Küçük Kadınlar

8,1/10  (71 Oy) · 
534 okunma  · 
49 beğeni  · 
1.952 gösterim
Louisa May Alcott, Küçük Kadınlar'ı, üç kız kardeşiyle birlikte çocukluğunun geçtii Concord kentinde yaşadıklarından yola çıkarak kaleme almıştır. Küçük Kadınlar'da, birbirine kenetlenmiş bir ailenin kimi zaman neşeli, kimi zaman hüzünlü, ama herzaman umut dolu yaşamlarının sıcacık hikayesi anlatılır...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786053541806
 • Yayınevi:
  Bordo Siyah Yayınları
 • Kitabın Türü:
özge kır 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ümitle açılıp, kazançla kapanan kitap iyi bir kitaptır.

Louisa May Alcott

DEDİĞİNİ BAŞARMIŞ. ÜMİTLE AÇILIP, HAYATA GÜVENLE BİTEN KİTAP.

gülşah aksu 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğum ilk kitaptı bu kitap ilk kez gerçek bi kitap okumuştum 4 ya da5. sınıftaydım o zamanlar . Kitapları bu denli güzel bilmezdim ben 2 günde bitirdim bu kitabı ben ve bu kitaba aşık oldum resmen ben o zaman sadece kapağı yok diye bu kitap hakkında yazdığım kompozisyonumdan 90 almıştım bu benim aldığım en yüksek nottu oysa öğretmen bize kitap okuycaksınız dediğinde 20 günde nasıl bitircem dedim öğretmen bana bu kitabı tavsiye etti okuyup beğenmezsen söz sana başka ödev vericem dedi okudum 1. gün kitabı yarılamıştım bile bu harika bi kitap dediğimde annem çok şaşırmıştı . Bu kitabın anlamı benim için çok özel. Okuyun beğenmezseniz bana istediğinizi söyleye bilirsiniz

Rukiye Egl 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitaptaki Jo karakteri sanıyorumki kendisi. Jo'nun kardeşi Amy tarafından yakılan defteri de kendi defteriymiş, sonra bunları yayıma vermenin doğru olmayacağı düşüncesiyle notlarını yakmış.. Bu bilgi kitabın arkasındaki sonsöz'de yazıyordu.

Entelektüel anlamda bana bir şey kazandırmasını beklemediğim bir kitap. Ama yine de hoşuma gitti. Hayatın yoğunluğunu bir kenara bırakıp zihnini biraz dinlendirmek isteyenlere tavsiye edebileceğim bir kitap.

Bilgehan Bölek 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çocukken beni çok etkileyen, duygulandıran, insana önemli şeyler katan, düşündüren, hayattaki sıkıntıları gösteren etkili kitaplardan biri, beni Küçük Erkekler'den daha çok etkilemişti.

hatice 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir küçük kızken ve pek kitabım yokken çevir çevir ne çok okumuştum

Rümeysa Bozdoğan 
18 Oca 2016 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çocukken okuduğum ve hala açıp sayfalarını karıştırdığımda etkisinden çıkamadığım bir kitap. Hayatın zorluklarına birlikte göğüs germeyi ve mutluluğu paylaşmayı anlatan güzel bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı