Küçük Prenses

8,7/10  (28 Oy) · 
97 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.081 gösterim
Küçük Sara, 19. yüzyılın sonlarında Hindistan’daki bir İngiliz subayının kızı olarak doğar. Ancak çok küçükken annesini kaybeder. Hizmetçilerin eksik olmadığı bir evde prensesler gibi büyür. Okul çağı gelince, babası en iyi eğitimi alması için onu İngiltere’de bir yatılı okula yollamaya karar verir.

Bu okulda ilk zamanları bir rüya gibi geçer: Özel hizmetçisi her an emrine hazırdır. Kendi kıyafetlerinin yanı sıra, bebekleri için bile özel bir giysi koleksiyonu vardır. Arkadaş edinmesi hiç zor olmaz. Ancak babasına dair kötü haberlerle talihi tersine döner. Bu haberlerle birlikte Sara’nın tüm hayatı alt üst olacaktır. Bundan sonrası ise, gerçek dostlarının yardımıyla üstesinden gelmeye çalışacağı büyük bir maceradır…
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789944882811
 • Orijinal Adı:
  A Little Princess
 • Çeviri:
  Sinan Ezber
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif Çiroğlu 
 08 Haz 16:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuyunca beni ilk ağlatan ve etkileyen kitap...
Üzerinde fazla durmak istemiyorum
Tek diyeceğim ;
Alın, okuyun ve bu kitabın değerini bilin...
Anlatamıyorum bile çünkü
ANLATILMAZ, YAŞANIR !
10 üzerinden 10 almayı sonuna kadar hak ediyor...

Aslı Uzuner 
13 Tem 18:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle 22 yaşındayım. Bu kitabı okuduğumda orta okula gidiyordum. Bu zamana kadar çok kitap okudum ama benim favori kitabım Küçük Prenses.
Beni çok etkilemişti. Kitabı okurken sanki siz ana karaktermiş gibi yaşıyorsunuz. O kadar sıcak ve büyülü bir hikaye ki. Çocuklar, büyükler hepiniz bu kitabı mutlaka okumalısınız. :)

özlem dnzhn 
06 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düşününce aklıma çocukluğum gelir.Ne çok Sevmiştim

Küçükken ablamın okuyup etkilenmesi sonucu bana verdiği bir kitaptı.Gerçekten bir çocuk için etkileyici bir kitaptı.Pollyanna'dan daha Pollyanna olan karakterimiz Sara Hindistan'da madeni olan bir İngiliz subayının kızıdır. -Tabi kitapta sömürülen Hintlileri görmüyoruz.- Sara Hintli sabi sübyanın haram paralarını yemesine rağmen çok merhametli çok olgun çok hanım hanımcık bir kızımız. Sonra babasının ani iflası ve ölümüyle - Hintlilerin ahı tuttu lan- hayatı altüst olur.

Kitaptan 4 Alıntı

Meursault 
19 May 14:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...gözlerinin içine bakarak gülümseme kısmını, hep eksik bırakmışlardı.

Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 10 - Timaş Yayınları)Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 10 - Timaş Yayınları)
Meursault 
21 May 16:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sokaktaki kalabalığın içinde de kendisini yalnız hissederdi.

Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 68 - Timaş Yayınları)Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 68 - Timaş Yayınları)
Meursault 
21 May 16:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-İnsan hiçbir şeyden ümidini kesmemeli...
İşlerin tamamıyla tersine gittiğini
düşündüğümüz anda bir bakarız ki, her şey
yoluna girivermiş.

Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 93 - Timaş Yayınları)Küçük Prenses, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 93 - Timaş Yayınları)