Adı:
Küçük Lord
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059417570
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Daha önce sahip olamadığı birçok şeye bir anda kavuşunca hayatı değişen bir çocuk ve sağlam karakteriyle dürüst kişiliği sayesinde sahip oldukların koruyabilmesini anlatan , ders verir nitelikte bir hikaye .
175 syf.
·Puan vermedi
Çocukluğumdan sonra seni ikinci kez okumanın sevincini yaşıyorum. Sevgili Küçük Lord tüm çocuklar senin gibi olmalı ki dünya güzel insanlara sahip olabilsin. Bizim klasik türk filmleriyle aranda bir akrabalık bağı var bence. Onlar kadar mutlusun, onlar kadar mutluluk, umut saçıyorsun. Tüketmeden kendini defalarca okutabilirsin.
179 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok harika bir kitap.Çok begendim.Hayatımda okuduğum en anlamlı hikâyelerinden biri.Bu yazarın başka kitaplarını da tavsiye ederim.Sorumlulukla ilgili çok güzel bir kitap.Bence her okur okumalı.......
179 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Güzel bir kitap insanın duyguları aklına geliyo ve çok içten bir hikaye büyükbabası cedric yani diyet adı lord foultery büyükbabası sinirli huysuz birkişi büyükbabası onun bir torununu oldunu duyunca oraya avukatını göndererek ve ona para vermek ona vermesini be parayı neler için harcadığı avukat küçük lord eve getirdi yani şatoya büyükbabası ona bakınca aynı oğlunu kördü büyükbabası ve torunu konuştular gün geçtikçe büyükbabası torununa ısındı şatodaki herkes şaşırdı kont herAman asık surat sinirli birkişi büyükbabası çocuğun nakadar iyi kalpli bir çocuk Birgül birkadın geldi avukatını yanına geldi benim eşim kontun çocuğu evlilik cüzdanı herşeyi görmüştü bunu büyük konta söyledi yani kanunlara göre en büyük olan lord olabiliyormuş cedric ayakkabıcı boyacısı ve bakkalcıya mektup yazdı ayakkabıcı Birgül birkişi geldi ona bu fıtarafa baktında yazıda çocuğunun lord olduğunu söylemiş aslında buladın aşagı mahalde bir kadın bakkalcı ona mektuplu yolası kont bunları öğrendiyse kadını odaya kaptı ve kadın kaçtı ve sonra kont sen bisey şstiyormusun diye sordu küçük lord evet anemi istiyorum kont tereddüt eti ama artık kadına güvendi ve mutlu şekilde yaşadılar
176 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabı okurken aklıma << tatlı bir dil ve güler bir yüz'ün >> değiştirmeyeceği hiçbir insan yoktur sözü geldi..

Aslında çoçuklar için düşünülmüş bir kitap gibi görünse ise de,her okuyucunun bir şekilde yararlanacağı düşüncesindeyim.

Kişisel gelişimi destekleyici,motive edecek bir eser...

Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
179 syf.
·Puan vermedi
Çocuk yıllarımda hayatımda ki okuduğum ilk kitap . Kitap okadar güzel di ki konusu hala az çok hatırlıyorum cedric in alçakgönüllüğü iyi kalpliliği o dönemde beni büyülemişti
88 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Yeğenim için aldığım ve çok iyi bir seçim yaptığımı düşündüğüm bir kitap. İçerisinde dostluk, iyilik, sevgi, saygı gibi temaların bulunduğu ve anlattığı şeylerin çocuklara çok iyi örnek olacağını düşündüğüm bir kitap. Keşke her çocuğun böyle kitaplar okuyabilmek gibi bir şansı olsa. Okurken çok keyif aldım. Çocuğunuza veya yeğeninize yada benim gibi böyle çocuk hikayeleri okumayı sevenlerinize tavsiye edilir.
88 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Günün ikinci ve son kitabı yine teen yayıncılık 80 sayfalık bir kitap.

Zengin varlıklı bir kontun 2 oğlu var bu oğullarından biri kimsesiz asıl soyunda gelmeyen bir kadına aşık oluyor ve babasının kadını kabul etmemesine rağmen evleniyor ve babası evlatlıktan red ediyor oğlu bir süre sonra ölüyor gelini ve torunu cedric amerikada yoksulluk içinde yaşarken kontun büyük oğlu da ölüyor ve tek mirasçısı torunu cedric kalıyor cedric akli basında efendi herkese kendini sevdirmiş yardımsever yakışıklı bir çocuk ve dedesiyle tanıdığından itibaren o acımasız kont torunu sayesinde duygu yüklü anlayışlı bir adam oluyor ve torunuyla adeta yeniden doğuyor ve değişiyor
Sizde bu değişime tanıklık etmek isterseniz bu kitabı okumalısınız:)
Malûm günümüzde bile babalar ve anneler çocuklarından daha çok torunlarını sevdiği gerçeği var bu gerçek bu kitapta islenilmis akıcı bir anlatımla tüm olayları ilmik ilmik işlemiş yazar beğendiğim kitaplardan biri oldu.
Güzel okumalar :)
179 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10 puan
Hüzünlü ve bir o kadar sevimli tanıdık bilindik hikaye ama olsun yine bir hayli okunası. Ne iyi yaptım da okudum dedirttirdi kendi kendime. :)
179 syf.
·11 günde·4/10 puan
Bu kitabı yıllar önce, çok küçükken okuduğumu hayal meyal hatırlıyorum. Hatta çizgi roman versiyonunu okumuş olabilirim gibime de geliyor ama emin değilim.

Küçük yaşta babasının kaybeden Cedric Fauntleroy, akıllı, kibar ve iyi kalpli bir çocuktur. Cedric'in kont olan büyükbabası her ne kadar anne ve babasını onaylamadığı bir evlilik yaptıkları için dışlasa da oğlunun ölümünden sonra torununa sahip çıkar ve onu İngiltere'ye, yanına alır. Bu iyi kalpli çocuğun hayatına girmesi ile birlikte huysuz bir ihtiyar olan kontun yaşamında büyük değişiklikler olur. http://ucalisan.blogspot.com.tr/...hodgson-burnett.html
112 syf.
Oxuyub bitirdiyimi qeyd etmeyi unutmusamAli Nino dusmeni men,indi de "Seker portakali" ile zerer verirem That's Amore️Bu kitablari usaq vaxti oxumamisam,cunki bu edebiyyatlar yox idi bizde..Daha cox milli ve sovet,bezen de iran edebiyyati..Amma yacsi ki,gormemisem,bu ve polyanna meni sadece eseblesdirir.Dunya heqiqeten de bele usaqlar isteyir?Dunya sen yaxsi davransan yaxsilasmir,bezen insan formali seytanlarla da rastlasirsan ve seni butun yaxsi niyyetlerinden utandirir.
-Neden zengin olmak isterdin?
-Parayla yapılacak o kadar çok şey var ki. Örneğin elma satan kadın... Şayet zengin olsaydım ona ev yapardım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Küçük Lord
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
160
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059417570
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Daha önce sahip olamadığı birçok şeye bir anda kavuşunca hayatı değişen bir çocuk ve sağlam karakteriyle dürüst kişiliği sayesinde sahip oldukların koruyabilmesini anlatan , ders verir nitelikte bir hikaye .

Kitabı okuyanlar 338 okur

  • Metin Sungur
  • Metin Sungur
  • Yiğit Batuhan GÜNGÖR
  • Mehmet Abdullah Aslan
  • Deniz Gök
  • Melis bozkaya
  • Kuzey Gürsel Boyraz
  • Berat Aras
  • Tanju Kuru

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1.1 (1)
9
%1.1 (1)
8
%0
7
%1.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0