Küçük Düşler Büyük Umutlar There's Cake in My Future Serisi 1

7,3/10  (25 Oy) · 
99 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.438 gösterim
Evlilik partisindeki pasta piyangosu sayesinde pastanın içine yerleştirilmiş her tılsım, onu çeken kişiye kaderini değiştirmesi için ihtiyacı olan yardımı bahşedecektir. Nic kendisinin ve iki arkadaşının hangi tılsımı çekeceğini kontrol etmek için elinden geleni yapar. Ancak tılsımlar gizemli bir şekilde Nic'in ayarladığı konumdan kayar ve üç genç kadının tüm planları suya düşer.

Bu kitap hayatınızı renklendirecek ve yüzünüzde kocaman bir gülümseme yaratacak. Son sayfaya gelmeyi hiç istemeyeceksiniz...

Küçük düşleri, büyük umutları ve dostlukları yeşertmeye çalışan hayatın içinden üç kadın ve onların inanılmaz hikayeleri...

"Şahane diyaloglar ve lafı gediğine koymalarla gülmekten öldüren bir kitap."
- RT Book Reviews

"Kadın erkek ilişkilerine dair tatlı bir hikâye."
- Chicago Sun Times

"Alışıldık ucuz romanların çok üstünde…
İyi çizilmiş karakterler ve hınzır bir espri anlayışı…"
- Library Journal
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786053844815
 • Orijinal Adı:
  There's Cake in My Future
 • Çeviri:
  Emrah Saraçoğlu
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
30 Ağu 02:45 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Küçük Düşler Büyük Umutlar,indirimde denk gelip aldığım hoş vakit geçirmek için birebir olduğunu düşündüğüm romantik ve akıcı bir roman.Akıcı ve ilginç diyalogların yer aldığı,film tadında olan kitap bir solukta bitti.Sıcak bir dostluk hikayesi ama bazı bölümlerin çok gereksiz uzatıldığı ve yazılmak için yazıldığı hissini uyandıran bir kitap.Hafızanızda çok yer etmeyecek sade,monoton bir roman.

Gulileo 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bildiğimiz Amerikan komedisinin kitap hali gibi. Eğlenceli ve kafa dağıtmak için keyifle okumuştum. Sevdiğim karakterler oldu edebi açıdan bir beklentiniz olmadan okuyabileceğiniz güzel bir kitap.

Fatma Mutlu 
22 Haz 23:22 · Kitabı okudu · 3 günde

Size okuduğum bir kitap daha önereyim. Kafa dengi bir kitap. Sesli gülerek okuduğum keyif aldığım bir kitaptı. Kitap kelimesini ne çok kullandım:) Her kadının okurken bi kaç sayfada, kendinden birşeyler bulabileceği, amerikan filmi tarzında bi kitap olmuş. Okuyun kız gerçekten iyi gelicek. Konusu; Küçük düşleri, büyük umutları ve dostlukları yeşertmeye çalışan hayatın içinden üç kadın ve onların inanılmaz hikayeleri. (Kapaktan alıntı)

Açıkçası kitabın konusunu karakterlerini falan hatırlamıyorum. Kitap bitip kapağını kapattığımda okuduklarımda teker teker silindiler. İz bırakmayan, elime aldığımda "aa bunun konusuda şuydu" diyemediğim kitaplardan ölümüne nefret ederim.
Maalesef ki bu da onlardan biri oldu.

Nihal Taşcı 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap o kadar eğlenceliydiki bir günde okudum resmen. Tek kelimeyle bayıldım. Hiçbir kısmı sıkmadı, her sayfasında yüzümde bir tebessümle okudum, çoğu yerde kahkaha attım. Kesinlikle okunması gereken harika bir kitap :))

İlay Yüksel 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Düzenli olarak "pasta piyangosu" düzenleyen ve çıkan tılsımların gerçekleşeceği konusunda inançları sonsuz olan üç arkadaşın hayatlarına diledikleri gibi yol verebilmek için ufak hilelere başvurup tılsımları ayarlamalarına rağmen her birine alakasız ve beklemedikleri tılsımların gelmesiyle hayatlarında gerçekleşen inanılmaz gelişmeleri anlatan eğlenceli ve keyifli bir roman.

Düğününe bir hafta kalan Nicole, 6 yıllık erkek arkadaşı tarafından aldatılan Melanie ve en iyi dostuna aşık Seema... Birine bebek arabası, diğerine tutkulu bir cinsel hayatı ifade eden kırmızı biberler, bir diğerine ise hayat boyu sıkı çalışmayı simgeleyen kürek çıkar...

Kadın erkek ilişkilerinin oldukça dürüst ve cesurca masaya yatırıldığı romanda diyaloglar bazen sesle güldürür nitelikte...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
03 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

"Bit artık , bit artıııık, biiiit" diye diye sonunda başardım bitirmeyi. Aslında konu güzel, karakterler renkli anlatım hoştu ama bi ara cidden aynı yerde dolanıp durmak feci baydı. Yine de, hani şimdi tazecik bitirmişken hoş kitaptı diyebilirim.

Hamra Nas 
17 May 07:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken oldukça zevk aldığım kitaplardan biriydi. Bir bölümünde kahkaha attığımı bile hatırlıyorum. Pasta tılsımının gerçekleşeceğine inanan 3 arkadaşın içerisinde yer alıyor gibi oldum.
Bende tılsım istiyorum! :)

esin genç 
23 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bence seema'nın gözünden anlatılan bölümler çok güzeldi.tabi diğerlerininki de güzeldi ama onlarınki çok sakindi

Kitaptan 4 Alıntı

Scott gülüyor "ama ben bu yatağı seviyorum"
"Neden" diye sızlanıyorum.
Scott bana doğru eğilip beni öpmeden önce şöyle diyor
"Çünkü içinde sen varsın."

Küçük Düşler Büyük Umutlar, Kim Gruenenfelder (Sayfa 413)Küçük Düşler Büyük Umutlar, Kim Gruenenfelder (Sayfa 413)
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
02 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 4/10 puan

Scott verdiği ödevin ayrıntılarını açıklıyor."Kendini suçlamana sebep olacak şeyleri değil. Şöyle yazabilirsin; Bir, benimle evlenmeyecekti. tek şart bunun senin değil onun hatası olduğunu fark ettirmesi. Her ifade şöyle demeli : " Şerefsizin tekiydi!" Şunu dememeli :"Kendimle ilgili neyi değiştirebilirdim acaba?"

Küçük Düşler Büyük Umutlar, Kim Gruenenfelder (Sayfa 70)Küçük Düşler Büyük Umutlar, Kim Gruenenfelder (Sayfa 70)

Yıllar içinde her yerde hazır ve nazır bulunan şu telefon illetinden nefret etmeyi öğrendim. Halihazır nedenlerin yanında bir de şu var : Şekerim , şu dallama benimle ilgilenseydi ya arar ya mesaj atar veya elektronik posta atar ya da Facebook'tan yazar diye düşünmekten harap oldum ki şimdi bunların hepsine telefonumdan ulaşabiliyorum . ( Not :sürekli reddedilmiş gibi hissetmek ... Bunun içinde bir uygulama var mı ?)

Küçük Düşler Büyük Umutlar, Kim GruenenfelderKüçük Düşler Büyük Umutlar, Kim Gruenenfelder