Küçük Lord

7,0/10  (8 Oy) · 
39 okunma  · 
2 beğeni  · 
963 gösterim
Ertesi sabah, limandan ayrılacak olan Sloughiyatının güvertesinde, yaşları 8 ile 14 arasında değişen ve yanlarında tek bir yetişkin dahi bulunmayan on beş çocuk vardır. Mürettebat son içkilerini yudumlamak için karaya çıktığında halatlar esrarengiz bir şekilde kopar ve Chairman Yatılı Okulunun öğrencileri olan bu çocuklar açık denize doğru sürüklenirler.

Şiddetli fırtınanın etkisiyle Pasifik'in sularında kaybolan Sloughi'nin, ıssız bir adanın kör kayalıklarına vurup parçalanmasıyla çocuklar için uzun ve belirsiz tatil günleri başlar. Yanlarında cesaretlerinden başka bir şeyleri olmayan bu çocuklar, avlanmayı, tuzaklar hazırlamayı, hayvanları ehlileştirmeyi, barınak hazırlamayı öğrenmek zorundadırlar. Bir
yandan da adanın açıklarından geçecek bir geminin umuduyla yaşamaya başlarlar. Ancak bu zorlu süreç, kişilik çatışmalarını ve gruplaşmaları da beraberinde getirerek, küçük koloninin
bölünmesine neden olacaktır.

Ta ki eli kanlı bir haydut çetesinin kayığı kumsala vurana dek...
Issız adadaki zorunlu tatilleri, sadece hayatta kalabilmek için birbirlerine tutunmak zorunda olduklarını öğreten bir sınav süreci değildir artık, tehlikelerle de mücadele etmek zorundadırlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  180
 • ISBN:
  9786054503599
 • Orijinal Adı:
  Little Lord
 • Çeviri:
  Gülsün Tilkici
 • Yayınevi:
  Kirpi Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 4/10 puan

Bu kitabı yıllar önce, çok küçükken okuduğumu hayal meyal hatırlıyorum. Hatta çizgi roman versiyonunu okumuş olabilirim gibime de geliyor ama emin değilim.

Küçük yaşta babasının kaybeden Cedric Fauntleroy, akıllı, kibar ve iyi kalpli bir çocuktur. Cedric'in kont olan büyükbabası her ne kadar anne ve babasını onaylamadığı bir evlilik yaptıkları için dışlasa da oğlunun ölümünden sonra torununa sahip çıkar ve onu İngiltere'ye, yanına alır. Bu iyi kalpli çocuğun hayatına girmesi ile birlikte huysuz bir ihtiyar olan kontun yaşamında büyük değişiklikler olur. http://ucalisan.blogspot.com.tr/...hodgson-burnett.html

Kitaptan 2 Alıntı

İlayda G. 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bazen insanın hayatı birkaç saniye içinde hayret verici şekilde, tamamıyla değişebilmektedir. Bu sihirli olaya herkes dilediği ismi verebilir, fakat bu isim ne olursa olsun, özelliğinden hiçbir şey kaybetmez.

Küçük Lord, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 211 - Yuva Yayınları)Küçük Lord, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 211 - Yuva Yayınları)
İlayda G. 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Herkes gücünün yettiği kadar iyilik yaparsa, dünya o nisbette yaşanmaya değer bir yer olur.

Küçük Lord, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 120 - Yuva Yayınları)Küçük Lord, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 120 - Yuva Yayınları)