Küçük Sözler

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.198
Gösterim
Adı:
Küçük Sözler
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
116
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mega Basım Yayın
Baskılar:
Küçük Sözler
Küçük Sözler
Peyivên Piçûk
Peyvên Biçûk
The Short Words
Küçük Sözler
176 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Dipnotlu ve lügatçeli olarak neşretilmiş bir kitaptır. Çağımızın insanlarının ,karşı karşıya olduğu tercihlerde ışık tutan bir eser.
Kitabın içerisin de konulara göre kısa kısa temsili hikayeler bulunmaktadır. Ve aynı konularla ilgili ayetlerlede vardır.

Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. :)
176 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İbadetlerin koruyuculuğu, sadete ulaştırması, önemi ve gerekliliğine binaen akli izahatlar sunulmuştur. Mutlaka tavsiye ederim.

Üstadıma sevgi ve hürmetlerimle...

Saygılar...
176 syf.
·10/10
Selam aleykum
Bismillahirrahmanirrahim
Bediüzzamam Said Nursi(Üstad)'ın bizler için kaleme aldığı kitaplarından küçük parçalar halinde birleştirilip kitap haline getirilmiş muazzam bir eserdir. Okurken imanımızı tazelediğimizin farkına varıyor ve içimizdeki o kendi nefsimizle olan mücadelemizi başlalattırıyor.

Risaleye alışma düzeyinde olan okur arkadaşlarıma tavsiye ederim.Okudukça terakki ettiren, terakki ettikçe okutturan eserdir. Hayırlı okumalar.
176 syf.
Hani sorarlar ya hayatınızı değiştiren bir kitap oldu mu , diye işte benim için o kitap bu kitap... Yıllarca okulda öğrendiklerimi sorgulamamı sorgulatan, gerçek İslam ahlakının nasıl olması gerektiğini en açık ve basit örneklerle en derin şekilde anlatan ve daha birçok güzelliği ve özelliği olan müthiş bir kitap.
KESINLIKLE sürekli ve ısrarla tekrar tekrar okunması gereken külliyatın giriş kitabı diyebiliriz.Ozetle okuyun hemde hemen başlayın.
176 syf.
·Beğendi·10/10
İman, ubudiyet, namaz, görevlerimizi yaparsak neler kazanacağımız,yapmazsak nelere düçar olacağımız, haşrin isbatı gibi konular ele alınmış. İlk 10 söz alınarak küçük sözler adında bir risale olarak sunulmuştur.
insan fıtraten gayet zayıftır .Halbuki her sey ona ilişir , onu müteessir ve müteellim eder.Hem gayret acızdır .Halbuki belaları ve düşmanları pek çoktur.Hem gayet fakirdir.Halbuki ihtiyacatı pek ziyadedir.Hem akıl ona yüksek maksatlar ve baki meyveler gösteriyor. Halbuki eli kısa , ömrü kısa , iktidarı kısa , sabrı kısadır...
bısmıllahırrahmanırrahım ..... bıl kı ey nefsım ,su mubarek kelıme Islam nısanı oldugu gıbı butun mevcudatın lısan-ı halıyle vird-i zebanıdır
“Bismillâh” her hayrın başıdır.
Bediüzzaman Said Nursî
Sayfa 2 - Cenâb-ı Hakk’ın ismi zikredilmeyen her işin eksik kalacağına dair bkz.:İbn Mâce,nikâh 19 ; Müsned 2/359; en-Nesâî, es-Sünenü’l-kübrâ 6/127-128; Abdurrezzak,el-Musannef 6/189; İbn Hibbân, es-Sahîh 1/173,174.
Ey nefis! Bil ki dünkü gün senin elinden çıktı. Yarın ise senin elinde sened yok ki, ona maliksin.
Öyle ise hakiki ömrünü, bulunduğun gün bil.


(Malik: Sahip)

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Küçük Sözler
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
116
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mega Basım Yayın
Baskılar:
Küçük Sözler
Küçük Sözler
Peyivên Piçûk
Peyvên Biçûk
The Short Words
Küçük Sözler

Kitabı okuyanlar 436 okur

  • Numan Kılınç (Hiç Yok)

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0.8 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0