Küçük Prenses Orijinal Dilden, Kısaltılmamış Çeviri

8,3/10  (18 Oy) · 
75 okunma  · 
16 beğeni  · 
998 gösterim
Küçük Sara, 19. yüzyılın sonlarında Hindistan'daki bir İngiliz subayının kızı olarak doğar. Ancak çok küçükken annesini kaybeder. Hizmetçilerin eksik olmadığı bir evde prensesler gibi büyür. Okul çağı gelince, babası en iyi eğitimi alması için onu İngiltere'de bir yatılı okula yollamaya karar verir.

Bu okulda ilk zamanları bir rüya gibi geçer: Özel hizmetçisi her an emrine hazırdır. Kendi kıyafetlerinin yanı sıra, bebekleri için bile özel bir giysi koleksiyonu vardır. Ancak babasına dair kötü haberlerle birlikte Sara'nın tüm hayatı alt üst olacaktır. Bundan sonra ise, gerçek dostlarının yardımıyla üstesinden gelmeye çalışacağı büyük bir maceradır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789944882811
 • Çeviri:
  Sinan Ezber
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Biraz Deli 
22 Ara 2016 · 9/10 puan

İnsanlar seni hor görünce karşılık vermemek en iyisi. Sadece yüzlerine bakıp düşünüceksin. (...) Sükûnetini koruduğun müddetçe insanlar senin onlardan daha güçlü olduğunu anlıyorlar ve sonradan pişman olacakları şeyler söylüyorlar. Öfkeni içinde tutman, seni daha güçlü yapıyor. Düşmanlarına karşılık vermemek daha iyi. Onları ciddiye almadığını gösteriyorsun böylece.

Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 75)Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 75)
Biraz Deli 
22 Ara 2016 · 9/10 puan

Evet. Şimdi daha iyi anlıyorum, zorluklar insanı sınamak içindir.

Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 59 - sentez)Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 59 - sentez)
Biraz Deli 
22 Ara 2016 · 9/10 puan

-Yolda ağzı açılmış ayakkabım taşa takıldı, çamurun içine düştüm, oradaki adamlar bana güldü. Üstüm başım çamur içinde hâlâ. Bana güldüler diyorum. Duyuyor musun! diye bağırdı.

Küçük Prenses, Frances Hodgson BurnettKüçük Prenses, Frances Hodgson Burnett