1000Kitap Logosu
Küçük Lord
Küçük Lord
Küçük Lord

Küçük Lord

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
125 Kişi
494
Okunma
110
Beğeni
5,1bin
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Morpa Kültür Yayınları · 31 Aralık 2003 · 9789757413608
Diğer baskılar
Cedric, küçük yaşta babasını kaybeden bir çocuktur. Annesiyle birlikte yaşadığı Amerika’dan İngiltere’ye doğru yola çıktığında, babasının soylu ailesiyle tanışmanın heyecanını yaşamaktadır. Büyük babası ve tanıyacağı öteki insanlar, acaba onu nasıl karşılayacaktır? Soylu bir ailenin küçük oğlu olan Cedric, yaşadığı bütün olumsuzluklara direnir ve gerçek bir "lord"olduğunu kanıtlar. Bazen sevgi dolu yüreği yardım eder ona, bazen de şans... En büyük şansıysa; ona yaşamın güçlüklerini aşması sırasında yardımcı olan annesinin varlığıdır. Umudu yenilemek, yaşama iyimserlikle bakmak için; keyifle okunacak bir kitap Küçük Lord.
5 mağazanın 31 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,93
8.7
10 üzerinden
125 Puan · 26 İnceleme
selman keskin
Küçük Lord Fauntleroy'u inceledi.
179 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Güzel bir kitap insanın duyguları aklına geliyo ve çok içten bir hikaye büyükbabası cedric yani diyet adı lord foultery büyükbabası sinirli huysuz birkişi büyükbabası onun bir torununu oldunu duyunca oraya avukatını göndererek ve ona para vermek ona vermesini be parayı neler için harcadığı avukat küçük lord eve getirdi yani şatoya büyükbabası ona bakınca aynı oğlunu kördü büyükbabası ve torunu konuştular gün geçtikçe büyükbabası torununa ısındı şatodaki herkes şaşırdı kont herAman asık surat sinirli birkişi büyükbabası çocuğun nakadar iyi kalpli bir çocuk Birgül birkadın geldi avukatını yanına geldi benim eşim kontun çocuğu evlilik cüzdanı herşeyi görmüştü bunu büyük konta söyledi yani kanunlara göre en büyük olan lord olabiliyormuş cedric ayakkabıcı boyacısı ve bakkalcıya mektup yazdı ayakkabıcı Birgül birkişi geldi ona bu fıtarafa baktında yazıda çocuğunun lord olduğunu söylemiş aslında buladın aşagı mahalde bir kadın bakkalcı ona mektuplu yolası kont bunları öğrendiyse kadını odaya kaptı ve kadın kaçtı ve sonra kont sen bisey şstiyormusun diye sordu küçük lord evet anemi istiyorum kont tereddüt eti ama artık kadına güvendi ve mutlu şekilde yaşadılar
Küçük Lord Fauntleroy
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
10
Lavinia
Küçük Lord'u inceledi.
175 syf.
·
Puan vermedi
Çocukluğumdan sonra seni ikinci kez okumanın sevincini yaşıyorum. Sevgili Küçük Lord tüm çocuklar senin gibi olmalı ki dünya güzel insanlara sahip olabilsin. Bizim klasik türk filmleriyle aranda bir akrabalık bağı var bence. Onlar kadar mutlusun, onlar kadar mutluluk, umut saçıyorsun. Tüketmeden kendini defalarca okutabilirsin.
Küçük Lord
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
EFE DENİZ AKMANSOY
Küçük Lord Fauntleroy'u inceledi.
179 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Frances Hodgson Burnett bu kitabındaki hikaye babasını küçük yaşta kaybeden Cedric adlı ana karakterimizin İngiltere'den bir avukatın gelmesiyle hayatının tamamen değişmesi ve kendinin Dorincourt Kontu'nun torunu olduğunu öğrenmesi ile başlar. Ancak kontun bütün oğullarının ölmesi sebebiyle Dorincourt Kontluğunun tek varisi Cedric'tir. İngiltere'ye gelen Cedric bakalım halka kendini sevdirebilecek ve iyi bir kont olabilecek mi? Çok güzel bir kitaptır. Herkese tavsiye ederim. İyi okumalar.
Küçük Lord Fauntleroy
OKUYACAKLARIMA EKLE
2