Küçük Mucizeler Dükkanı Blossom Street Serisi 1

7,5/10  (438 Oy) · 
2.181 okunma  · 
330 beğeni  · 
11.209 gösterim
Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiyede..

"Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim..."

Hayatın içinden dört güçlü kadın...
Küçük mucizeler, büyük umutlar
Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye...
Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız!
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055420314
 • Orijinal Adı:
  The Shop On Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bu kitabı satın aldıktan ancak altı ay sonra okuyabilmiştim ve diğer dört kitabını halen okumadım.Kitapta örgü üzerine söylenmiş sözler falan da var her bölümün başında. Ondan sonra ise farklı hayatları olan dört karakterin (Lydia,Jacqui,Alix ve Carol) -başka yoktu herhalde- bir noktada buluşmalarını ve paylaştığı şeyleri konu ediyor. En çok da Carol ve eşinin çocuk sahibi olmaktaki zorluklarına üzülmüştüm. Lydia'nın güçlü kalmak için motive edici sözleri de güzeldi. Örgü birnevi stres atma aracı da diyebilir miyiz acaba? Biz de mi öğrensek ne yapsak. :)

Ferah 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çeşitli kesimlerden insanların umutları, dertleri ve beklentilerinin tesadüfen bir örgü örme dükkanında birleşmesi.. Her anlatılan hayat hikayesi ayrı bir roman sunumunda...

Nilufer 
14 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok akıcıydı ve bazı bölümlerinde gerçekten etkilendim.Birbirlerinden tamamen farklı dört kadının Küçük Mucizeler Dükkanı'nda kesişen yolları ve sorunlarını çözmeleri.Anlatımı güzel ve samimi diyebilirim.

Sevgi Sertel 
10 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok keyifli bir kitap :-)
4 farklı karakterde kadın ve onların birbirinden çok farklı hayatları...
Pes etmemenin ve mücadelenin önemini vurguluyor, ve bu tür kitaplar pozitif enerji yaratıyor :-) ben çok sevdim..
Tavsiye ediyorum...

elif karabulut 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 95 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatın içinden dört güçlü kadın. Küçük mucizeler, büyük umutlar. Kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Yaşanan her günün ne kadar değerli olduğunu öğrenmiş oldum.

Zeynep Çelik 
09 Şub 08:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitap cok güzel. Bu kitapta anlatilan hikaye ders alinacak konular. Karsina ne tur zorluklar cikarsa cıksın yasamaktan vazgecmemeni anlatiyor. Sizin de okumanizi tavsiye ederim

şule uzundere 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Yazarın kitaplarını birçok defa gördüm ama hiç ilgimi çekmediği için almamıştım. Geçtiğimiz aylarda A-101’de çok uygun fiyata satılınca bir şans vermek istedim. Markette sadece Küçük Mucizeler Dükkânı kalmıştı ben de onu aldım. Şansıma serinin ilk kitabını almışım :-) Beklentimi düşük tuttuğumdan mı bilmiyorum kitabı severek okudum. Tabii ki bir edebiyat şaheseri değil ama zevkle okunan, insana umut veren bir kitap. Kitapta birbirinden farklı dört kadının değişmelerini ve aralarındaki dostluğu okumak hoşuma gitti. Hafif bir şeyler okumak isterseniz tavsiye edebilirim.

ela demir 
21 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

4 farklı kadının birbirleriyle dostluk kurmasını ve belki de birbirlerinin yaralarına merhem olmasını anlatan roman. Kitap çok akıcı, genelde basit cümleler kullanılmış, ağır betimlemeler veya psikolojik tahliller yok. Bu yüzden kitap çok çabuk bitiyor. Karakterleri sevdim ama en çok Lydia ve Carol'un hikayesi hoşuma gitti. Yer yer duygulandığım, yer yer de mutlu olduğum sımsıcak bir hikayeydi. Kitap bana hayatta ne yaşarsak yaşayalım hayallerimizden vazgeçmememiz ve ne olursa olsun sevdiklerimiz i kaybetmemek için mücadele etmemiz gerektiğini öğütledi. Okumanızı öneririm :).

Gece 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta aldığım mesaj asla vazgeçme ve sevdiklerin var oldukça kimsenin seni yıkamayacağıydı çünkü Lydia kansere kaç kere yakalanmıştı ama o sevdiklerinin desteğiyle kanseri yenmişti ve dükkanına gelen müşterileriyle bir aile olmuştu yazar kitaba yerinde bir isim vermişti o dükkan herkesin mucizesiydi.

Mehmet Selahaddin Kürkcü 
12 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitapçıdan alırken kitapçı biraz garipsedi. Genelde genç öğrenci bayanlar alıyor dedi. Aldım okudum, çok beğendim. Sıcacık bir kitap. Farklı hayatları bir örgü dükkanında birleştiren, olayların akıcı olduğu bir roman. Kapağını da çok beğenmiştim.

Kitaptan 37 Alıntı

Neslihan Cayirci 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Otuz yaşında bir kadın olabilirim ama, kız çocuklarının annelerine olan ihtiyacının hiçbir zaman sonlanmayacağını biliyorum.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 130)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 130)
Aysel 
06 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Acılar içindeydim ve çığlık atmamak için kendimi zor tutuyordum. Her nefesi dikkatlice aldığım, yaşama tutunmaya çalıştığım günler geçirdim.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
Damla Kasapoğlu 
17 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü; hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu öğrendim..

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
Nermin Hussein 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Aptalca kiskancliklarina ayiracak vaktim yok.Bana kizmak istiyorsan,istedigin kadar kiz.Ama benim yapacak daha iyi islerim var."

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 295)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 295)
Gece 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Ölümün bana hayatı öğretmesi ne tuhaf!

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 437 - Martı)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 437 - Martı)
boncuk turunçgil 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

En çok istediğim şey normal olmak, en büyük korkum ise; normalin ne olduğunu anlayamaz hale gelmekti.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
Kitap ve Kahve Gezegeni 
 01 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Dua
"Gözlerini kapattı ve yıllardır dua etmemiş birisi olmasına rağmen aklına ilk gelen duayı okudu. Jordan'ın onu güzel bulmasını herşeyden çok istiyordu."

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 374)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 374)
ecicekk 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Jordan, Alix’in eline uzandı, elini dudaklarına götürdü, sonra da avucunun içine bir öpücük kondurdu. “Sen benim kalbimin sahibisin.”

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
4 /