafından ziyaret edilir ve bu melek ona hayattan gerçekten ne beklediğini sorar. Michael, tek isteğinin Yuvaya dönmek olduğunu söyler!

Yuvaya dönebilmesi için, Michaelin önce, meleklerle, bilge öğretmenlerle ve hatta karanlık varlıklarla dolu şaşırtıcı bir yerde, bir dizi serüven ve sınavdan geçmesi gerekmektedir. Bu onun hayal edemeyeceği kadar duygusal, mizah dolu ve huşu verici bir yolculuk olacaktır.

Yuvaya Yolculukun öyküsü Kryon tarafından ilham edilmiş ve Lee Carroll tarafından yazılmıştır.

Ayla Way 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta ihtiyacımız olan şeylerin karşımıza çıkması gibi bir deneyimdi bu güzel kitabı okumak. Şimdiye kadar okuduğum tüm spiritüel kitapları zihnimde yoğurup harmanlamamı sağlayan, her bir sayfasında huzur bulduğum zaman zaman bitmesin deyip okumayı yavaşlattığım kiminde de sabırsızlıkla elimden düşüremediğim 'Hiç bir şey göründüğü gibi değildir' cümlesine çok büyük anlamlar yükleyen,her bir cümlesinden mesajlar çıkardığım çok güzel kitap.........

Kitaptan 4 Alıntı

Genel durumu düzeltmek için herkesin birlikte çalışması gerektiğini düşünürdü ve şu anda yaşadığı kentte insanların birbiriyle neden konuşmadıklarını, hatta komşularıyla neden sık sık bir araya gelmediklerini hiç anlayamazdı. Belkide hava çok iyi olduğu için insanlar hiç yardıma muhtaç olmuyorlardı.Bu ne kadar ironik bir durum,diye düşündü.

Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 15 - Akaşa yayın -The Journey home)Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 15 - Akaşa yayın -The Journey home)
Behlül aksakal 
09 Şub 19:34 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Ben tüm maddenin kaynağını temsil ediyorum. Ben var olduğum için varım ve Evren’in var olmasının nedeniyim. Ben hayal edilebilecek en yüksek bilimsel paradokslarda yaşarım ama tek bir insan kalbinin duygularından da sorumluyum. Ben fiziğin en küçük parçasıyım ve Evren’in en büyük parçasıyım. Ben tüm ışığı temsil ederim. Ben atomun çekirdeği ile elektron sisi arasındaki boşluğum. Ben Evren’deki en uzak ancak en güçlü kuvvetten geliyorum. Ben zamanın kum saatindeki kumum ama aynı zamanda, zamanın olmadığı merkezim. Ben fiziğin bilince karşılık vermesini sağlayan yaratıcı kuvvetim; dolayısıyla ben bir mucizeyim. BEN sevgiyim.”

Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 106)Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 106)
Behlül aksakal 
09 Şub 19:39 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“... Hücresel yapın, kendi başına kutsal bir taşıt olsa da, sadece bilincinin ruhunun bulunduğu bir yerdir ve sen o ruhu istediğin her yere götürebilirsin. Bu yüzden, düşüncelerin her neredeyse, realiten oradadır. İnan bana, bu böyledir.”

Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 185)Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll (Sayfa 185)

Sevgili varlıklar, iki oda imgeleyin, biri ışıkla dolu öteki zifiri karanlık olsun. Aradaki kapıyı açtığınızda, karanlık mı odaya dolar, yoksa ışık mı karanlık odayı doldurur?
Elbette ışık karanlık odayı dolduracak ve onu aydınlatacaktır. BU IŞIĞIN AKTİF, KARANLIĞIN İSE PASİF OLDUĞUNU GÖSTERİR...
IŞIĞI BİR YERDEN BİR YERE TAŞIYAN ÇOK AZ SAYIDAKİ IŞIK İŞÇİSİ BİLE DÜNYANIN ENERJİ DENGESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR...

Kryon: Yuvaya Yolculuk, Lee CarrollKryon: Yuvaya Yolculuk, Lee Carroll