Küçük Şeyler

·
Okunma
·
Beğeni
·
565
Gösterim
Adı:
Küçük Şeyler
Baskı tarihi:
1997
Sayfa sayısı:
138
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karakalem Yayınları
Baskılar:
Küçük Şeyler
Küçük şeyler
Küçük Şeyler
Küçük Şeyler
144 syf.
·3 günde·9/10
Peki biz hangisinin peşindeyiz???Hiç ummadığımız küçücük şeylerde aslında ne kadar kıymetlidir bir bilsek ? Kitap içerik olarak normalleştirilmiş küçük şeylerin içerisindeki mücizelerden bahseden denemelerle dolu. Hava koşulları insanın kendisi medya vb tonlarca güzel noktalara değiniyor . Bence okumalısınız. Eksiği var mı var. Keşke biraz daha hadis ve ayetlerden yararlanılsaydı. Ekstra olarak kullanılan ayetlerin numaraları yazılmalı ve kalın puntoyla kitap basılmalıydı. Bunun dışında Deneme seviyorsanız çok seveceksiniz. İlk defa okuyacaksanız da iyi geleciğini düşünüyorum. Akıp giden günlük hayatta her zaman karşılaştığımız noktalar bolca var.
192 syf.
·Puan vermedi
Küçük şeylerin, büyük (!) şeyler yanında yitip gittiği bir dünya ve çağda, müslüman duruşu ve feraseti üzerine denemeler. Karabaşoğlu güçlü bir kalem değil belki lakin ihlas ve samimiyet göstergesi bir çok meselenin altını başarı ile çiziyor
192 syf.
·3 günde·9/10
Kitabı okurken küçük olan şeylerin aslında bol şükür gerektiren şeyler olduğunu anlamamıza sebep oluyor. Artık her şeye farklı bakmaya başlıyorsunuz. " Oysa tüm büyüklükler, küçük şeyler üzerinde temellenir. " Yani resmin tamamına bakarken ayrıntılarına önem vermemiz gerektiğini, resmin küçük detaylardan oluştuğunu unutmamalıyız.
"Mazlumun ahı yerde kalmaz" demişti bir dostu. "Ama bakıyoruz ki, ahlar yerde kalıyor. Arşa çıkmıyor. Demek ki mazlum kalmadı aramızda; hepimiz zulüm işliyoruz."
Metin Karabaşoğlu
Sayfa 135 - Nesil yay.
Ne de çabuk unutulmuştur: duygular da gerçektir oysa.
Karanfiller ve bulutlar da gerçektir.
Doğrunun güzelliği ve yalanın çirkinliği gerçektir.
Birinin aklına gelen bir fikri, başka birinin, benim aklıma geldi diye sahiplenmeye gerçekten ne hakkı olabilir? Ne var ki, biz 'bize verilmiş' şeyleri bile, bir resmi bir yazıyı, bir yemeği, bir sözü, bir evi bile benlenirken, eşsiz bir kitap ve benzersiz bir tablo hükmündeki kâinat, parça parça, Kâtibinden ve Sâniinden başkasına isnad ediliyor. Sözümona kendi 'telif'imizin derdine düşmüşken, beraberce Asıl Müellifin mülkünü çalıyoruz.
Bunca hırsızlanmaya rağmen, aleyhimize bir telif davası açılmış değil. Belki bu yüzden, hırsızlığımızı sorgulamayı akıl edemiyoruz. Bunu akıl edemediğimiz için de, Asıl Müellifin 'telif hakkı' olarak istediği hamd ve şükre bir türlü yanaşamıyoruz.
Metin Karabaşoğlu
Sayfa 17 - İz Yayıncılık
Sözün kısası, dünyayı mı kurtarmak istiyoruz? İşe kendimizden başlayalım..
Metin Karabaşoğlu
Sayfa 103 - Nesil yayınları
Ders kitapları bize Yaratıcımızın kim olduğunu söylemiyor. Ne için burada olduğumuzu, kim olduğumuzu, nereye gidici olduğumuzu yazmıyor. Kâinatı sahipsiz,insanı amaçsız, hayatı anlamsız gösteren bir tablo sunuluyor kitaplarda.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Küçük Şeyler
Baskı tarihi:
1997
Sayfa sayısı:
138
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karakalem Yayınları
Baskılar:
Küçük Şeyler
Küçük şeyler
Küçük Şeyler
Küçük Şeyler

Kitabı okuyanlar 77 okur

  • Deniz kızı

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0