Kuantum Mucizesi Kişisel Değişiminize Hazır Mısınız?

7,3/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
379 gösterim
Neredeyse hepimiz, günlerimizi yeni sürprizlerle karşılaşmayı umarak geçiriyoruz. Eğer kendimizi ya da hayatımızı daha iyi bir hale getirmek istiyorsak, kendimize, rehberlik yardımıyla ya da psikoterapi ile yavaş yavaş değişime giden bir yol çizmeliyiz. Psikoterapist William Miller ve Janet C’de Baca, karşılaştıkları bazı insanların başlarından geçen, ‘hiç beklenmedik bir olay’ ya da ‘tünelin sonundaki ışığı görmek’ şeklinde tabir edilen, daha farklı türde bir değişimin varlığı ilgilerini çektiğinde, kişisel gelişimde geleneksel yöntemler konusunda yıllardır uzmanlardı.
Ve gazeteye, okurların başlarından geçen beklenmedik kişisel değişim hikâyelerini kendilerine yazmaları için bir ilan verdiklerinde, gelen mektup yağmuru çok şaşırtıcıydı. Gelen güçlü ve etkileyici hikâyeler, Miller ve C’de Baca’ya ‘kuantum değişimi’ni, bilimsel psikoloji merceği altında incelemek için ilham verdi.
Kuantum değişimi nereden gelir? Neden bazıları- mızın başına böyle değişimler gelir ve bu değişimin sonucu olarak nasıl kişilere dönüşürüz? Bu kitap, tüm bu sorulara ve bazen kendimize rağmen, insanoğlunun kalıcı değişimi nasıl elde ettiğine cevap veriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053848820
 • Orijinal Adı:
  Quantum Change: When Epiphanies and Sudden Insights Transform Ordinary Lives
 • Çeviri:
  Başak Öztürk
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
kitapları seven 
 13 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

her zaman büyük zevkle, merakla okurum başkaların hayat hikayelerini. Dinlerim de. Baş sayfalarda yazarının Özgüvenden dolay biraz rahatsız olsam da pek umursamadım. nedense fazla özgüveni olan insanlardan hep kaçmayı tercih ederim. kitabı okumayı büyük ihtimale bugün bitiririm. olumsuz yorumu yapmayı sevmem hele konu kitap olunca. her kitabı okumaya değer.