Küçük Mucizeler Dükkanı Blossom Street Serisi 1

7,6/10  (569 Oy) · 
2.669 okunma  · 
438 beğeni  · 
12.060 gösterim
Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiyede..

"Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim..."

Hayatın içinden dört güçlü kadın...
Küçük mucizeler, büyük umutlar
Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye...
Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız!
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055420314
 • Orijinal Adı:
  The Shop On Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen Keşke daha önce keşfetseydim dediğim bir kitap oldu doğrusu .
Kitabın ana karakteri olan kansere yakalanmış bir kadının kanseri yenişi , kendi dükkanında tanıştığı 3 kadınla olan dostluğunu Asla pes Etmeyişlerini anlatan samimi bir dille yazılmış kitap . İnsana mücadeleyi ve Pes etmemeyi aşılayan umut verici cümleleri kitabı Daha çekici ve okunabilir hale getirmiş ...

Küçük Mucizeler Dükkanı Debbie Macomber ile tanışma kitabım oldu, keşke daha önce okusaymışım. Yazarın da dediği gibi kitapta kendimden birşey buldum birçok okurun bulduğu gibi. Kitabı okurken öyle duygusallaştım ki daha önce nasıl okumamışım kendime çok kızdım. Yazarın kalemini çok beğendim. Debbie Macomber okumaya devam edeceğim. Olumsuz yorumlar yapan arkadaşlara bakmayın derim ve okuyun okutun. Keyifli okumalar.

Rumeysa özaçmak 
 24 Mar 23:37 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · Puan vermedi

-Her markete girdiğim de kitap bölümüne bir satır bakar ve Küçük Mucizeler Dükkanı'nı görürdüm ama bu kitaba karşı nedense hep bir önyargı içinde olurdum. Daha önce almamakla çok şey kaybetmişim fakat bu kitabı okumak bugünlere nasipmiş.

-Küçük Mucizeler Dükkanı serinin ilk kitabı. Dört kadının ayrı ayrı hayat hikayelerini incelemekte. Kitabın ana karakteri birinci ağızdan anlatılan Lydia Hoffman, kanserle mücadele etmiş ve yenmiş bir kadın olarak kendisine bir dükkan açar:Bir Yumak Mutluluk. Dört ayrı karakterde ki kadının hayatlarını birleştiren Bir Yumak Mutluluk, bu dört kadına hayatın mucizelerini sunar.

-Debbie Macomber, sıcacık, samimi dili ve içtenliği, anlattığı konusu itibariyle içimize ilmek ilmek işliyor. Yazarımızında dediği gibi: Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız! Eğer kitabı okumadıysanız tavsiye ederim. Bence seveceksiniz :)

Ferah 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çeşitli kesimlerden insanların umutları, dertleri ve beklentilerinin tesadüfen bir örgü örme dükkanında birleşmesi.. Her anlatılan hayat hikayesi ayrı bir roman sunumunda...

Güler Bilkay Aygün 
04 Tem 17:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her biri ayrı hikayeye sahip, hayata sımsıkı tutunan dört kadının hikayesi. Huzur veren, yaşamın güçlüklerini aşabilmek için umut aşılayan güzel bir kitap.

Özgenur 
28 Mar 04:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman insanların hayatlarının birbirine bir şekilde bağlı olduğunu düşünmüşümdür bu kitapta da bunu çok net bir şekilde görebilirsiniz.örgü örmek bazi insanlar için sıradan bir eylem olsa da bazıları için kitap okumak gibi huzur vericidir.ben siradan olduğunu düşünenlerdenim hic basina geçip denemediğim için belkide ama annem huzuru bulanlardan bu kitabin içinde annemi bulacagimi düşünürken aslında kendimden bir parca buldum bu kitabi bitirdikten sonra her zaman orgu örürken izlediğim anneme bu sefer daha farklı bakmaya basladim ve anladimki bana basit gelen o eylem aslında çok derin anlamlar yukluyormus meğer annem orgu örmüyorda ruhunu ilmek ilmek yeniden inşa ediyormus bunu fark edince bu kitaba bir kez daha en içten dileklerimi yolladim eminim sizde benim gibi kendinizi bulacaksiniz bu kitapta ve yazarin bu serisinde şimdiden iyi okumalar dilerim huzuru her sayfasında hissetmeniz dileğiyle hoscakalin :)

Gece 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta aldığım mesaj asla vazgeçme ve sevdiklerin var oldukça kimsenin seni yıkamayacağıydı çünkü Lydia kansere kaç kere yakalanmıştı ama o sevdiklerinin desteğiyle kanseri yenmişti ve dükkanına gelen müşterileriyle bir aile olmuştu yazar kitaba yerinde bir isim vermişti o dükkan herkesin mucizesiydi.

Nilufer 
14 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok akıcıydı ve bazı bölümlerinde gerçekten etkilendim.Birbirlerinden tamamen farklı dört kadının Küçük Mucizeler Dükkanı'nda kesişen yolları ve sorunlarını çözmeleri.Anlatımı güzel ve samimi diyebilirim.

elif karabulut 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 95 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatın içinden dört güçlü kadın. Küçük mucizeler, büyük umutlar. Kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Yaşanan her günün ne kadar değerli olduğunu öğrenmiş oldum.

şule uzundere 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Yazarın kitaplarını birçok defa gördüm ama hiç ilgimi çekmediği için almamıştım. Geçtiğimiz aylarda A-101’de çok uygun fiyata satılınca bir şans vermek istedim. Markette sadece Küçük Mucizeler Dükkânı kalmıştı ben de onu aldım. Şansıma serinin ilk kitabını almışım :-) Beklentimi düşük tuttuğumdan mı bilmiyorum kitabı severek okudum. Tabii ki bir edebiyat şaheseri değil ama zevkle okunan, insana umut veren bir kitap. Kitapta birbirinden farklı dört kadının değişmelerini ve aralarındaki dostluğu okumak hoşuma gitti. Hafif bir şeyler okumak isterseniz tavsiye edebilirim.

Kitaptan 78 Alıntı

Emre AYDOĞAN 
09 Ağu 21:26 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

...Ancak ne yarınımın ne gelecek günlerimin bir garantisi var.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 256 - Lydia)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 256 - Lydia)
Emre AYDOĞAN 
08 Ağu 14:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ona yeterince ilgi göstermedim. Onu ne kadar çok sevdiğimi ancak iş işten geçtikten sonra anladım..

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 118 - Rick)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 118 - Rick)
Emre AYDOĞAN 
06 Ağu 13:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

..Çünkü ne kadar çaba sarf edersem edeyim hayatımın ellerimin ucundan kayıp gittiğini biliyordum.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 12 - Lydia)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 12 - Lydia)
Emre AYDOĞAN 
15 Ağu 23:26 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mutlu olmaya alışık değilim, mutluyken ne yapacağımı da bilmiyorum...

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 415 - Lydia)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 415 - Lydia)
Emre AYDOĞAN 
13 Ağu 21:14 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

-Neye ihtiyacınız var?
-Huzura... Sessizlige ihtiyacım var ama bu insanlar yanımdan gitmek istemiyor...

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 355 - Lydia)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 355 - Lydia)
Emre AYDOĞAN 
 07 Ağu 20:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Canını yakan tüm sözleri geçmişe gömmeyi istiyor ama o laflar aklında yankılanmaya devam ediyordu.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Martı Yayıncılık/ Alix)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Martı Yayıncılık/ Alix)
Emre AYDOĞAN 
09 Ağu 16:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Onu önemsiyorum, ayrıca ondan hoşlanıyorum da. Ama onu sevdiğimi sanmıyorum...

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 234 - Rick)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 234 - Rick)
Rumeysa özaçmak 
20 Mar 00:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Anne babaların hatasının bedelini çocukların çekmemesi gerekir.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 183)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 183)
Emre AYDOĞAN 
 06 Ağu 15:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu ögrendim.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 13 - Lydia)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 13 - Lydia)
Emre AYDOĞAN 
13 Ağu 13:21 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ah şu kadınlar..onlarla yaşamak da, onları anlamak da zor ama öyle yada böyle hayatı ilginçleştirmeyi başarıyorlar, değil mi ?

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 360 - Rick)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 360 - Rick)
8 /